Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung wf7604SUV - Błąd 5E

metallowiec 07 Lip 2014 20:24 10197 3
  • #1 07 Lip 2014 20:24
    metallowiec
    Poziom 16  

Witam. Mam pralkę z tematu i wyświetla mi ona błąd 5E. Pralka nie odprowadza wody. Wyczytałem ze błąd ten wskazuje wlasnie na problem z odprowadzaniem wody. Dodam, że sprawdziłem czy filt jest czysty i czy odpływ nie jest zatkany. Następnym krokiem było sprawdzenie czy pompa jest sprawna. Niestety po podłączeniu pompy bezpośrednio pod 230V pompa zaczęła pracować... Wiec silnik jest sprawny... Czy jest jeszcze cos co mógłbym sprawdzic? Następny moj typ to sterowanie... Czy ma ktoś moze schemat elektroniki tej pralki? Moze jest jakos przekaźniik od sterowania silnika pompy.

4 3
  • #2 07 Lip 2014 20:51
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Jeśli odpływ nie jest zapchany to wymień silnik pompy.

5
  • #3 08 Lip 2014 07:20
    metallowiec
    Poziom 16  

Czyli mimo tego ze podłączony na sucho działa i kręci to i tak go wymienić?

0
  • #4 08 Lip 2014 13:36
    gamoń
    Poziom 15  

Witam , jako pierwsze podłącz równolegle do pompy multimetr i zobacz jakie napięcie pojawia się na zaciskach pompki wody . Miałem kiedys przypadek ( co prawda w ardo ) że pompka na słuch pracowała ale napięcie na niej wynosiło 130v , przyczyną była uszkodzona ( chyba ze starości ) ścieżka od triaka do pompki , która biegła pod trafo i nie była widoczna na całej długości , a multimetr pokazywał przejście .
    edit :
    jeśli masz płytkę o oznaczeniu dc41-00060a ( MFS-VCIONAW-00/09011/9LF ) Triak odpowiedzialny za prace pompy to TRIAC5 ( można zastosować bt134) moduł zalany żelem , bramka triaka idzie przez r66 na 15 nóżkę IC6 (ULN2003 )

2