Witam, mam następujący problem. Mieszkam w domu wielorodzinnym i chciałbym założyć podlicznik na piętro by osobno się rozliczać. Mam puszkę przez którą przechodzi cały prąd na piętro i tam chciałbym zamontować urządzenie do pomiaru prądu. Kupiłem licznik (taki: http://goo.gl/LzLAFK), zamówiłem wizytę elektryka by podłączył i niestety stwierdził że się nie da. Jako że ja się na tym kompletnie nie znam to napisze tylko co powiedział. Stwierdził że jest tylko jeden niebieski, neutralny kabel na cały dom a liczniki potrzebują oddzielnego dla siebie, i przez to nie da się zamontować. Stąd moje pytanie, po pierwsze czy na prawdę się nie da? A po drugie jeśli się nie da to czy istnieje inna opcja rozliczania prądu dla piętra w postaci jakiegoś urządzenia wpiętego do puszki, czy pozostają jedynie liczniki do kontaktów?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.