Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi MI-3 dobry wybór ? warto?

Mixerslayer 26 Aug 2014 17:56 3369 24
    Mixerslayer
    Level 10  
    Witam od pewnego czasu szykuje się do kupna telefonu na początku myślałem ze wezme s3 i tyle ale troche poczytałem i duzo ludzi chwali Xiaomi MI-3 co o nim myślicie warto? parametry wyglądaja idealnie jak dla mnie. 800-1200 zł
    rekordgsm
    Level 31  
    Jak ktoś lubi jednorazówki to ok, parametry to nie wszystko, ludzie kupują takie wynalazki a w razie usterki się dziwią że nie ma części zamiennych do nich, moje prywatne podejście od strony serwisowej- jak najdalej od tego typu telefonów, od strony użytkowej pewnie jest ok.
    Mixerslayer
    Level 10  
    1. Nowy/używany.
    Nowy
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    HTC SAMSUNG SONY
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    standrad
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    android
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    dotyk
    6. Wielkość wyświetlacza.
    4,5,5
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    Dzwonienia i aplikacji
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    Aplikacjach lub i zeby sie nie zawieszał
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    W normalnych warunkach/miejscach
    11. Założony budżet.
    800-1100
    12. Inne wymagania.

Nie wiem w sumie po co ten formularz chciałem tylko kilka informacji na temat Xiaomi MI-3

Marki podałem HTC SAMSUNG SONY ponieważ sam miałem HTC i SAMSUNGA i byłem zadowolony a sony czasem widziałem i prezentował sie nieźle nie oznacza to ze jestem zamknięty na inne propozycje jak właśnie Xiaomi MI-3 czy tez OnePlus One podobno też niezły.
    Pewek_
    Level 10  
    Rekordgsm - Xiaomi to jedna z najpopularniejszych firm na świecie i nie bez powodu. Mi3 to ich flagowy model i z pewnością autor będzie zadowolony. OnePlus One ciężko dostać, ale jeżeli Ci się uda to będzie to lepszy wybór.
    OlekMTG
    Level 34  
    Niektóre z tyvh chińskich wynalazków to nawet całkiem prrzyzwoite telefony, jednak w razie awarii pozostaje serwis gwarancyjny w Chinach - powodzenia z wysyłaniem, u nas to w zasadzie jednorazówki. Jak szukasz czegoś co ma trochę posłużyć wybierz markę mającą serwis w Polsce na przyzwoitym poziomie. ostatnio całkiem przyzwoite recenzje zbiera HTC Desire 610, w tej cenie bardzo przyzwoita propozycja.
    Pewek_
    Level 10  
    Zależy o jakich firmach mówimy. Części do Xiaomi to nie problem, a i w przyszłym roku producent planuje pojawić się w Europie, w tym roku w USA. Desire 610 przy Mi3 to średniak i to bardzo słaby średniak. Jeżeli ma coś być bardziej przyziemnego to jeszcze można pomyśleć o Nexusie 4/5.
    Mixerslayer
    Level 10  
    Dzięki za pomoc chyba zostane przy tym Xiaomi bardzo mi się podoba i nie oczekuje że bedzię mi służył więcej niz 3-4 gwarancja na 2 lata i jak z 2 lata po gwarancji pożyję to będe zadowolony.
    OlekMTG
    Level 34  
    Pewek_ wrote:
    Zależy o jakich firmach mówimy. Części do Xiaomi to nie problem, a i w przyszłym roku producent planuje pojawić się w Europie, w tym roku w USA. Desire 610 przy Mi3 to średniak i to bardzo słaby średniak. Jeżeli ma coś być bardziej przyziemnego to jeszcze można pomyśleć o Nexusie 4/5.

To ja Ci powiem że jest to problem, i to DUŻY. To że ktoś sprzedaje części nie oznacza że one działają lub pasują (albo jedno i drugie). Jak wejdą do Europy można dalej rozmawiać, wiem troszkę jak taki biznes się rozkręca i nie jest to takie proste że w kilka miesięcy da radę ogarnoąć siec dystrybucji i serwisową. Teraz nie ma żadnej różnicy z innymi śmieciami - i to i to w naszych warunkach to jednorazówka.

Dodano po 1 [minuty]:

Mixerslayer wrote:
    Dzięki za pomoc chyba zostane przy tym Xiaomi bardzo mi się podoba i nie oczekuje że bedzię mi służył więcej niz 3-4 gwarancja na 2 lata i jak z 2 lata po gwarancji pożyję to będe zadowolony.

A kto tą gwarancję realizuje? I kto jest gwarantem - to najważniejsze. To że ktoś napisze 24m-ce gwarancji nic jeszcze nie oznacza.
    Mixerslayer
    Level 10  
    niektóre sklepy na allegro realizują gwarancje za ich pośrednictwem więc chyba to najlepsza opcja.
    OlekMTG
    Level 34  
    Acha, czyli powodzenia jak taki sklep się zwine. A jeśli się nie zwinie to miesiąc w jedną strone, 2 tygodnie naprawa i miesiąc spowrotem do Polski. Zdążysz się natęsknić za sowim telefonem :) .
    Mixerslayer
    Level 10  
    Mówi się trudno ;/ Na szczęscie "Telefony Xiaomi mają jeden z najniższych wskaźników awaryjności" ale wszystko się może zdarzyć.
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    Myślę, że nie warto. Brak fizycznej klawiatury dyskwalifikuje kompletnie z jakiejkolwiek przydatności.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    95% tych chińskich wynalazków praktycznie się nie naprawia bo brak części lub też czas czekania za długi i klienci rezygnują. Tyle mogę napisać z praktyki serwisowej, osobiście nie wydałbym nawet 30% tej kwoty na taki telefon, ale zrób jak uważasz za słuszne.
    leonov
    Level 42  
    A które niby smartfony mają fizyczna klawiaturę ? i co ona miała by niby robić ?
    A co do części i czasu oczekiwania proszę zobacz, i powiedz do którego "flagowca" Samasunga czy Sony kupisz LCD z dotykiem za taką kasę !? a dostawa DHL trawa kilka dni, ja otrzymuje przesyłki średnio w ciągu 4 :D
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    leonov wrote:
    A które niby smartfony mają fizyczna klawiaturę ? i co ona miała by niby robić ?
    Xperia Pro, Motorola Droid 4 na przykład. Pytanie, co ona miałaby niby robić uznaję jako ignorancję i brak kontaktu z żadnym tego typu sprzętem przez co nie odpowiem na tą wulgarną zaczepkę... :roll:
    tino2003
    Admin of GSM Group
    leonov wrote:
    A co do części i czasu oczekiwania proszę zobacz, i powiedz do którego "flagowca" Samasunga czy Sony kupisz LCD z dotykiem za taką kasę !

Piszemy o konkretnym modelu więc jak sam widzisz za taki fullset trzeba zapłacić ponad 300zł do tego nasz zarobek i wychodzi 400zł dla klienta jak nic. Zapłaci tyle?

Wiele samsungów lub Sony zrobisz średnio 50% taniej.
    leonov
    Level 42  
    Ale mówimy tu o modelach porównywalnych do Mi3 ? np. galaxy S4 ? to proszę, wyświetlacz 460 + nasz zysk, jest taniej ? nie wspomnę już o gwarancji 3 m-ce, bo LCD skąd ? a aliexpres :D
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Widocznie w swoim rejonie masz inną klientelę, sięgam pamięcią wstecz i chyba ze 3 szt. chińczyków naprawiałem a tak to ludzie machają ręką i twierdzą, że ostatni raz kupili taki wynalazek.
    Porównując Mi3 do S4 to chyba Cię poniosło :D
    leonov
    Level 42  
    No nie poniosło, porównaj oba modele np., mają niemal identyczne parametry ;-),a o cenie nie wspominam nawet ;-)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Takie porównania to jakbyś chciał oceniać Mercedesa i jakieś dzieło chińskiej myśli technologicznej. :D
    Myślę, że autor tematu podejmie dobrą dla niego decyzję.
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    leonov wrote:
    No nie poniosło, porównaj oba modele np., mają niemal identyczne parametry ;-),a o cenie nie wspominam nawet ;-)

Mniejsza o parametry, przecież jeszcze co najmniej jakość wykonania pozostaje!
    leonov
    Level 42  
    Mieliście kiedyś w rękach MI3, MI4 lub inny flagowiec z chin np One Plus One ? chyba pamiętacie czasy, kiedy chińczycy robili tylko plastikowe "klony" markowych telefonów, ale czasy się zmieniły i obecnie coraz więcej ludzi zaczyna kupować, jak to ktoś tutaj określił "wynalazki", i są zadowoleni.
    Lęk przed tym co chińskie, przynajmniej dla mnie jest nieuzasadniony, a trochę rzeczy od nich mam ;-)
    Gonza
    Level 27  
    Dokładnie. Sam od pewnego czasu używam chińskich smartfonów i jestem zadowolony. Choć każdy, kto zdecydował się na kupno takiego telefonu musi mieć świadomość ewentualnych problemów z naprawą, jak tu doświadczeni Koledzy piszą. Zawsze można do chińczyka odesłać, ale jak to już zostało wspomniane - zajmie to sporo czasu, na pewno ponad miesiąc. Rozbity dotyk? Do swojego Lenovo A760 zamówiłem na aliexpress i sam wymieniłem.
    Jeden z telefonów Xiaomi też miałem, Redmi 1S - ale pozbyłem się go ze względu na słabą wibrę oraz kłopoty jakie sprawiał ludziom soft, dla którego 1GB ramu to było mało. Tak poza tym to sprzęt wykonany naprawdę porządnie, nie jakieś dziadostwo.
    Klienci jednego z chińskich sklepów internetowych z tego co pamiętam mają możliwość wysyłki sprzętu na gwarancję do serwisu Xiaomi w Bułgarii.
    Obecnie od tygodnia czasu posiadam równie egzotyczny Coolpad 7230 i po wymianie romu fabrycznego na inny, modyfikowany, telefon sprawuje się bardzo dobrze. Kosztował w sumie 520 zł z vatem.