Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amortyzatory Laguna I Kombi

Adrianooo1994 04 Cze 2014 15:03 1332 5
  • #1 04 Cze 2014 15:03
    Adrianooo1994
    Poziom 8  

Witam, mam takie pytanie, jakiej firmy polecacie amortyzatory tylne do Laguny I Kombi po Lifcie, miałem założone Magnum Technology ale się już skończyły.
    Chciałbym twarde amortyzatory.

0 5
  • #2 05 Cze 2014 11:57
    ECU Repair
    Poziom 9  

Osobiście stosuję we wszystkich swoich samochodach tylko i wyłącznie amortyzatory firmy Sachs - niestety od niedawna wycofali najwyższą linię Advantage i został tylko Super Touring, ale są naprawdę ok - w BMW szły one na pierwszy montaż.

Jeżeli chcesz mieć coś twardszego to poszukaj czegoś z oferty Bilsteina - najlepszy byłby Bilstein Sport bo ma grubszą lagę i lepsze parametry niż B6. Ładowanie czegoś wyższego niż B6 w tym samochodzie mija się z celem.

0
  • #3 05 Cze 2014 20:48
    Adrianooo1994
    Poziom 8  

A czy po założeniu tych amortyzatorów nie będzie mi błotnik ocierał o oponę, bo z tego co czytam to te amortyzatory Bilstein obniżają auto, a jeżdżę na 17" opony tył 215/45/17 a przód 205/45/17.
    I gdzie mogę dostać te amortyzatory do swojego modelu, bo na allegro nie widzę żadnych.

Dodano po 8 [minuty]:

A amortyzatory Bilstein B4 są twarde?

0
  • #4 05 Cze 2014 22:28
    ECU Repair
    Poziom 9  

Co do B4 nie odpowiem Tobie - jeżeli samochód miał być wygodnym dupowozem to wkładałem Sachs Advantage, a jak była to zabawka to Bilsteina ale nigdy poniżej B6.

Co do rozmiaru kół - nie wiem czy wiesz, poszczególne rozmiary się zamieniają, np. w Focusie 205/55R16 = 225/45R17 - musisz zobaczyć jakie rozmiary kół zamieniają się w Twoim przypadku.

Focus obniżony o 40mm nie ma problemów z obcieraniem, więc kanapowa Laguna też nie powinna mieć.

PS. Po co zamontowałeś z tyłu szersze opony niż z przodu? Przecież to nie RWD

0
  • #5 05 Cze 2014 23:02
    Adrianooo1994
    Poziom 8  

Z tyłu mam szersze bo kupiłem oponki po okazyjnej cenie w dobrym stanie bo moje niestety nie były za dobre.
    To jest poprostu autko do codziennej jazdy i chodzi mi o to że jak wsiądzie ktoś jeszcze do tyłu lub włożę coś do bagażnika cięższego, to żeby mi nie obcierał błotnik o oponę na każdej dziurze.

Dodano po 5 [minuty]:

I żeby za razem ładnie się prezentowało na tych felgach.

0
  • #6 06 Cze 2014 07:55
    ECU Repair
    Poziom 9  

No to jeśli to jest auto do codziennej jazdy, to może daruj sobie jakiekolwiek kombinacje, bo jeżeli nie jesteś w stanie poprawnie utrzymać samochodu, co widać po stwierdzeniu nt. opon.

Tym bardziej że jak wcześniej myślałem że chodzi o prowadzenie, to powiem Tobie, że lepiej zrobisz jak kupisz normalne markowe amortyzatory, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na ewentualne naprawy zawieszenia.

No i sorry, ale Laguna 1 kombi nie jest samochodem w którym zakładasz duże koła, zawieszenie, ew. delikatnie przyciemniasz i świetnie wygląda - to niestety nie da nic.

0