logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Edimax 3G-6200N - Modem Huawei e3131 i edimax 3g-6200n

piotrek.gk 23 Cze 2014 22:15 3501 5
REKLAMA
  • #1 13735611
    piotrek.gk
    Poziom 12  
    Posty: 139
    Ocena: 4
    Witam,
    Próbuję uruchomić modem huawei e3131 na routerze edimax 3g-6200n, ale niestety on go nie widzi. Patrzyłem na listę zgodnych produktów na stronie edimaxa i fakt nie ma go tam. Nie chce mi się wierzyć, że tak popularny modem nie jest wspierany. Czy ktoś ma może taki zestaw współpracujący ze sobą, bo jeśli tak to na którym firmware działa?
  • REKLAMA
  • #2 13741794
    kamil2993
    Poziom 21  
    Posty: 479
    Pomógł: 45
    Ocena: 76
    Jeśli nie jest wspierany, nie zadziała. I uprzedzam twoje pytanie na żadnym firmware poprzednim nie zadziała.


    Jeśli ci bardzo, bardzo zależy możesz wgrać coś "customowego".
    Np OpenWrt, ale w przypadku tego modelu to już "wyższa szkoła jazdy", i nie wiadomo czy zadziała:

    http://wiki.openwrt.org/toh/edimax/3g-6200n
  • REKLAMA
  • #3 13741870
    jimasek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 35287
    Pomógł: 3783
    Ocena: 2677
    Dla tego modelu to chyba tylko w trunku jest? Czyli wgranie przez serial.
  • REKLAMA
  • #4 13742611
    piotrek.gk
    Poziom 12  
    Posty: 139
    Ocena: 4
    Wgrałem wczoraj firmware ze strony producenta o numerze 2.28 i jakimś cudem zadziałało. Radość jednak była krótka, bo wyłączenie routera z sieci na chwilę spowodowało, że modem już nie był widziany w porcie usb, mimo, że dioda świeciła się na niebiesko. Kolejne próby nie przyniosły żadnego skutku. Chyba trzeba będzie zainwestować w jakiś nowszy sprzęt.
    Dzięki za pomoc
  • REKLAMA
  • #5 13742751
    kamil2993
    Poziom 21  
    Posty: 479
    Pomógł: 45
    Ocena: 76
    piotrek.gk napisał:
    Wgrałem wczoraj firmware ze strony producenta o numerze 2.28 i jakimś cudem zadziałało. Radość jednak była krótka, bo wyłączenie routera z sieci na chwilę spowodowało, że modem już nie był widziany w porcie usb, mimo, że dioda świeciła się na niebiesko. Kolejne próby nie przyniosły żadnego skutku. Chyba trzeba będzie zainwestować w jakiś nowszy sprzęt.
    Dzięki za pomoc


    Podobno z softem 2.26c działa:
    Załączniki:
    • 3G6200N_EdimaxOBM_EZ_2_26c_upg.bin (3.48 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #6 15017820
    gold11
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Ocena: 12
    Podobno z softem 2.26c działa:[/quote]

    Potwierdzam - 2.26c działa w w/w konfiguracji.
    Na początku wgrałem jednak 2.28 i też zadziałało, ale tylko do pierwszego restartu...
    Następnie spróbowałem wgrać 2.29 i niestety, straciłem z nim kontakt.
    Dzięki temu wątkowi: http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=7&t=369 udało mi się wgrać 2.26c i wszystko działa jak należy.
REKLAMA