Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tonsil ZG C50 vs głośniki aktywne (Microlab Solo7C; Edifier R2600)

Abu4 08 Paź 2014 01:06 1746 9
  • #1 08 Paź 2014 01:06
    Abu4
    Poziom 5  

Witajcie!
    Chciałbym się podzielić z Wami swoimi wątpliwościami odnośnie stworzenia przyzwoitego zestawu nagłaśniającego. Pokój ma około 20m kwadratowych. Budżet wynosi max 700 zł, im mniej tym lepiej. Rozważam 3 opcje:

1) Ponieważ posiadam kolumny głośnikowe Unitra Tonsil ZG C50-8-682 (rok 1986), pierwszym rozwiązaniem jest dokupienie do nich wzmacniacza (do tej pory działały z kompaktową „wieżą” która jest w stanie agonalnym).

Mój wybór padł na nowy amplituner YAMAHA R-S201 (około 700zł).
    Dodatkowo posiadam również głośniki od wieży (JVC SP MXJ30) więc nawet jest szansa, żebym wykorzystał dwa kanały wyjściowe amplitunera i wstawił jedne głośniki do innego pomieszczenia.

2) Kupno aktywnch głośników Microlab Solo7C (ok. 600 zł)

3) Kupno aktywnch głośników Edifier R2600 (ok. 570 zł)

Istnieje wiele recenzji głośników 2) oraz 3) jak i wątków na forach proszących o wskazanie zwycięzcy w tej parze, dlatego proszę o nie porównywanie opcji 2) i 3) między sobą. Wskazałem je, aby określić klasę głośników aktywnych, w którą celuję.

Zależy mi na porównaniu kolumn głośnikowych Unitra Tonsil ZG C50 z przyzwoitym wzmacniaczem do głośników aktywnych 2) lub 3) lub innych tej klasy.
    Miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania?
    Co brzmi lepiej? :)

W kwestii dźwięku jestem laikiem, dlatego z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

• #2 08 Paź 2014 09:59
    idek24
    Poziom 28  

Sprzedaj lub oddaj komuś tonsile i zakup zestaw stereo (2 kolumny i wzmacniacz)
    Jest mnóstwo podobnych tematów tu na forum.
    Kolumny np: Heco, Canton,B&W,Celestion,Elac,MB Quart,Dali,Infinity,Jbl.
    Wzmacniacze np: Denon , Sony , Yamaha , Sherwood.

• #3 09 Paź 2014 15:46
    Abu4
    Poziom 5  

Czyli uważasz, że Tonsile nie reprezentują najlepszego poziomu?

• #4 09 Paź 2014 16:24
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Abu4 napisał:

Czyli uważasz, że Tonsile nie reprezentują najlepszego poziomu?
    Te ZgC to klasa popularna, tzn. nie spełniały normy dotyczącej sprzętu Hi-Fi.
    Sprzedasz je za 150 - 200zł pewnie. Wtedy za 800-900zł można kupić bardzo fajny, używany rzecz jasna, zestaw stereo.
    Tymi aktywnymi zabawkami nawet nie zawracaj sobie głowy.

• #5 09 Paź 2014 16:41
    k52
    Poziom 32  

Te aktywne to świetny wybór dla kogoś kto ma kasę i siedzi dużo przy dużym biurku i pierdziawki z pcv mu nie starczają.
    Zestaw 201yamahy i unitry jest dla kogoś kto nie ma kasy, ale chce słuchać głośniej muzyki w dużym pokoju. W drugim zestawie masz szanse rozbudowy.
    Różne klasy jakościowe i różne przeznaczenia.

• #6 09 Paź 2014 17:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

k52 Co Ty gadasz? Te zestawy są dla ludzi który nie zależy na brzmieniu.
    To nadal są komputerówki. Trochę lepsze ale komputerówki. Za 7 setek da radę na upartego coś złożyć, jednak jak Kolega sprzeda te Tonsile to spokojnie złoży sobie zestaw który położy na łopatki te komputerówki.

• #7 10 Paź 2014 10:13
    k52
    Poziom 32  

Przecież napisałem dla tych którym pierdziawki z pcv nie starczają przy biurku ( przy biurku ! nie do nagłaśniania pokoju), te brzmią jednak trochę lepiej, choć kosztują sporo więcej, niż zwykłe pc głośniki za 40zł. Moim zdaniem zbyt dużo i kupno Ediferów to właśnie fanaberia kogoś z kasą. Jednak znaku równości bym nie postawił między Edifier R2600, a Logitech S120, ale nie kupiłbym bym obydwu, nawet na biurko, o muzyce nawet nie piszę, bo do tego się nie nadają i nie do tego je stworzyli.
    Autor tematu chce porównać, rzeczy nieporównywalne, z całkiem różnych bajek.

• #8 10 Paź 2014 20:27
    Abu4
    Poziom 5  

Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi.

Utwierdzają mnie one w wyborze rozwiązania, ku któremu skłaniałem się zakładając wątek, jakim jest zakup wzmacniacza. Co do dylematu w kwestii budowy systemu stereo w oparciu o wzmacniacz nowy lub używany - chyba pozostanę przy wyborze kupna nowej Yamahy R-S201 odkładając wymianę głośników na drugi etap.

Decyzja nie jest łatwa, więc jeszcze się będę drapał po głowie przez klika dnia. W tym czasie serdecznie zapraszam do dalszych wypowiedzi :)

• #9 10 Paź 2014 20:55
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Abu4 napisał:
    chyba pozostanę przy wyborze kupna nowej Yamahy R-S201
    Kupowanie nowego wzmacniacza w tej cenie jest bez sensu.
    http://allegro.pl/nad-c320bee-pol-roku-gwarancji-i4686053849.html Tu masz ofertę na naprawdę dobry wzmacniacz jeszcze z półroczną gwarancją. Ten sprzęt przebija tę Yamahę pod każdym względem.

• #10 20 Paź 2014 13:35
    Abu4
    Poziom 5  

Witam ponownie,
    Obyło się bez kupowania jakiekolwiek sprzętu nowego, czy używanego, gdyż dostałem wzmacniacz Teaco A-H300 wraz z tunerem i CD od, kogoś, komu tylko niepotrzebnie zajmował miejsce na półce.

Efekt w połączeniu z tonsilami swing '86 jest więcej niż zadowalający więc na razie kończę swoje poszukiwania i zamykam wątek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME