Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputery w sieci nie łączą się - Windows Vista Buisness

darien 29 Aug 2014 14:40 741 2
 • #1
  darien
  Level 9  
  Mam problem z siecią w pracy. Po wczorajszej aktualizacji komputery przestały się łączyć. Na obu jest Windows Vista Buisness. Komputery widzą siebie nawzajem, ale przy próbie wejścia do drugiego pojawia się pytanie o nazwę użytkownika i hasło. Dodam, że w obu komputerach opcja udostępnienia za pomogą hasła jest wyłączona. Ping pomiędzy nimi przechodzi normalnie. Firewall wyłączony, konto gościa aktywne. Próbowałem już różnych ustawień na obu z nich (sieć prywatna, sieć publiczna) - efekt jest ciągle ten sam. Nie mam pomysłu co jeszcze mogę sprawdzić. Problemem jest to, że na jednym z komputerów jest postawiony serwer subiekta, a wskutek tego drugi nie może się połączyć z bazą danych.
 • #2
  młody14
  Level 37  
  darien wrote:
  Komputery widzą siebie nawzajem, ale przy próbie wejścia do drugiego pojawia się pytanie o nazwę użytkownika i hasło. Dodam, że w obu komputerach opcja udostępnienia za pomogą hasła jest wyłączona.

  Włącz opcję udostępniania za pomocą hasła, zastosuj zmianę, spróbuj się połączyć.
  Oczywiście ponownie Ci wyskoczy okno z pytaniem o nazwę użytkownika i hasło. Anuluj i wyłącz opcję proszenia o hasło ;)

  Powinno pomóc. Raz miałem taki przypadek.
 • #3
  darien
  Level 9  
  A czy powinno istnieć konto użytkownika w lusrmgr dla komputera z którego się łączę czy powinno wchodzić jako gość?

  Zrobiłem tak jak pisałeś, włączyłem ochronę hasłem, spróbowałem się zalogować z drugiego komputera, anulowałem, wyłączyłem ochronę hasłem. Dalej to samo. Na komputerze z którego się łączę wchodzę w sieci, potem chcę wejść w drugi komputer i cały czas krzyczy o użytkownika i hasło.

  EDIT:

  Udostępnianie drukarki także się rozkraczyło. Drukarka udostępniona, a drugi komputer ani się z nią nie łączy ani nie wyszukuje. Wygląda to tak jakby całkowicie padły opcje udostępniania zasobów. Rzecz się stała po aktualizacji "zabezpieczeń systemu Windows".