Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Oldschool [Pentium 3/2/1, 486]

ludek111 21 Cze 2014 18:57 498 0
  • #1 21 Cze 2014 18:57
    ludek111
    Poziom 12  

Witam.
    Zajmuję się overclockingiem. Nie każdemu to słowo kojarzy się ze "starociami", raczej z litrami ciekłego azotu i z drogimi procesorami typu Core I7. To jest oczywiście uzasadnione. Na internecie pełno jest zdjęć i artykułuw, oraz "logów" z sesji Extreme OC. Ja jednak poszukuję starszych, "podkręcalnych" podzespołów.

Temat dzielę tematycznie:

Procesory
    Poszukuję procesorów klasy
    - Pentium 3 [Socket PGA370 ; Slot 1],
    - Pentium 2 [Głównie SLOT1 ; nieco mniej interesuje mnie Socket PGA370, tylko celerony]
    - Pentium 1 / AMD K5 / AMD K6 (K6-II/K6-III) [Socket 7 ; Socket Super 7]

W najbliższym czasie (4-6 miesięcy+) bardzo istotne są dla
    mnie procesory Pentium 2 (nie celeron),
    mogę kupić kilkanaście sztuk.
    (celeron ma 128 kB cache L2, lub jego brak)

Szczególnie interesują mnie procesory Pentium 3 w wersji ES (Engineer Sample), z odblokowanym mnożnikiem. Kupię ich dowolną ilość ! ! !

Płyty główne
    Interesujące mnie sockety to
    Socket 7 (lub socket Super 7, szukam ciekawych modeli, szczegóły na samym dole postu),
    socket 5,
    socket 4,
    socket 3 (tutaj płyty wchodzące w grę to takie, które obslugują EDO ram, a nie stare i powolne SIMMy),
    Slot 1 (tutaj tylko wybrane modele, szczególnie ABIT,)
    PGA 370 (kilka modeli, na chipsecie 815/815PE/815E, głównie Asus/Gigabyte lub Chaintech/Soltek/Abit)

Interesują mnie także płyty dwuprocesorowe, ale z pominięciem socketu 771 i nowszych.

Poszukuję starszych płyt głównych, umożliwiających OC na tych platformach (socketach). (Szczególnie interesują mnie płyty Asus P5A, Gigabyte GA-5AA, GA-5AX i inne.) Masz propozycję, proszę wyślij zdjęcie płyty i generatora częstotliwości, lub chociaż jego model. Na pewno się nie obrażę, od nadmiaru ofert :) Jeżeli nie jesteś pewny, czy ta płyta mnie zainteresuje, zdjęcia chętnie zobaczę i sam zdecyduję.

Nie pogardziłbym także starymi płytami z procesorem 386, 486, lub samym procesorem tej klasy. (Socket 3)(nie interesuje mnie model 486 DX i DX2 (33 i 66 MHz), mam już kilka sztuk.

PAMIĘCI
    Cały czas zbieram kości SDRAM o pojemności od 64 MB do 512, w celu pobicia rekordu świata, który aktualnie wynosi 230 MHz. Rekord na tego typu kościach, wymaga po prostu przebrania dużej ilości kostek, więc, jeżeli masz dużą ilość SDRAMów w sensownej cenie, pisz ! :)
    Interesują mnie też pamięci DDR3 na kościach Micron D9GTx, raczej wątpię, abym dostał wiele ofert

Zachęcam do wysyłania PW, temat cały czas aktualny i rozwijany ! :)
    pozdrawiam.

Konkretne modele, których poszukuję:

Procesory:
    Socket A:
    -AMD Geode z serii NX , modele:
    :arrow: 1250+ (667 MHz) i 1500+ (1.0 GHz)

Płyty główne
    Socket 7 / socket Super 7:
    Asus P5A, Gigabyte GA-5AA, GA-5AX.
    Asus P2B-D
    Asus P2B-DS

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).