Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 nie rozpoznaje mikrofonu i głośników

PiDPC 28 Cze 2014 21:33 1056 1
  • #1 28 Cze 2014 21:33
    PiDPC
    Poziom 1  

Witam. Problem jak w temacie. Windows 7 Professional nie odczytuje mikrofonu Trust Starzz, słuchawek(modelu nie znam) oraz głośników Logitech.

Wcześniej na komputerze zainstalowany był system Wondows XP, wszystko działało idealnie, ale postanowiłem przejść na "wyższy poziom" i zainstalowałem siódemkę.
    Nagle wszystko się posypało.

Zacznijmy od głośników i słuchawek. Są podłączone: słuchawki gniazdo przednie, głośniki gniazdo tylne. Kiedy klikam "Głośniki"(w prawym dolnym rogu ekranu) pojawiają się dwie opcje, czyli chyba tak jak powinno być. Problem tkwi w tym że kiedy odtwarzam muzykę, lub rozmawiam z kimś(lub w sumie ja nie mówię) przez Skype to widzę jak ten zielony pasek głośności(nie wiem jak to się nazywa) się rusza, ale dźwięku nie słyszę. Głośniki są ustawione na maksymalną głośność, a na innych urządzeniach(np telefonie komórkowym) działają, to samo ze słuchawkami.
    Próbowałem wybierać różne opcje z tej rozwijanej listy(przełączać między "cyfrowym urządzeniem audio, głośnikami) żadnego efektu :(

Co do mikrofonu, podłączony jest do dobrego wejścia, na 100% jest włączony. Problem wygląda tak że jak wybieram na skype, podczas rozmowy, dostosuj ustawienia mikrofonu to na rozwijanej liście, tam gdzie powinna być lista mikrofonów, znajduje się napis "brak". Nic innego kiedy ją rozwinę nie ma.

Próbowałem już instalować Realtek Drivers(tak to się chyba nazywa) ale nie przyniosło skutku.
    Proszę o pomoc. To dla mnie bardzo ważne! Z góry dziękuję, mam nadzieję że dogłębnie opisałem problem.

0 1
  • #2 28 Cze 2014 22:33
    Szary_Lis
    Poziom 1  

Co do mikrofonu to spróbuj zainstalować SoundMAX ADI1986A HD Audio Driver dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Driver/Audio/ADI/AudioAD1986A610x6100_Vista.zip
    Możesz też zaktualizować sterowniki we właściwościach
    Jeżeli to nie pomoże można ściągnąć Realtek HD Audio Driver dla Windows Vista/7 R2.68

Co do głośników to jeszcze muszę pomyśleć

Dodano po 3 [minuty]:

Głośnik: Panel sterowania ---> zmień widok na ikony ----> dźwięk -----> głośniki i słuchawki powinno być bądź nazwa głośników i sprawdź czy nie masz wyciszonego

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo