Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja Carin, Carminat Renault - zmiana języka, upgrate

jedg 16 Apr 2005 23:13 35985 8
    jedg
    Level 11  
    witam
    ściągnałem z emule cztery wersje (wersja 2.5, 4.0, 4.61 i 5.0), do zmiany języka w nawigacji tak jak w tytule i żadnej z nich nie moge zainstalować mam orginalnie język francuski i niemiecki i obydu nie trawię a chciałbym mieć angielski, czy ktoś może zmieniał język, jeśli tak to prosze o wskazówki
    Mam Renaulta z Carminat-em
    pozdrawiam
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Zmieniałem w VDO 4100 - po wsadzeniu płyty z systemem w językach wyświetla się more ( navi zczytuje dostępne języki z płyty - wybiera się i akceptuje a navi samo ściągnie ) uwaga - w zależności od carina wchodzą softy:
    carin 420/440 do numeru WA0398 soft 1.7 2.0 2.3
    carin 420/440 od numeru WA0398 soft 1.7 2.0 2.3 2.5 MO4000
    carin 510 soft 2.80 3.10
    carin 520/522 soft 3.16 3.60 4.00 4.00b 4.10 4.50 4.60 4.80 4.90

Pozdrawiam Grzegorz
    jedg
    Level 11  
    witam
    dziekuje za odpowiedź
    mam tylko pytanie
    jak rozpoznać jaka mam wersję Navi jeśli to jest fabryczny zamontowany Carminat w Renault Safrane?
    Oznaczenia 4100, 520 ...itp. odnoszą się do Carin, powinno być to samo?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Mam już to czy jesteś może z okolic Warszawy i cię to interesuje? jeśli tak info na maila grzegorzsiemienowicz(malpa)poczta.onet.pl
    babis88
    Level 1  
    Witam
    Mam Renault Traffic z 2007 roku z navi Carminat. Mam plytke z jezykami ale nie ma tam polskiego :/ zna moze ktos link na emule z polskim jezykiem do tej nawigacji. I drugie pytanie, wiecie gdzie mozna kupic albo gdzie mozna sciagnac mapke polski do tej nawigacji ? z gory dzieki za pomoc.
    tomok1
    Level 12  
    Mapa została już wprowadzona przez navteq do sprzedaży. Proponuję męczyć oficjalnego przedstawiciela w PL, czyli eselectro lub też kupic w sklepie internetowym navteq. Płyta to wersja 2007.2 czyli stosunkowo świeża jak na tego producenta (z dość przyzwoitym pokryciem dróg).
    tomok1
    Level 12  
    Problem bierze się stąd, iż Navteq od kilku edycji nie wzbogaca planów miast a weryfikuje drogi z nieszczęsnej mapy Polski jaką zakupił od Emapy. Charakterystyczne dla tej mapy jest pokrycie niemal 650 000 km dróg w PL z czego 400 000 to drogi gruntowe. W praktyce wiele dróg z gruntowych to miedze, lub wręcz pola, które na zdjęciu lotniczym wyglądają jak droga, po której mógł przejechać ciągnik rolniczy. Weryfikacja dróg przez zespoły Navteq w Polsce przynosi powoli efekty. Liczba dróg w porównaniu np. z edycją mapy Q4.2006 zmniejszyła się o ok. 4 tys. km - taki jest efekt powolnego wyrzucania nieistniejących dróg. W najnowszej wersji zweryfikowano drogi klasy 3 i 4 w 4 regionach: Podkarpackim, Warmińsko Mazurskim, Lubelskim i Podlaskim. Tele Atlas uniknął okazyjnego zakupu i stąd w statystyce ilości km dróg wypada bardziej blado - ale coś za coś. Z Tele Atlasem jest proporocjonalnie mniejsze ryzyko znalezienia drogi widma. Najświeższa płyta Tele Atlas nosi oznaczenie 2007/2008 i jest już także dostępna. Polska jest w pakiecie EU wschodnia.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Przepraszam - Czy Pan z nawigacją z tą mapą jeździł lub jeździ ?