Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UE40D5500 - SAMSUNG Matryca rozmazany obraz

18 Sie 2014 13:14 7257 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Wydaje sie, że problem leży w matrycy, miałem w moim, taki sam objaw, na listwie matrycy w jednej z sekcji przywarty był sygnał sterujący rejestrem przesuwnym matrycy w poziomie (tak się domyślam, bo przecież schematów brak), pomogło odłączenie tego sygnału, chociaż skutkuje to tym, że na ekranie mam widoczne ciemniejsze poziome linie. Niespecjalnie widoczne. Ale mogę się mylić, nie jestem fachowcem w tych sprawach.
  • Poziom 2  
    B_U_D_Y_N napisał:

Proszę o małą pomoc i naprowadzenie mnie na właściwe tory w kierunku naprawy tegoż oto sprzętu.

Naprowadzam cię więc w kierunku serwisu rtv. To jedyne właściwe tory, skoro odpinanie tasiemek to jedyne czynności serwisowe na jakie cię stać.

Dodano po 2 [minuty]:

tepro napisał:
    Wydaje sie, że problem leży w matrycy, miałem w moim, taki sam objaw, na listwie matrycy w jednej z sekcji przywarty był sygnał sterujący rejestrem przesuwnym matrycy w poziomie (tak się domyślam, bo przecież schematów brak), pomogło odłączenie tego sygnału, chociaż skutkuje to tym, że na ekranie mam widoczne ciemniejsze poziome linie. Niespecjalnie widoczne. Ale mogę się mylić, nie jestem fachowcem w tych sprawach.

Bzdury....
  • Poziom 14  
    nnmm11 napisał:
    Bzdury....

Może i bzdury, ale u mnie pomogło :-) , zaznaczyłem...
    Cytat:
    nie jestem fachowcem w tych sprawach.
  • Poziom 2  
    tepro napisał:
    nie jestem fachowcem w tych sprawach.

To się nie odzywaj.

tepro napisał:
    ale u mnie pomogło

Chyba nie do końca?
    tepro napisał:
    chociaż skutkuje to tym, że na ekranie mam widoczne ciemniejsze poziome linie.
  • Użytkownik usunął konto