Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel Galileo - Visual Studio debugowanie

mesho 12 Sie 2014 10:14 1050 0
    mesho
    Poziom 14  
    Witam!

Otrzymałem płytkę Intel Galileo od Microsoftu w ramach programu Internet of Things. Dostarczają własne SDK w postaci wtyczki do Visual Studio Express 2013 Update 3. System Windows 7 x86. Skonfigurowałem je zgodnie z opisem na stronie Link. Kontakt z płytką uzyskany, normalnie mogę pingować, system z karty pamięci ruszył.
    Stworzyłem projekt domyślny "Hello world" - jest to ten sam program z migającą diodą co na normalnym Arduino. Debugowanie leci po ethernecie.
    Wciskam F5 (start debugging), program wrzuca się na płytkę na kartę pamięci (to sprawdziłem), ale cały proces debugowania nie rusza. Co chwilę wyskakuje komunikat "Operation is taking longer than expected", ale po 5, 10 minutach nic się nie dzieje. Jakby z debuggerem nie mógł się dogadać, sprawdzałem ustawienia Remote Debugging Link, wszystko jak być powinno. Gdy zabiję proces na płytce od remote debuggera msvsmon.exe, debugowanie nie rusza w ogóle, co według mnie oznacza iż ten program z poziomu komputera widać. Firewalle na PC powyłączane dla pewności. Debugger działa w trybie z weryfikacją loginem i hasłem, podałem na początku jak poprosił.
    Remote debugger rusza z parametrami:
    Cytat:
    msvsmon.exe /silent /nostatus /nosecuritywarn /nofirewallwarn /noclrwarn

Po anulowaniu procesu dostaję tylko informację:
    Cytat:
    1>------ Deploy started: Project: Galileo Wiring App2, Configuration: Debug Win32 ------
    1>Error: Unable to deploy local file 'c:\users\pc\documents\visual studio 2013\Projects\Galileo Wiring App2\Debug\Galileo Wiring App2.exe' (remote file path 'c:\test\Galileo Wiring App2.exe')
    ========== Deploy: 0 succeeded, 1 failed, 0 skipped ==========

Gdy ręcznie odpalę sobie ten sam program przez Telnet, program działa. Na stronie o problemach z płytką Link piszą że debugowanie po ethernecie może potrwać, ale u mnie koniec końców nawet się nie zaczyna.
    W czym może być problem?

Pozdrawiam