Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Ir 2520 - Nie drukuje po sieci

01 Lip 2014 13:07 5178 13
  • Poziom 19  
    Witam, kopiarka podłączona jest w sieć, komputer ją widzi ale przy próbie wydruku kopiarka się budzi po czym słychać sygnał (taki jak na przykład przy skończeniu kserowania) po czym nic się nie dzieje. Nigdzie, ani w kompie ani na kopiarce nie ma żadnego komunikatu. W czym może być problem?
  • Specjalista - kserokopiarki
    W sterowniku :) Zainstalowales w ciemno PCL albo PS a to nie działa :) Zainstaluj UFRII i po kłopocie :)

C.
  • Poziom 19  
    Po instalacji tego co w poradzie sytuacja się zmieniła na taką, że zamiast sygnału kopiarka się włącza, zaczyna pracować i nic poza tym. Wciąż nie drukuje bez żadnych komunikatów. Ca dalej?
    A zainstalowałeś prawidłowe dla właściwego modelu ?

C.
  • Poziom 19  
    Powiem tak - nie ja to robię tylko klient daleko ode mnie i rozmawiamy przez telefon. Powiedziałem mu żeby zainstalował UFRII - on mi odpisał to co ja napisałem. Co mam mu teraz powiedzieć? Że zainstalował nie do tego modelu?
    Czyli tzw. "instalacja zdalna" :D Ma to swoje wady niestety. Ty do końca nie wiesz co klika klient a i on chce być prowadzony za rączkę od początku do końca. Po primo niech nada maszynie stałe IP , po drugie - instaluje z płyty czy ze sterownika ściągniętego z netu ? Jak z płyty to musi stworzyć przy instalacji nowy port TCP/IP z adresem maszyny a następnie podać z listy model kopiarki i sterownik UFRII. Jak ściągał plik z netu to niech doda drukarkę, stworzy dla niej port TCP/IP a następnie wskaże plik z pobranego źródła dedykowany dla iR2520 (UFRII oczywiście)

C.
    Połącz się zdalnym pulpitem i zrób to sam !
    W ostateczności moze niech zawoła jakiegoś informatyka i po kłopocie ... Dla niego będzie to 10 min roboty a będzie działać bez problemu.

C.
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie jest problem z formatami papieru. Kaseta ma inny format niż sterownik wysyła, lub program z którego jest drukowane ma ustawiony format którego maszyna nie ma.
    Komunikacja jest bo maszyna startuje.
    Spróbuj może to to.
    Gdyby problem był po stronie formatu papieru zostałoby to odpowiednio zasygnalizowane przez maszynę która poprosi o umieszczenie właściwego formatu papieru w kasecie ...

C.
  • Poziom 24  
    Do tej drukarki jest na stronie Canona instalator który sam przeprowadzi użytkownika przez proces instalacji na zasadzie klikania 'dalej' (z tego co pamiętam). Znajdzie drukarkę w sieci i sam stworzy nowy port.
    Kluczowa sprawa, żeby IP się nie zmieniało, bo drukarka przestanie działać.
  • Poziom 1  
    Tak , ale jednak masz komunikat na maszynie a ona w tym przypadku nic nie sygnalizuje ...

C.
  • Poziom 10  
    Ustaw wszystkie ustawienia na wydruk format a4