Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - Róznica w profilu opony

24 Sie 2014 07:45 1305 10
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam pytanie dotyczące zmiany profilu opony.
    Aktualnie letnie opony są 225/55 R17,zimowe chciałbym założyć 225/50 lub 205/50 oczywiście ze względu na cenę.
    Słyszałem opinie,ze taka zamiana jest niemożliwa ze względu na zawieszenie hydro i hamulec ręczny(elektryczny)
    Czy to prawda?
    Citroen c5 2.0 hdi 2009 r
  • Poziom 15  
    W przypadku pierwszej opony różnica w średnicy wynosi około 8,5% tzn. przy prędkości 100 km/h faktyczna prędkość będzie o okolo 9 km/h niższa.
    Natomist przy drugiej różnica wynosi już prawie 12% i to już prawie 12 km/h mniej. Według mojej wiedzy maksymalna różnica może wynosić 2%...
    Instrukcja pojazdu określa jasno jakie ogumienie można stosować na danym samochodzie.
  • Poziom 15  
    Jestem tego świadomy,ale czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na pojazd prócz przekłamania prędkości
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Nie o to pytałem.
    Zobowiązany także jestem do utrzymywania ciśnienia w oponach na określonym poziomie i ustawienia świateł również.
  • Poziom 15  
    Wielkość koła nie ma raczej wpływu na działanie w/wym. układów. Podkreślam "raczej" gdyż np. poduszki otwierają cię przy kolizjach powyżej 30 km/h. Czy producent zaszył w oprogramowaniu sterownika jakiekolwiek mechanizmy potrzebujące faktyczną prędkość pojazdu do działania to nie jestem przekonany. Jedynie przy automatycznych skrzyniach może być coś takiego potrzebne. Większym problemem może być różnica w obwodzie poszczególnych kół skutkująca nieprawidłowym działaniem układów ABS i kontroli trakcji.
  • Poziom 29  
    Sorry za ot ale mój kolega to samo, kupił espasa za 12tys a on na 17 i później płakał, że opona, której nazwę słyszał kiedykolwiek zaczyna się od 500zł przez co kupił chińskie zimówki i jeździ w dodatku bardzo dużo cały rok na nich, często z dziećmi. Przyszła pierwsza zima i super chińskie zimówki straciły przyczepność przy 20km/h na śniegu i jego żona miała stłuczkę, o tym, że jak popada to mu ciężko bez buksowania pod górkę ruszyć też wypada wspomnieć.

Więc drogi autorze tematu: następnym razem kup auto na jakie Cię stać, no chyba, że stać tylko jesteś złotówa. Szkoda, że chcesz na własnym i pewnie innych bezpieczeństwie oszczędzać.
  • Poziom 15  
    Ale pojechaliście że hej.
    Jak tam wasz płyn do spryskiwaczy z biedronki za 2,99.
    W kwietniu kupiłem letnie za taka kase co wielu aut nie ma.
    Zadałem proste pytanie,ale po co odpowiedzieć lepiej pisać (punkiciki lecą)
    Koledzy lekcja wychowawcza dopiero we wrześniu.
    Proszę o zamknięcie tematu