Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-8510DN - Blady, słaby wydruk, cień, szara kartka - zły wydruk.

dawidowskis 23 Lip 2014 13:21 2607 8
  • #1 23 Lip 2014 13:21
    dawidowskis
    Poziom 11  

Witam!
    Jak w temacie. W urządzeniu zainstalowany nowy toner + wałek. Na dwóch kompletach zamienników (toner + wałek) to samo. Czyszczenie styków w drukarce nic nie pomaga. Czytałem podobne posty i zastosowałem nawet papier PolSpeed z mizernym skutkiem. Czyściłem szybę lasera. Nie ma różnicy czy wydruk puszczam przez USB, czy kopiuję z szyby skanera. Mam taki sam problem jeszcze w jednej drukarce Brothera HL-5450 gdzie wydruk na połowie kartki jest bez ostrości. Załączam foto dla lepszego zobrazowania problemu. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

0 8
  • #2 24 Lip 2014 23:28
    abcpawel
    Poziom 18  

sam zakładałeś wałek (czy ewentualnie kompletny zespół bębna jest nowy)? jakie przebiegi mają drukarki??

0
  • #3 25 Lip 2014 07:30
    dawidowskis
    Poziom 11  

Cała szuflada z OPC kompletna (zamiennik), przebieg drukarki to 69000k. Zastanawia mnie jeszcze pofałdowana powłoka wałka dociskowego na piecu, ale spotykałem się już z takim ich stanem, a mimo tego wydruk był czysty i wyraźny.

0
  • #4 25 Lip 2014 20:26
    01_cezi
    Poziom 21  

kolejny dowód na spisek żarówkowy czyli celowe starzenie produktów.
    A taki przebieg to trochę sporo jak na ten sprzęt.

0
  • #5 28 Lip 2014 06:01
    abcpawel
    Poziom 18  

Przebieg jest niewiele większy od miesięcznej dopuszczalnej obiążalności. Co do wałka w fuserze to on tak ma od nowości. Ja obstawiam toner/bęben, może spróbuj coś z innego producenta. Ewentualnie może szybka lasera się ubrudziła?

0
  • #6 28 Lip 2014 09:28
    dawidowskis
    Poziom 11  

01_cezi napisał:

A taki przebieg to trochę sporo jak na ten sprzęt.

dla tego urządzenia miesięczny normatywny wynosi 50.000k wg producenta.

0
  • #7 28 Lip 2014 18:44
    01_cezi
    Poziom 21  

kolego Dawidowskis
    50 000 to maksymalny cykl i jestem przekonany , że ta maszyna mogła by tego nie wytrzymać chociaż Brother to bardzo dobry sprzęt. W wielu przypadkach producent mocno przesadza w tymi danymi.
    Zalecany nakład wg producenta to 3500 !!! Najczęściej przyjmuje się, że toner powinien wystarczyć na ok 2 tygodnie. Czyli toner na 8000 /2 wychodzi 4000 wiec się prawie zgadza.
    Tego typu urządzenia nie są przeznaczone do wydajnego drukowania. Mają być wielofunkcyjne a nie dedykowane. 69 000 wydruków to ok 30 godzin ciągłej pracy.
    Rozwiązanie najlepsze i najprostsze - wymiana maszyny na model dużo mocniejszy.

[/quote]

0
  • #8 28 Lip 2014 19:12
    abcpawel
    Poziom 18  

Kolego cezi mylisz się. Co prawda tego modelu nie testowałem na dlugim dystansie ale mam hl-5350 z przebiegiem 350k w ok 2 lata. raz dostał fuser i chyba 2 razy rolki poboru. Nic się z nim nie działo, choć faktem jest że do takiego nakładu sprzęt powinien być lepszy (w sensie bardziej ekonomiczny). To są dobre, niezbyt skomplikowane i twarde maszynki. Na mały minus mogę zaliczyć to że czasem obklejają się wałki grzejne (wiadomo- tonery zamienniki). Mały bo paznokciem można to zdrapać i nie we wszystkich się to dzieje.

0
  • #9 28 Lip 2014 20:12
    rys57
    Moderator

dawidowskis napisał:
    Czyściłem szybę lasera.
    Jakby tak jeszcze lusterko :wink: .

0