Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G710 win8.1 - mikrofon VS Skype

almurik 03 Paź 2014 09:05 4203 3
  • #1 03 Paź 2014 09:05
    almurik
    Poziom 9  

Witam
    Niedawno kupiłem laptopa jak w temacie.

Problem występuje podczas rozmowy przez SKYPE. Rozmówca bardzo słabo mnie słyszy, wszystkie poziomy na max.

I teraz najdziwniejsze: wchodzę w "urządzenia do nagrywania" > "nagrywanie" > "mikrofon" > "poziomy". Jest tam coś czego nie ma np w win7 czyli "wzmocnienie dB" ustawione oryginalnie na + 30 dB. Zmniejszam suwakiem wartość do +20 dB i nagle mikrofon zaczyna działać normalnie. Po chwili zmieniam z powrotem na +30dB no i słychać mnie jeszcze lepiej ?.

Wynika z tego że trzeba po prostu ten suwak przesunąć obojętnie czy na + czy na - aby mikrofon zadziałał.

Czego to może być wina ? Sprzęt czy win 8.1 coś tutaj miesza ?

Pozdrawiam

1 3
  • #2 03 Paź 2014 19:23
    ValValiantThor
    Poziom 33  

daj screen z ustawieniami na karcie dźwiekowej.

-1
  • #3 03 Paź 2014 21:21
    almurik
    Poziom 9  

Hej
    Nie wiem czy o to chodziło:
    Lenovo G710 win8.1 - mikrofon VS Skype Lenovo G710 win8.1 - mikrofon VS Skype Lenovo G710 win8.1 - mikrofon VS Skype Lenovo G710 win8.1 - mikrofon VS Skype

-1
  • #4 04 Paź 2014 00:15
    safbot1st
    Poziom 43  

Pierwszy raz widzę tą integrę.

almurik napisał:
    Czego to może być wina ? Sprzęt czy win 8.1 coś tutaj miesza ?

Wg. mnie problem programowy - zabugowane sterowniki od tej integry.
    Spróbuj inne.
    Wyłącz te 2 ptaszki w nagrywaniu i ptaszek w zarządaniu energią - może coś to da.
    Być może panel intergy "gryzie się" z systemowymi ustawieniami dźwięku (mikserami itp.)
    Możesz spróbować odinstalować całkowicie integrę i zainstalować ponownie ręcznie jedynie 1 podstawowy driver od dźwięku - dźwiękiem sterować z poziomu mikserów systemowych. Jeśli miksery producenta integry i sytemowy się "dublują", skype używa właśnie systemowego - dlatego może być tak jak masz.

-1
  Szukaj w 5mln produktów