Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce GTX 780 SLI - Drugi monitor i SLI

reznorek 28 Cze 2014 20:14 1116 5
  • #1 28 Cze 2014 20:14
    reznorek
    Poziom 2  

Witam.
    Szukam, szukam, kombinuje i nie moge znalezc rozwiazania problemu.
    Mam SLI z dwoch GTXow 780 (Gigabyte WF) na plycie Asrock P67 Extreme6. Kupilem niedawno jakis stary, uzywany monitor 15" Della zeby podlaczyc go sobie do komputera w celu wyswietlania Battlescreena w BF4.
    I tu zaczely sie schody...
    Monitor ma tylko wyjscie VGA wiec kupilem przejsciowki: DVI-I (single link i dual) oraz DVI-D dual link, niestety z zadna z nich nie da sie tak ustawic trybu pracy kart graficznych zebym mial aktywne/dzialajace SLI i rownoczesnie zeby system/sterowniki widzialy ten drugi stary, maly monitor.
    Tylko jesli podlacze tego Della do drugiej karty i WYLACZE SLI monitor jest wykrywany i moge go uzywac (chodzi mi o rozciagniecie pulpitu).
    Grzebalem na sieci sporo ale nie moge znalez rozwiazania ktore pozwoliloby miec dzialajace SLI na glownym monitorze (iiyama ProLite G2773HS) i tak samo dzialajacy drugi monitorek (w 2D, tyko przegladarka itp).
    Jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze moze ten drugi monitor musi byc nowszej generacji, z wyjscie cyfrowym (DVI) zeby byc wykrytym i dzialac pod Windowsem 7. Przejsciowki tak naprawde nie powoduja ze monitor stal sie cyfrowy itp.
    Nie wiem czy wszystko wystarczajaco jasno opisalem, jesli jest ktos kto mialby jakis pomysl na rozwiazanie tej zagadki to prosze o pomoc i ewentualnie sluze wieksza iloscia potrzebnych danych, informacji itp.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #2 28 Cze 2014 21:48
    safbot1st
    Poziom 43  

Powinno działac po ustawieniu:
    Maximize 3D performance
    Span displays with surround

Dodatkowo należy wskazać monitor, który ma działać jako główny z pełną akceleracją.

Jeśli jest problem z monitorem analogowym spróbuj uwspólnić monitorom odświeżanie, a następnie rozdzielczość (z tym drugim może się nie udać)

Zainstaluj najnowsze sterowniki.

0
  • #3 28 Cze 2014 22:12
    reznorek
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedz.
    Problem w tym ze opcja Span displays with surround (Rozciagnij ekrany za pomoca Surround) jest nieaktywna jesli karty sa w trybie Maximize 3D performance (czyli SLI jest aktywne). Zadna opcja jest nieaktywna oprocz: Wylacz SLI.
    Odswiezania nie bardzo chce uwspolniac poniewaz glowny monitor ma 120hz a ten drugi 60hz (ma sluzyc tylko do przegladarki itp). No i sterowniki oczywiscie najnowsze.
    Komputer po prostu kompletnie nie widzi "pietnastki" podlaczonej do drugiego DVI na grafie do momentu kiedy ustawione mam Maximize 3D performance (czyli wlaczone SLI)
    Niestety nie mam dostepu do zadnego monitora ze zlaczem cyfrowym i nie mam jak sprawdzic czy po prostu sterowniki/system/karty graf wymagaja wlasnie takiego monitora i starocie z VGA to mozna co najwyzej jako mebel uzywac... :)
    Ale dziekuje za zainteresowanie.

0
  • #4 28 Cze 2014 22:51
    safbot1st
    Poziom 43  

http://www.nvidia.co.uk/object/3d-vision-surround-requirements-uk.html
    Tutaj może być kluczowe:
    1 A DisplayPort to Dual-link DVI adapter may be required to connect one of the 3D Vision Surround monitors.
    2 Supports all connector types. You must use three all digital (DVI, HDMI) connectors or three analog (VGA).
    You cannot mix and match digital and analog connectors.

0
  • #5 28 Cze 2014 23:41
    reznorek
    Poziom 2  

Jeszcze raz dzieki ale ja naprawde nie potrzebuje 3D, po prostu najtanszy monitor na swiecie ma dzialac bedac podlaczony do SLI z GTX 780 w ten sposob zeby to SLI faktycznie dzialalo (na glownym monitorze 27") w grze a drugi monitor wyswietlal w tym samym czasie jakiekowiek pierdoly w 2D (net, film, obrazek...)
    Nic, bede jeszcze szukal, bo to jest nieprawdopodobne zeby nie dalo sie podlaczyc drugiego monitora do komputera z jedna z najnowoczesniejszych kart graf na rynku :)

0
  • #6 28 Cze 2014 23:58
    safbot1st
    Poziom 43  

reznorek napisał:
    Jeszcze raz dzieki ale ja naprawde nie potrzebuje 3D

To nie jest 3d - to jest włąśnie wielomonitorowość.

0