Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus 1.8 tddi - nie przebija ropy przez wtryski/niskie ciśnienie

18 Wrz 2014 22:01 3144 12
  • Poziom 9  
    Witam, problem jak w temacie, po wymianie pompy wtryskowej dziad nie odpala. Rozrząd ustawiony, imo odblokowane, układ odpowietrzony, brak błędów, wtryski podmieniane na inne - słabe ciśnienie, ropa zatrzymuje się na wtryskach. Zawór wysokiego ciśnienia winny? Any ideas drogie grono?
  • Poziom 27  
    Co za pompa wsadzona? Now, uzywka, regenerowana? Wtryski sprawdZone?
  • Poziom 9  
    Pompa uzywka, wtryski podmieniane ze sprawnego silnika.
  • Poziom 9  
    Nie wiem, nie mam czym zmierzyc. Chodzi mi po glowie ten regulator ciagle.
  • Poziom 35  
    A palcem utrzymasz paliwo w rurce??? Jeśli tak to źle odpowietrzony bądź pompa złom ( jeśli błędów brak , immo OK , kąt OK)
  • Poziom 9  
    Raczej utrzymam palcem, jak dlugo krece rozrusznikiem to cisnienie zbiera sie wieksze przed wtryskami. Za pompe sprzedawca daje sobie glowe uciac ze do konca dzialala, ale przelezala ponoc 5 lat na polce. Walniety regulator cisnienia jakie objawy daje? Blad wyskakuje? Przestawiony kat wtrysku spowoduje ze nie przebije ropy przez wtryski?
  • Poziom 34  
    Jak pompa leżała 5 lat na półce , to nadaje się do regeneracji lub na złom.
  • Poziom 9  
    Jak moge sprawdzic ja jednoznacznie bez wizyty u pompiarza? Mam stara pompe w ktorej uszkodzona jest elektronika, moze poskladac z dwoch jedna?
  • Poziom 35  
    Bardzo istotne są kody błędów . Jesli masz komunikacyjne nic nie zrobisz. Możesz podleczyc błąd zwiazany z reg. dawki. Zapytam czy numery pomp są identyczne???
  • Poziom 9  
    Numery sa takie same. Bledow komputer nie pokazuje zadnych poza ic bo wyciagniety jest. Sprawdzane testerem, oraz elektromechanik przy odblokowaniu imo potwierdzil ze sterownik jest dobry oraz ze nie ma zadnych bledow.
  • Poziom 27  
    Jeśli stara pompa była mechanicznie dobra, to możesz do niej dać elektronikę z nowej.
    Tak którą masz, jeśli leżała te 5 lat na półce, nie nadaje się do niczego. Chyba, ze była trzymana w bańce zalana olejem.
  • Poziom 9  
    Pompa była zastana, wykręciłem z niej sprawną i odblokowaną elektronikę, którą następnie włożyłem do uprzednio zakupionej kolejnej pompy ale z uszkodzoną elektroniką. Silnik odpalił bez żadnego problemu, jeździ jak na razie bezawaryjnie.