Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki grand vitara - nie odpala po ingerencji w radio

18 Cze 2014 09:02 2286 16
  • Poziom 18  
    Witam, mam mały problem ponieważ suzuki ma instalację gazową i po przekręceniu kluczyka nie świeci się ta lampka od gazu i nie można odpalić auta, wszystko działa poprawie, rozrusznik też kręci ale pomimo to auto nie odpala. Co to może być ?
    Przewody w tym małym przełączniku gazu się się nie urwały bo zostały sprawdzone, czy to może być wina bezpiecznika ?
  • Poziom 42  
    Kolego , jaką masz na myśli "ingerencję w radiu" , co tam było robione? zmiana radia ? instalacji do radia? dokładany wzmacniacz?
    Czemu uruchamiasz na gazie , a nie na benzynie?
  • Poziom 18  
    Znaczy radio się zepsuło zostało wyjęte do naprawy, ale nie wiem czy to się stało poprzez to że wyjąłem radio bo auto stało jakiś tydzień albo i więcej nie odpalane.
    Właśnie chodzi o to że ten przełącznik od gazu co ma lampki i pokazuje ile jest gazu i po naciśnięciu jego przełącza się na benzynę albo na gaz to się wcale nie świeci a wcześniej się świecił po przekręceniu kluczyka i teraz nie mogę odpalić auta.
  • Poziom 43  
    Sprawdź bezpieczniki również te przy akumulatorze.
  • Poziom 18  
    Mi się wydaję że to bezpiecznik ten od gazu bo jak robili instalację to napewno musieli zrobić bezpiecznik dla żeby się nic nie spaliło i to pewnie ten tylko gdzie on może być ?
  • Poziom 26  
    Po pierwsze sprawdzić zasilanie na cewkę (cewki) zapłonową. Zazwyczaj tam podłącza się zasilanie centralki LPG. Jeśli tam nie będzie zasilania to auta nie odpalisz bo iskry nie będzie. Możliwe, że przy odpinaniu radia zrobiło się zwarcie i poleciał bezpiecznik od K15 czyli "plusa po stacyjce".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Tak jak przekręcam kluczyk to wszystko się zapala i działa, zegary, szyby, radio, nawiew itp
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zasilanie po kluczyku, gazownik wpiął w wiązkę radiową, sprawdzić na kostce radia, czy się pojawia. Pewnie nie. Kontrolką sprawdzić bezpieczniki.
    Naprawa tego auta, 15 minut pracy.
  • Poziom 18  
    Radio działa bez problemu, wszystko świeci itp
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To wygląda na usterkę nie związaną, sprawdzaj zasilanie na centralce od gazu.
  • Poziom 43  
    Sekwencja czy na mikserze? daj foty tego włącznika gazu.
  • Poziom 18  
    To jest sekwencja bo sam się przełącza jak się rozgrzeje z benzyny na gaz
  • Poziom 43  
    Jak sekwencja to masz zasilania sterownika podpięte pod aku i zapłon, obroty. Ale auto powinno odpalić bez problemu na benzynie pomimo braku zasilania eculpg .Wtryskiwacze benzynowe są odcinane przez przekaźniki rozwierne w ecu gazowym.Jaka sekwencja?Stag?
  • Poziom 42  
    A tam za radiem nie było czasem "wstrząsówki"?
    Chociaż to chyba Hondy tak miały nie pamiętam...
  • Poziom 18  
    a co to wstrząsówka ? Radio jest firmy Clarion chyba oryginalne
  • Poziom 26  
    Wstrząsówka to czujnik uderzenia odcinający zapłon w razie wypadku.

Dodano po 3 [minuty]:

Poza tym to, że przełącza się automatycznie na lpg wcale nie znaczy, że sekwencja. Już instalacje 2 gen. tak reagowały.