Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Moulinex Optigrill Y56

28 Lip 2014 06:59 1686 7
  • Poziom 7  
    Hej witajcie! W kuchence mikrofalowej Moulinex Optigrill Y56 nagle mimo, że kuchenka nie pracowała zgasł zegar/wyświetlacz i wszystko przestało działać. Przepiąłem do innego gniazdka ale bez rezultatu. Kabel zasilający wydaje się być bez zarzutu. Może ktoś pomoże ???!!!
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 31  
    Przepalił się bezpiecznik ale prawdopodobnie nie bez powodu, jeżeli znasz się na tym możesz wymienić ale kolejne przepalenia sygnalizuje uszkodzenie które trzeba znaleźć.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    uwaga na kondensatory bo jest tam prąd jak w paralizatorze po mimo że wyłączysz ją z gniazdka.
  • Poziom 7  
    Dzięki serdeczne. A powiedzcie czy
    1. aby wymienić ten bezpiecznik wystarczy zdjąć obudowę i będzie widoczny,
    2. to jest zwykły bezpiecznik czy jakiś może jakiś specjalny.
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się ze trzeba uważać nie można zwierać przewodów założyć rękawiczkę izolator najlepiej za pomocą jakiegoś chwytaka z rączką plastikową lub z gumy wczoraj był program kuchenka pobiera 220v generuje 2000v i jest podwajacz który z 2000v robi 4000v a jeśli chodzi o bezpiecznik po wyjęciu zczytaj z niego parametry i zastąp go drugim, bezpiecznik raczej będzie widoczny możesz wpisać model kuchenki do neta + wymiana bezpiecznika
  • Poziom 7  
    Niestety bezpiecznik przy zasilaniu jest dobry co mnie nie zaskoczyło bo wyświetlacz zegarowy zgasł mimo, że kuchenka nie pracowała. Zegar pokazywał jedynie bieżący czas. Wszystkie kable wyglądają dobrze. Są jeszcze może jakieś inne bezpieczniki oprócz sieciowego?
  • Poziom 10  
    Spotkałem się
    kiedyś że bezpiecznik był w tyczce ale to chyba wersje angielskie.
  • Poziom 7  
    Na płytce panelu sterowania znalazłem jeszcze dwa bezpieczniki lutowane w płytkę. Oba okazały się dobre. Co ciekawe po sprawdzeniu miernikiem na tym panelu jest prąd zasilania (nie wiem czy są dobre wartości bo nie mam punktu odniesienia). No dziwne to wszystko. Czy jest możliwe, że uszkodził się wyświetlacz segmentowy???