Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xmega Xplained A1 - Jak i czym debugować płytkę?

22 Wrz 2014 21:16 1209 7
  • #1 22 Wrz 2014 21:16
    2341115
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 22 Wrz 2014 21:25
    mi14chal
    Poziom 27  

Nie potrzebujesz programatora wystarczy kabel USB podłączasz płytkę i można programować. Jeśli chcesz debugować to musisz mieć debugger.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Wrz 2014 21:44
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Niestety póki co wbudowany debugger ma tylko Xplained Mini, do Xplained Xmega najtańszy sprzętowy debugger to Atmel-ICE PCBA - jakieś 160 zł, ale zaleta taka, że debuguje kompletnie wszystko od Atmela, łącznie z Atmelowymi ARMami.

0
  • #4 22 Wrz 2014 23:35
    2341115
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 23 Wrz 2014 09:20
    tmf

Wygodnie można Xplained programować z wykorzystaniem programu FLIP - po prostu klikasz programowanie i to wszystko. Niestety tak ten świat jest zbudowany, że nie można mieć wszystkiego - albo masz świetny darmowy soft (AS) i niestety póki co brak debugera na Xplained, albo masz debuger na Discovery, za to środowisko obsysa straszliwie, chyba, że masz sporo kasy na zakup komercyjnego.
    Z drugiej strony jeśli na poważnie zajmujesz się mikrokontrolerami to zakup sprzętowego debugera i tak cie nie ominie, w końcu nie wszystko zrobisz na devboardach, no i o ile się nie mylę mało z nich ma SDRAM na pokładzie, bo w swej genialności wielu producentów ARMów stwierdziło, że przecież kto by SDRAM używał...

0
  • #6 23 Wrz 2014 23:09
    2341115
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 24 Wrz 2014 09:11
    tmf

No fakt, akurat z A1 trzeba przenieść tego xmla, myślałem, że masz moją książkę, bo tam jest to opisane :) Co do debugera - na dzisiaj wziąłbym Atmel-ICE, bo programuje wszystko i obsługuje ARMy co może kiedyś się przydać, a przede wszystkim jest tańszy od Dragona. Nie ma programowania HV i równoległego, ale nigdy tego nie używałem i myślę, że znakmitej większości użytkowników to się nigdy nie przyda.

Dodano po 1 [minuty]:

BTW, oprócz FLIPA masz w AS narzędzia linii poleceń, za pomocą któych możesz zaprogramować dowolny procek, jeśli to zintegrujesz z AS to programowaine może odbywać się np. przez naciśnięcie F5 w AS.

0
  • #8 24 Wrz 2014 15:30
    2341115
    Użytkownik usunął konto