Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 40pfh4109/88 - TV zawiesza się na logo po aktualizacji oprogramowania

Kamiloboy 19 Lip 2014 22:23 5010 4
  • #1 19 Lip 2014 22:23
    Kamiloboy
    Poziom 10  

Witajcie.
    3 dni temu kupiłem nowy telewizor philips 40pfh4109/88. Niestety miał dość stare oprogramowanie które nie obsługiwało nagrywania programów (na stronie philipsa jest informacja że należy wgrać nowe oprogramowanie w którym ta funkcja została dodana), nie działała część filmów, oraz napisy TXT. Wpisałem więc model, pobrałem najnowsze oprogramowanie, rozpakowałem i wrzuciłem na pendrive. Po podpięciu pendrive TV znalazł aktualizację, wszystko się wgrało poprawie. Niestety po restarcie TV nie reaguje na pilota. Po uruchomieniu przyciskiem na TV pokazuje się logo PHILIPS na 15-20 sek po czym tv sie restartuje, pojawia się ponownie logo PHILIPS i tak w kółko. Jedyne czego nie zrobiłem to wyjęcie pendriva po wgraniu oprogramowania i restarcie ale nie powinno to mieć większego znaczenia?? Oprogramowanie na 99% wgrałem poprawne, wiec nie mam pojęcia co się stało. Proszę pomóżcie bo nie chce wyrzucać 1300 zł w błoto :(((
    Czy zgłaszając do serwisu telewizor mam się przyznać do tego że wgrywałem oprogramowanie z ich strony czy udawać głupa ?? Z góry dziękuje za pomoc.

Oprogramowanie wgrałem z tej strony:
    Link

0 4
  • #2 19 Lip 2014 23:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kamiloboy napisał:
    Jedyne czego nie zrobiłem to wyjęcie pendriva po wgraniu oprogramowania i restarcie ale nie powinno to mieć większego znaczenia??

A instrukcja wgrywania oprogramowania mówi nam:
    philips 40pfh4109/88 - TV zawiesza się na logo po aktualizacji oprogramowania
    Tylko tam jest info, że pena należy usunąć przed wykonaniem restartu!.
    Jedyne co pozostaje, to wyłączyć tv, wyjąc pena i żarliwa modlitwa, lub:
    Kamiloboy napisał:
    udawać głupa ??

Choć to na niewiele się zda, bo serwis i tak odkryje, co jest tego przyczyną.

1
  • #3 19 Lip 2014 23:53
    Kamiloboy
    Poziom 10  

akurat szczerze wątpie że to wina nie wyjętego pendrive. Proces flashowania przeszedł pomyślnie, a informacja o wyjęciu pendrive jest po prostu pisana po to aby po wyjęciu skasować plik z aktualizacją by nie wgrywać jej ponownie. Problem leży na pewno w błędnym firmware po stronie philipsa...

Chodziło mi o poradę czy samodzielne wgrywanie firmware nie spowoduje utraty gwarancji, nawet jeśli problem leży po stronie philipsa nie po mojej.

0
  • #5 20 Lip 2014 00:12
    Kamiloboy
    Poziom 10  

Aktualizacja się powiodła w 100%, to philips wrzucił wadliwe oprogramowanie na swoją stronę.

Dlaczego wiem?? Bo Pendrive po ponowym uruchomieniu TV nawet nie dostał zasilania, wiec jaki wpływ mogło by mieć jego nie wyjęcie. Na starym philipsie robiłem identycznie 3 razy i zero problemów mimo że też była tam informacja o wyjęciu pendrive. No chyba że ktoś z was słyszał o awarii TV przez nie wyjęcie pendrive w jakimkolwiek telewizorze?? Bo ja nie :)))

Skoro takiemu potentatowi na rynku jak Playstation zdarzyło się wypuścić oprogramowanie w wersji 4.45 które brickowało konsole ps3, to tak samo philips mogł wypuścić wadliwe opgogramowanie do tego modelu TV które brickuje telewizor....

0
  Szukaj w 5mln produktów