logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Komputer - Gry wyłączają się po krótkim czasie grania.

server225 05 Lip 2014 19:06 1716 12
REKLAMA
  • #1 13769960
    server225
    Poziom 10  
    Posty: 39
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Gdy gram w gry na komputerze np. euro truck simulator, gta san andreas, need for speed most wanted lub need for speed carbon to po krótkim czasie grania gry same się wyłączają ale są na pasku i można je włączyć lecz takie ciągłe włączanie gry jeszcze raz jest denerwujące. Co może być przyczyną wyłączania się gier? Z góry dzięki.
  • REKLAMA
  • #2 13769991
    kondziu jah
    Poziom 33  
    Posty: 2078
    Pomógł: 180
    Ocena: 122
    Jakiś program chce zwrócić twoją uwagę. Nie wyskakuje ci jakieś okienko, podczas gdy gra znika?
  • REKLAMA
  • #3 13770022
    server225
    Poziom 10  
    Posty: 39
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Nie ale gra jest nadal na pasku.
  • REKLAMA
  • #4 13770407
    kondziu jah
    Poziom 33  
    Posty: 2078
    Pomógł: 180
    Ocena: 122
    Na pewno powoduje to jakiś program, który ustawia swoje okno jako aktywne (przesuwa na wierzch), dlatego gra się minimalizuje. Możliwe, że program ukrywa swoje okno, czyli działa w tle. Może to być złośliwe oprogramowanie, ale nie musi.

    Napisz od kiedy mniej więcej występuje opisana przez ciebie usterka i czy instalowałeś coś niedługo przed jej zaobserwowaniem.
  • #5 13771087
    rychu0
    Poziom 15  
    Posty: 185
    Pomógł: 10
    Ocena: 10
    Obstawiam że masz windows xp. Najlepiej byłoby wyłączyć niepotrzebne procesy i wtedy próbować. Niektóre możesz wyłączyć w narzędziu msconfig, ale nie wszystkie(w sensie żeby się potem nie uruchamialy). Ewentualnie masz jakąś wkurzajkę. Najlepiej by było obserwować jakie procesy uruchamiają się w trakcie grania. Winowajca albo by zwiększył na chwilę zapotrzebowanie na pamięć ram lub by się uruchomił by potem zniknąć. Najlepiej wyslij screeny aktywnych procesów.
  • #6 13771093
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Zazwyczaj minimalizację powoduje oprogramowanie od karty TP-Link lub modemu GSM, czasem również infekcja.

    Użyj AdwCleaner, opcja Scan i Clean/Szukaj i Usuń:
    http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner

    Daj w załączniku logi z FRST:
    http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogólne-raporty-systemowe/#entry119294


    Ps. Słowo którego szukasz to "minimalizują", a nie wyłączają. ;)
  • #7 13778001
    server225
    Poziom 10  
    Posty: 39
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Sory że mnie tak długo nie było. Mam windows 7 a nie xp. Macie screeny.
    Załączniki:
    • Komputer - Gry wyłączają się po krótkim czasie grania. Bez__tytu__u1.png (1.14 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Komputer - Gry wyłączają się po krótkim czasie grania. Bez__tytu__u.png (383.43 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #8 13780497
    server225
    Poziom 10  
    Posty: 39
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Tak jak mówił kolega Kolobos gry się same minimalizują ale jak już mówiłem włączanie gry jeszcze raz jest denerwujące.
  • #9 13780521
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Daj logi o ktore prosilem.
  • REKLAMA
  • #10 13780529
    safbot1st
    Poziom 43  
    Posty: 21951
    Pomógł: 2719
    Ocena: 1583
    server225 napisał:
    Załączniki:

    Z tego co ja widzę, to gra została zatrzymana z powodu problemu a nie zminimalizowana.
    Podaj pełną listę sprzętu - jeśli to nie wirus, możesz mieć "walniętą grafikę".

    Dodano po 3 [minuty]:

    ps. Naucz się robić/wklejać screeny, bo są zupełnie nieczytelne.
  • #11 13785279
    server225
    Poziom 10  
    Posty: 39
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Kilka miesięcy temu gry działały normalnie a teraz zaś nie działają.

    PS.co to są te logi?
  • #12 13785326
    safbot1st
    Poziom 43  
    Posty: 21951
    Pomógł: 2719
    Ocena: 1583
    Nie kombinuj tylko podaj listę sprzętu z modelem i marką zasilacza.
    Logi są po to, żeby sprawdzić, czy nie masz wirusów.
  • #13 13785411
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    server225 napisał:
    PS.co to są te logi?


    Masz podane na stronie do ktorej link podalem!

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z wyłączaniem się gier, takich jak Euro Truck Simulator, GTA San Andreas, Need for Speed Most Wanted i Need for Speed Carbon, które minimalizują się do paska zadań. Odpowiedzi sugerują, że przyczyną mogą być programy działające w tle, które przesuwają okno gry na wierzch, co może być spowodowane złośliwym oprogramowaniem lub niepotrzebnymi procesami. Użytkownik został poproszony o przesłanie logów systemowych oraz listy sprzętu, aby zdiagnozować problem, który może również dotyczyć karty graficznej. Wskazano na możliwość wyłączenia niepotrzebnych procesów oraz użycie narzędzi do skanowania w poszukiwaniu wirusów.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA