Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoPro Hero 3+ przekazywanie obrazu na żywo po kablu

07 Paź 2014 13:35 4920 4
  • Poziom 2  
    Cześć.

Szukam informacji dot. sposobu podłączenia kamery GoPro Hero3+ pod komputer Macbook (Air), aby obraz z kamery był na żywo przekazywany do komputera. Wiem, że można to łatwo zrobić przez sygnał WiFi, ale szukam informacji o sposobie podłączenia kablami. Cel to dalszy streaming online sygnału.

Czy ktoś się zna na tych rzeczach? Z góry dzięki za podpowiedzi!
  • Specjalista Sieci, Internet
    bobrowy napisał:
    szukam informacji o sposobie podłączenia kablami

Można przez HDMI, ALE! w komputerze musi być port wejścia dla tego połączenia.
    Odpowiedni program do obsługi tego (przechwytywania audio/video).
    O programach darmowych możesz zapomnieć (zero pożytku z takich).
  • Poziom 2  
    No właśnie MacBook Air nie ma wejścia HDMI. Nie chcę kupować przejściówki, jeśli nie znajdę potwierdzenia, że w ten sposób na pewno przekażę sygnał do transmisji na żywo, bo szkoda wydawać kasę na marne.

Programy mam ogarnięte, ale póki co utknąłem na etapie podłączenia, żeby przekazać sygnał ;). Czytałem, że są potrzebne jakieś dekodery po drodze (sprzętowe), ale czy to prawda?
  • Specjalista Sieci, Internet
    bobrowy napisał:
    Czytałem, że są potrzebne jakieś dekodery po drodze (sprzętowe), ale czy to prawda?

Problemem jest tutaj komputer i brak możliwości jego rozbudowy, o potrzebny sprzęt.
    A masz normalnego PCa?:
    http://sklepwideo.pl/karta_pci-e_hdmi_capture
    Wtedy taka karta, i 90% "problemów" załatwione.
  • Poziom 2  
    No właśnie trudno uwierzyć, ale w pobliżu nigdzie nie mam dostępu do normalnego PC :P.