Zakupiłem w znanej sieci sklepów dyskontowych lampkę pokojową która ma regulowaną moc świecenia. Regulacja jest na potencjometrze. Myślałem, że spaliła mi się żarówka kupiłem nową i dalej nic. Miernikiem sprawdziłem, że prąd nie dochodzi do żarówki. Po rozkręceniu okazało się, że nie jest zamykany obwód na elektronice. Miernikiem w pozycji diody potencjometr zamyka obwód tylko w pozycji max a na wyjściu nie zamyka wcale. Czy może jest tu jakiś bezpiecznik temperaturowy czy inny? Gdzie szukać przyczyny? A może, źle dokonuje pomiarów?
Moderowany przez fortronik:
Poprawiono zamieszczenie zdjęć. Następnym razem proszę zapoznać się z metodą zamieszczania zdjęć.