logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Star 25 - Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów

pawlikos9977 22 Cze 2014 09:47 9354 9
REKLAMA
  • #1 13729533
    pawlikos9977
    Poziom 11  
    Posty: 121
    Pomógł: 5
    Ocena: 100
    Witam. jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów star 25 , ile litrów oleju potrzeba do wymiany ? Mam jeszcze problem ponieważ wyskakuje jeden bieg.
  • REKLAMA
  • #2 13729576
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Tam gdzie wlewasz olej , masz mieć pełno , wtedy jest prawidłowy poziom oleju. Który bieg Ci wyskakuje. Nie pamiętam ile oleju tam wchodziło.
  • REKLAMA
  • #3 13729666
    pawlikos9977
    Poziom 11  
    Posty: 121
    Pomógł: 5
    Ocena: 100
    3 wyskakuje.A tak ok ile może być tego oleju?
  • REKLAMA
  • #4 13730784
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Z tego co pamiętam to ok. 8-9 l. Naprawiałem te skrzynie ze 35 lat temu.
  • #5 13730838
    ToJestNick
    Poziom 31  
    Posty: 2948
    Pomógł: 150
    Ocena: 559
    W aucie osobowym wyskakiwał mi 3 bieg, po dolaniu oleju (którego prawie nie było) problem ustąpił.

    Moderowany przez Pawel wawa:

    Mistrzu, co mają do tematu, Twoje odpowiedzi? Widziałeś taką skrzynię, chociaż w przekrojowym rysunku? Bzdury wypisujesz. Ostrzeżenie.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

  • #6 13731267
    pawlikos9977
    Poziom 11  
    Posty: 121
    Pomógł: 5
    Ocena: 100
    A jaki olej wlać?
  • REKLAMA
  • #7 13731335
    TomasAGC
    Poziom 16  
    Posty: 270
    Pomógł: 13
    Ocena: 210
    80w90 Mobil, Castrol, Total marka do wyboru
  • #8 13731344
    pawlikos9977
    Poziom 11  
    Posty: 121
    Pomógł: 5
    Ocena: 100
    A do mostu wlewa się jakiś olej?
  • #9 13731478
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Wlej najzwyklejszy mineralny przekładniowy , tak do skrzyni jak i do mostu
  • #10 13732002
    MDTTC
    Poziom 9  
    Posty: 26
    Ocena: 26
    Kolego, zgadzam się z przedmówcą. Wystarczy zwykły olej mineralny. Kiedyś do skrzyń biegów wlewało się, olej przekładniowy HIPOL. Tani, dzisiaj również występujący olej. Sugeruj się tą nazwą - HIPOL. Praktycznie w każdej stacji, hurtowni do dostania bez problemu.

Podsumowanie tematu

✨ Aby sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów Star 25, należy upewnić się, że olej wlewany jest do odpowiedniego poziomu, co można zweryfikować przez otwór wlewu. Wymiana oleju wymaga około 8-9 litrów. W przypadku problemu z wyskakującym biegiem, dolanie oleju może rozwiązać problem. Zaleca się stosowanie oleju przekładniowego 80W90, takich marek jak Mobil, Castrol, Total, a także oleju mineralnego, takiego jak HIPOL, który jest dostępny w większości stacji i hurtowni.
REKLAMA