Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

do czego służą przelozenia w automatycznej skrzyni - renault megane?

assj 27 Sep 2014 11:04 7680 6
 • #1
  assj
  Level 8  
  Witam
  mam renault megane 1,9 DTI z automatem. Sa przelozenia P, R, N, D, 2, 1. Mam pytanie do czego sluza przelozenia 2 i 1 ??? Ponadto sa 2 przyciski (patrz zdjecie - do czego służą przelozenia w automatycznej skrzyni - renault megane?) - jeden na lewarku (ten ponizej) i drugi pod lewarkiem. Tez nie wiem do czego sluza:/ Prosze o wyjasnienie :) Pozdrawiam
 • #2
  magik332
  Level 24  
  1 oznacza, że pojedziesz cały czas na pierwszym biegu i automat nie wrzuci już 2. 2 oznacza, że automat zmieni bieg z 1 na 2 i dalej pojedziesz już tylko na 2. Nie wrzuci już 3.
 • #3
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No niby tak, ale nie takie było pytanie, głównie do holowania przyczep, a w sumie zjazdu z górki z nimi. Normalnie w pozycji D, nie masz hamowania silnikiem, każda pozostała pozycja wywołuje tą funkcje, w pl. takich zjazdów raczej nie ma, ale wyobrażasz sobie zjazd przyczepą 20 km. tylko na układzie hamulcowym? Po kilku km. nie masz hamulców, przegrzanie... Dlatego w ciężarówkach montuje się dodatkowe urządzenia typu np.hamulec górski.
 • #4
  assj
  Level 8  
  Panowie to nie będzie tak bo wskakują biegi wyższe. Na lewarku pojawia się dodatkowy przycisk i to moze miec z tym zwiazek??? Skrzynia jest jakaś nietypowa. Ktoś wie o co chodzi?
 • #5
  Teodor85
  Level 20  
  Myślę że producent dołożył wiele starań do tego aby kupujący ich produkt potrafił ten produkt użytkować.
  Dla mnie kumatych: wydał instrukcję obsługi która w tym wypadku powinna rozwiać wszelkie możliwości.
 • #6
  maro 500
  Level 2  
  To proste maly przycisk to 3. Auto jedzie do 3. A -D to 4 bieg. Duzy przycisk to do zmiany pozycji lewarka

  Dodano po 2 [minuty]:

  A maly przycisk na dole to pewnie winter albo sport. Jak jest w- to nedzie ruszal z 2 biegu, a jak jest sport to bedzie ciagnal dluzej na biegach
 • #7
  jeryy3
  Level 17  
  W instrukcji obsługi jest to opisane tak:"W terenie górzystym,ze względu na różnice wysokości i liczne zakręty często zdarza się że niemożliwa jest jazda na 4 biegu.Zaleca się wówczas ustawienie D3 wciskając przycisk B (dolny na drążku zmiany biegów)przy dźwigni ustawionej w pozycji D lub 2" i może jeszcze "Ze względu na bezpieczeństwo ustawienie dźwigni zmiany biegów w niektórych pozycjach jest możliwe dopiero po jej odblokowaniu,w tym celu należy wcisnąć przycisk A(górny na drążku zmiany biegów". To tyle.