Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon dla seniora-wibracja,łatwe menu

BartekWB 03 Cze 2014 18:38 1386 5
  • #1 03 Cze 2014 18:38
    BartekWB
    Poziom 27  

Witajcie
    Telefon, który poprzednio wybrałem dla Dziadka (myPhone, ten z wielkimi klawiszami i monochromatycznym ekranem Ten) odmówił posłuszeństwa. Zastanawiam się co teraz dla Niego wybrać. Na pewno nie chce znowu czegoś pokroju poprzedniego, jedynym plusem tego modelu były duże klawisze, nic więcej, w życiu nie widziałem bardziej nieintuicyjnego menu. Radio FM łapało tylko RM, a i to z trudem, suwak blokujący był płaski, że tylko paznokciem można było odblokować.

Priorytetem są duże klawisze, duża czcionka na wyświetlaczu, wibracje i łatwe menu.
    Widzę, że są teraz myPhone, MaxxCom i inne klony z kolorowym wyświetlaczem i podstawką, ktoś może obsługiwał któryś i może coś doradzić?

0 5
  • MagBoss
  • #3 07 Cze 2014 15:38
    BartekWB
    Poziom 27  

Przekopałem się przez tony opinii i wszyscy są zgodni, nawet w droższym alcatelu przekopywanie się przez menu jest katorgą. Wezmę go jak nikt nic innego nie poradzi. Jeszcze jakieś pomysły?

0
  • #4 07 Cze 2014 15:54
    krzywaj
    Poziom 25  

BartekWB napisał:
    Widzę, że są teraz myPhone, MaxxCom i inne klony z kolorowym wyświetlaczem i podstawką, ktoś może obsługiwał któryś i może coś doradzić?

To jest praktycznie to samo co miałeś wcześniej tylko kolorowe.

0
  • #5 07 Cze 2014 16:14
    BartekWB
    Poziom 27  

Nie chce tego, bo to jest straszne g.... Już mi ręce opadają, aż się w głowie nie mieści, co roku wychodzą setki telefonów i jaki jest problem stworzyć telefon dla tej bardziej doświadczonej części społeczeństwa? Ten myPhone co padł to był jakiś horror obsługowy, aż ciężko uwierzyć, że ktoś robi telefon z wielkimi klawiszami a nie zwraca uwagi na intuicyjność menu.

Ludzie polecają Nokie 113, ponoć w software można ustawić wielką czcionkę, obadam go organoleptycznie w jakimś markecie, może klawiszy nie trzeba wybierać zapałką.

0
  • #6 07 Cze 2014 23:14
    LysyOsw
    Poziom 26  

Ja bym celował w Nokię 3510i. Telefon niezniszczalny, prosty w obsłudze i z dużymi przyciskami ;)

0