Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozbudowa starego komputera w budżecie 1000zł.

daniel_ino 17 Sep 2014 20:30 1416 14
    daniel_ino
    Level 9  
    Chcę złożyć sobie kompa możliwie jak najlepszego, żeby CS:GO śmigał na nim, którego w przyszłości będę mógł rozbudować, budżet to stary komp + 1000zł.

Stary komp:
    Obudowa: Stara ale jara midiTower ATX
    Zasilacz: Feel 3 400ATX
    Procesor: DualCore Intel Pentium D 920, 2x2800 MHz (14 x 200)
    Płyta główna szajs
    Pamięć też
    Dyski twardy: WDC WD1600JS-00NCB1 (149 GB)
    Dysk twardy: SanDisk SDSSDP064G (59 GB)

Na razie zastanawiam się nad płytą i procesorem między tym:
    GIGABYTE GA-78LMT AM3 BOX + AMD FX-6300 6x4.10GHz BOX AM3 z chłodzeniem
    na Allegro za 579zł,
    a tym:
    Płyta główna MSI H81M-E35 V2 H81
    Procesor Intel Core i3-4130 (3M Cache, 3.40 GHz) BOX.
    Cena razem na morele 579zł

Czy lepiej zostawić procka jakiego mam i kupić inne podzespoły lepsze ?
    A Wy jakie macie propozycje?
    Temat oraz drobne błędy w post poprawiłem. swiercm
    daniel_ino
    Level 9  
    Tak czytałem, nie jestem żadnym znawcą, ale dziwi mnie że w zestawie za 1300-1400 zł jest Procesor Intel Pentium G3220 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX z Płyta główna Płyta główna asrock H81M 1150 jak za niższą cenę można dostać procesor FX AMD 6x4.1. Grafikę mam radeona 1600x, coś takiego 256 MB, więc nie nadaje się. A może kupić lepszą płytę główną, zostawić na razie tego procka co mam, i lepszą grafikę?
    daniel_ino
    Level 9  
    Postanowiłem złożyć taki zestaw powiedzcie co o nim sądzicie?

Obudowa: Od starego kompa ATX
    Zasilacz:Fortron FSP450-60APN 90zł używany, nie naprawiany
    Płyta główna: Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150 240zł używana
    Pamięć RAM: Kingston Hyperx 4GB 1600MHz 100zł używana
    Procesor: jeszcze nie zakupiony ale prawdopodobnie Intel Core i3-4130 ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 4400. 400zł nowy
    Grafika: SPARKLE SF-PX86GT1024U2-HP Passive GeForce 8600 GT 1GB 128-Bit GDDR2, tylko nie wiem czy z nią coś nie tak ponieważ na komputerze poprzedniego właściciela pokazywało 256mb, 40zł uzywana
    Dysk twardy: SanDisk SDSSDP064G (59 GB) i WDC WD1600JS-00NCB1 (149 GB) od starego kompa

Razem: 770zł

Coś byście zmienili? czy warto kupować taką karte graficzą czy lepiej na razie zostawić zintegrowaną, która podobno też spisuje się nie najgorzej i później dokupić coś lepszego?
    Ogr-odnik
    Level 22  
    daniel_ino wrote:
    budżet to stary komp + 1000zł.

daniel_ino wrote:
    Razem: 770zł

Sprecyzuj w końcu ile chcesz wydać bo 1000 + jakieś grosze ze sprzedaży pozwoli Ci kupić jakąś w miarę normalną grafikę.

daniel_ino wrote:
    GeForce 8600 GT 1GB 128-Bit GDDR2

Badziewie. Szkoda kasy.
    daniel_ino
    Level 9  
    Nie jestem znawcą, nie wiem co to smart wkleiłem dokładną nazwę dysków na pewno jako profesjonalista możesz to sprawdzić w ciągu 10 sekund :). 770zł kosztuje ten zestaw, który przedstawiłem nie kupiłem go jeszcze. Czekam na opinie i krytykę co jest źle co lepiej zostawić, a co zamienić kwota się nie zmieniła nadal jest 1000zł. Proszę o odpowiedź na pytania:
    Czy zasilacz który jest w zestawie będzie odpowiedni?
    Czy stara obudowa się nada czy lepiej kupić nową kosztem gorszych podzespołów?
    Skoro grafika, którą zaproponowałem jest badziewiem, co byście proponowali do gry CS:GO? (wybralem geforce 8600 GT sugerując się opinią twórców CS:GO)
    Czy warto kupować lepsze używane podzespoły?
    Ogr-odnik
    Level 22  
    Jeśli kompa potrzebujesz głównie do gry w CS:GO, przeglądarka itp. to zamiast i3 chyba lepiej zainwestować w tańszy pentium G, nie wiem czy te odblokowane jeszcze są sprzedawane, taki byłby w sam raz. Różnicę z kosztów dorzucimy w grafikę.

Zasilacz powinien wystarczyć

Stara obudowa może być. Nową można sobie sprawić przy napływie gotówki. Za ~100 złotych pojawiło się ostatnio kilka porządnych konstrukcji.

Wybierzemy procesor to zajmiemy się grafiką, najlepiej coś w stylu 750'tki tak jak wyżej napisał RC. Niech ktoś ogarniający intela się wypowie na temat procesora, ja od lat siedzę na amd i znam konkurencje tylko ogólnikowo.

Z nazwy smart'a nie zobaczymy, potrzebujemy screen'a z programu np. HDTune, Crystal Disk Info.
    daniel_ino
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź w końcu konkretnie :)

Płytę główną już mam zakupioną więc musimy coś wybrać z intela. Jeśli chodzi o obudowę to właśnie to miałem na myśli.
    Chociaż też chciałbym, żeby ten procek kilka lat posłużył, więc może zostać przy i3 i dozbierać na grafikę. Czytałem też artykuł, że przy CS:GO także dużą rolę odgrywa CPU. A Procesor Intel G3258 z odblokowanym OC jeśli ten miałeś na myśli jest na morelach za 250zł, same dobre opinie może rzeczywiście nie warto przepłacać. A co sądzisz o ramach, bo też mam okazję kupić je w dobrej cenie?

Wrzucam screen'y ze smartem. Mam nadzieję, że o to Wam chodziło.

Rozbudowa starego komputera w budżecie 1000zł. Rozbudowa starego komputera w budżecie 1000zł.
    Ogr-odnik
    Level 22  
    Warto przemyśleć tego pentiuma. Z drugiej strony aby było to opłacalne to musimy go kręcić i potrzebujemy do tego nie fabrycznego chłodzenia ~100 zł. Mamy 350 vs 400 za i3. 50 złotych oszczędzimy, procesory będą leżały na zbliżonej półce wydajnościowej.

Jak w dobrej cenie to bierz te pamięci.

Popraw/wymień taśmę w dysku WDC
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    daniel_ino wrote:
    Chociaż też chciałbym, żeby ten procek kilka lat posłużył, więc może zostać przy i3 i dozbierać na grafikę. Czytałem też artykuł, że przy CS:GO także dużą rolę odgrywa CPU. A Procesor Intel G3258 z odblokowanym OC jeśli ten miałeś na myśli jest na morelach za 250zł, same dobre opinie może rzeczywiście nie warto przepłacać.

Ogr-odnik wrote:
    Mamy 350 vs 400 za i3. 50 złotych oszczędzimy, procesory będą leżały na zbliżonej półce wydajnościowej.

Za około 300-320zł masz I3 na LGA1150 używanego z gwarancją. Spójrz na Aukcję. Bardzo często się pojawiają. Bardzo dobre procesory.
    Musisz polować.

Ogr-odnik wrote:
    Popraw/wymień taśmę w dysku WDC

Należy kontrolować ten parametr. Jeśli będzie wzrastał, wtedy trzeba zacząć działać.
    W tym wypadku, wg mnie, na razie nic nie rób z taśmą. Jest ok.
    daniel_ino
    Level 9  
    Zestaw jaki złożyłem prezentuje się następująco:
    http://www.morele.net/inventory/info/W7HlCa/
    Oczywiście nie wszystko nowe lecz podałem link do koszyka żeby przejrzyście to wyglądało
    Dozbieram jeszcze 200zł i grafikę jaką chcę wziąc to GeForce Gigabyte GTX 750 Ti

I pojawiło się jedno pytanie, a mianowicie zasilacz ma złącza 1x24pin i 1x6pin PCI-E, natomiast jak zauważyłem na płycie głównej są złącza 24pin i 6 pin zabraknie mi 1go złącza 6pin do karty graficznej. Rozgałęźnik czy przejściówka będzie się nadawała do podłączenia karty graficznej?
    perlit
    Level 39  
    Na płycie gł. są złącza: ATX 24PIN do podłączenia głównej wtyczki zasilacza i ATX12V 8PIN (a nie 6pin) do podłączenia zasilania procesora. Zasilacz ma jeszcze wtyczkę 4PIN 12V, którą podłączasz do złącza zasilania procesora na płycie ATX12V 8PIN (4 piny pozostaną wolne). Jest tylko jeden sposób wpięcia tej wtyczki, więc się nie pomylisz.
    6 pinowe złącze PCI Expres zasilacza, służy do podłączenia do karty gr.
    Wszystko będzie pasować.
    http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/seria-smart/gps-500a8.html
    Podzespoły z Twojego zestawu pasują do siebie.
    daniel_ino
    Level 9  
    Aha czyli do złącza 8 pin które zasila procesor na płycie głównej podłączam 4 pin i zostanie mi do karty graficznej dobrze zrozumiałem?
    perlit
    Level 39  
    daniel_ino wrote:
    Aha czyli do złącza 8 pin które zasila procesor na płycie głównej podłączam 4 pin i zostanie mi do karty graficznej dobrze zrozumiałem?

Tak. Do złącza 6pin karty graficznej podłączasz wtyczkę 6pin z wiązki zasilacza 8PIN PCIe (6+2). Dwa piny z tej wiązki pozostawiasz wolne.