Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor - Procesor grzeje się, a jego praca dochodzi nawet do 90%...

22 Lip 2014 19:26 2427 17
  • Poziom 11  
    Witam, ostatnio zauważyłem, że mój procesor strasznie się grzeje. Dzieję się tak po odpaleniu 3 kont w grze. Nie sprawdzałem jak jest z innymi grami, lecz pamiętam jak grałem w Battlefield 3 multi to skrzynka robiła się ciepła, zastanawia mnie czy to jest jakiś błąd systemu, wirus czy bóg wie co? Dzisiaj dałem komputer do wymiany pasty na procesorze czyszczenia chłodzenia itp. itd. myślałem, że problem zniknie, lecz temperatura jest tylko niższa o 10 stopni. Dzisiaj rano gdy komputer był odpalony już 6h z 3 kontami temperatura sięgnęła 90 stopni. Poniżej zamieszczam ss z Menadżera zadań i Hwmonitor jak potrzeba coś jeszcze to napiszcie. Zwróćcie uwagę na ss na godzinę jak szybko się nagrzał.

Intel core i5 2500k
    radeon gigabyte hd 7850 1gb
    4gb 1600hz 9cl
  • Poziom 43  
    Jaką pastę zastosowałeś i w jakiej ilości? Procesor jest podkręcony? Jakie chłodzenie zamontowane? Jaka obudowa i jak z cyrkulacją powietrza w niej?
  • Poziom 11  
    Nie wiem jak pasta chłodzenie to 2 wentylatory, obudowa SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB3.0 ATX/SSD ready/120+120mm. Ten problem zaobserwowałem dopiero nie dawno. dołączam zdj jak to wszystko wygląda.

Ps. Próbowałem zostawić z odkręconym bokiem lecz to nie poskutkowało.
    Dodam że skanowałem kompa avastem, nie wykryło żadnego wirusa.

Procesor nie był podkręcany.

Czytałem ze ta gra wykorzystuje tylko jeden rdzeń procesora, dlatego dzisiaj w nocy ustawiłem dla każdego konta inny rdzeń, temperatura nie przekroczyła 60 stopni. Nie wiem czy to normalne.
  • Poziom 43  
    Zmieniałeś pastę i nie wiesz na jaką? Chłodzenie trzeba poprawić, być może jest słaby kontakt rdzenia z radiatorem lub to wina pasty (słaba/za mało/za dużo).
    Avast to imitacja antywirusa więc nim mało co wykryjesz, oczywiście jeśli faktycznie masz infekcje.
  • Poziom 11  
    Oddałem komputer do serwisu, tam mi wymieniali i wszystko sprawdzili więc raczej to nie jest przez usterkę techniczną.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj gdy procesor nagrzał się do 70 stopni dotknąłem radiatora był ledwo letni. Pewnie trzeba go jakoś docisnąć do procesora tylko nie wiem jak to zrobić bo on jest na zatrzaski i nie da się go regulować bynajmniej tak mi się wydaje.
  • Poziom 43  
    KrzysztofJerzyn napisał:
    Dzisiaj gdy procesor nagrzał się do 70 stopni dotknąłem radiatora był ledwo letni.

Jest to dopuszczalna temperatura. Skoro serwis wykonał konserwację chłodzenia - powinno być wszystko ok. Podaj model i markę zasilacza.
  • Poziom 11  
    Corsair cx500m 500w. Dopuszczalna temp. tyle że nie dodałem że te 70 stopni osiąga przy grze Metin2, zobaczcie sobie jakie ta gra ma śmieszne wymagania a gdy włączę 3-4 konta naraz to nagrzewa się nawet do 80-90 stopni. Najlepsze jest to że radiator jest letni, przed chwila wyjąłem go i założyłem na nowo zajrzałem z tyłu płyty głównej to bolce są do końca czyli radiator dociśnięty więc nie mam pojęcia co jest nie tak. Może jakiś czujnik temp. poszedł i podaje złą temperaturę choć to raczej mało prawdopodobne bo jak dotknę obudowy po stronie procka to jest bardzo ciepła i wgl słychać że wiatraczki szybko chodzą. Nie mam pomysłów pomóżcie mi.

Aktualnie otwarte 1 okno metin2 temp.
    Radiator bardzo letni a karta graficzna strasznie gorąca.
  • Poziom 43  
    Uruchom OCCT i HWmonitor jednocześnie, po 10 minutach wklej screena z HWmonitor.
  • Poziom 43  
    KrzysztofJerzyn napisał:
    Oddałem komputer do serwisu, tam mi wymieniali i wszystko sprawdzili więc raczej to nie jest przez usterkę techniczną.

Nie wiem jak tą pastę wymieniali i co robili, ale wg. mnie chłodzenie jest niepoprawnie zamontowane lub pasta niepoprawnie nałożona. Procesor przegrzewa się. Jeśli sam nie wiesz jak to prawidłowo zamontować powinieneś udać się do ww. serwisu i przekazać im, że chłodzenie jest nieprawidłowo zamontowane.
  • Poziom 11  
    Ale już przed oddaniem do serwisu się przegrzewał dlatego go oddałem.
  • Poziom 43  
    Wniosek chyba nasuwa się sam - serwis nie wykonał tego, co należało wykonać, skoro procesor w dalszym ciągu się przegrzewa.
  • Poziom 11  
    Jutro oddam go ponownie i napiszę czy się poprawiło.
  • Poziom 11  
    Powiedziano mi że procesor został sprawdzony oraz całe chłodzenie i wszystko było ok a u mnie w domu uruchomiłem OCCT i po 30 sec OCCT zatrzymał się a temp. wskoczyła na 85 stopni.
  • Poziom 43  
    Ja nic nie poradzę, jeśli nie umiesz z serwisem sprawy załatwić jak należy.
    Trzeba było stać nad nimi i poprosić, żeby w Twojej obecności obciążyli cpu i pokazali Ci na monitorze maksymalne wskazanie temperatury przez sensor.
    Otrzymałeś od serwisu informację jaką maksymalną temperaturę osiąga cpu pod obciążeniem?
  • Poziom 11  
    Nie otrzymałem takiej informacji.

Powiedziano mi że to może być czujnik temperatury walnięty.
  • Poziom 43  
    KrzysztofJerzyn napisał:
    Powiedziano mi że to może być czujnik temperatury walnięty.

To super, sprzedali ci płytę gł./cpu (nie wiem gdzie dokładnie jest sensor - w płycie, czy na cpu) z "walniętym czujnikiem" i zadowoleni?
    No comment.
    No to możesz się nie przejmować wskazaniami temperatury, chyba, że zacznie Ci się awaryjnie wyłączać komputer - to gorzej.