Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX-4195-FN - Fuser skrzypi, słabo zgrzewa - a teflon cały

cmyk69 28 Sie 2014 14:09 1473 4
  • #1 28 Sie 2014 14:09
    cmyk69
    Poziom 9  

Witam, mam problem ze swoją drukarką, otóż po ok 3 mieś. od wymiany fusera znowu zaczął skrzypieć i robi to z dania na dzień coraz głośniej - nie sądzę aby mógł się zajechać po kilku tyś. stron... poprzedni właśnie rozebrałem i wygląda zdrowo (folia na wałku cała, wałek dociskowy pomarszczony ale to ponoć normalne?) jednak skrzypi niemiłosiernie i słabo zgrzewa - zwłaszcza na etykietach - wydruk schodzi po skrobnięciu palcem... ciekawym objawem jest to, że skrzypienie przy wydruku pierwszej strony jest ciche a jak drukarka chwilkę postoi włączona i dopiero coś zacznie drukować to piszczy na maksa... pomóżcie mi się skończyły pomysły...

edit/ poszperałem jeszcze troche i wiedzę, że rolkę grzewczą w razie wymiany foli smaruje się między folią a rolką - może wystarczy ją posmarować? Tylko jakim smarem bo nie widzę, żeby były jakieś dedykowane akurat do tego zespołu grzewczego?
    edit/ niestety z tego co widzę, to folii nie da się ruszyć z tego wałka

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Sie 2014 09:14
    Imprimarex
    Poziom 24  

Nasmaruj 2 miejsca, w których wałek styka się z plastikami. Są tam takie plastikowe elementy, które przytrzymują wałek i je należy posmarować.

A czym? Wystarczy zwykły olej do silników samochodowych, a dla smakoszy olej roślinny do smażenia :)

0
  • #3 29 Sie 2014 10:26
    Sir Charles
    Poziom 26  

Cześć Kolego,mylisz pojęcia
    Twój Samsung niema folii tylko wałek aluminiowy pokryty "teflonem", nie próbuj tego zdejmować:)
    Pisałeś o wymianie fusera,to była wymiana gwarancyjna?Wymieniono cały fuser czy też wałek/wałki?
    Co do zeskrobywania nadruku z etykiet to może masz zbyt małą temp ustawioną.
    Jeśli problem pojawia się także na zwykłych kartkach to może być to kiepskiej jakości wałek grzewczy.
    No ale o tym musisz nam więcej napisać co było i na co wymienione

0
  • #4 31 Sie 2014 13:00
    cmyk69
    Poziom 9  

Nasmarowałem elementy, o których pisał Imprimarex i fusery przestały piszczeć :) - z tym, że trochę się dymi przy grzaniu więc może jednak nie obojętne czym się smaruje :)

Wymiana nie była gwarancyjna - kupiłem drukarkę powystawową z pół roczną gwarancją i po 6 miesiącach zaczęła skrzypieć - zauważyłem, że na allegro ten sam model bez skanera - CLP-415 - można kupić taniej niż tonery zamienniki a ona miała ich komplet więc sprawiłem sobie taką drukarkę "dawce" części, z której pobrałem fuser a teraz oba fusery udało się naprawić.

Wracając do słabego wydruku na etykietach to problem niestety zostaje, pewnie przez jakość toneru 'zasypki', tak samo kolory nie bardzo po dzisiejszym zasypaniu się zgadzają... będę kombinował z ustawieniami ręcznymi - niebieski za ciemny a zamiast różowego bordowy... chyba, że bębny prześwietliłem przy zasypywaniu[?].
    Ale jak pamiętam to nawet na oryginałach jak drukowałem ilustracje na pap. etykietowym to było baardzo słabo... kolory przekłamane i toner się skrobał zwłaszcza czarny - od razu po wydruku były nie dodrukowane elementy :/

Ogólnie jakby ktoś tu trafił zastanawiając się nad zakupem tej serii drukarek samsunga to raczej nie mogę ich polecić, przy ostatnich kartkach podajnik często nie umie pobrać kartek, przy wydruku kopert drukarka co 4 koperty robi sobie prawie 10s przerwy a koperty wychodzą zmiętolone jak nie wiem - pomimo ustawiania papieru na koperty, tonery mega drogie - również zamienniki a jakość dostępnych zasypek zdaje się być mizerna... to moja pierwsza laserówka ale podejrzewam, że są znacznie mniej problemowe modele i tańsze w utrzymaniu, (drukuję ok 1000-1500 str-kopert/mies.) może będzie lepiej jak drukarka się trochę "postarzeje" i pojawi się do niej więcej materiałów...

0
  • #5 09 Sty 2018 12:46
    RafaelXI
    Poziom 6  

Cytat:
    A czym? Wystarczy zwykły olej do silników samochodowych, a dla smakoszy olej roślinny do smażenia

Mam nadzieję, że kolega żartował. Oleje roślinne absolutnie nie nadają się do smarowania mechanizmów gdyż z upływem czasu wysychają. Najlepiej w tym wypadku stosować specjalne smary do tworzyw sztucznych.

0