Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 1.4 - Świecąca kontrolka abs i hamulca ręcznego

25 Sie 2014 21:08 2712 2
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mój problem polega na tym iż pewnego dnia jadąc golfem zatrzymałem się na chwile (jakieś 15 min) po odpaleniu samochodu zauważyłem , że ciągle świeci się kontrolka hamulca ręcznego i ABS. ABS działa a komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Przy okazji po rozgrzaniu silnika przy biegu jałowym na wolnych obrotach miga kontrolka poziomu oleju , gdy dodam minimalnie gazu przestaje, tak jakby było za słabe ciśnienie , być może za małe obroty ?
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Poziom 13  
    Z kontrolką oleju sprawdź poziom i jak jest max a objawy dalej występują jedz do mechanika. Może tylko czujnik oleju jest uszkodzony ale do diagnozy trzeba zbadać ciśnienie oleju po wykręceniu czujnika oleju.

Jeżeli kontrolka ABS świeci się cały czas to raczej wątpliwe żeby komputer niczego nie pokazywał. Spróbuj zczytać z komputera błedy po jeździe bez wyłączania silnika.

Z kąd wiesz że ABS działa? Jak jadąc powyżej 30km/h wciśniesz hamulec do oporu i trzymasz do zatrzymania pedał hamulca odbija i generalnie koła dziwnie hałasują i stukają? Tak pytam bo wielu ludzi tak naprawdę nie wie jaki jest efekt działania ABSu mimo że mają go w samochodach ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdzić połączenia masowe, silnik, karoseria akumulator. Sprawdzić napięcie akumulatora. Sprawdzić bezpieczniki koło akumulatora.