logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

asus x550l - Po kliknięciu ppm na coś windows 8 zawiesza eksplorator windows

ziomek41 11 Paź 2014 11:04 3444 29
REKLAMA
  • #1 14032468
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    Witam,

    Posiadam laptopa, który ma coś do miesiąca.
    Przy kliknięciu na jakoś ikonę prawym przyciskiem myszy kursor zamienia się w kółeczko i ciągle się ładuje, a potem zawiesza eskplorator windows. Jedynie gdy klikam na kosz to działa dobrze.

    Co zrobić ?
  • REKLAMA
  • #2 14032848
    liteon250
    Poziom 15  
    Posty: 211
    Pomógł: 5
    Ocena: 3
    Przywracanie systemu. Ewentualnie postaw nowy system.
  • #3 14032918
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    A nie ma innej możliwości ? Czemu tak mam jak laptop ma niecały miesiąc i prawie nic nie wgrywałem?
  • #4 14032958
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Nie chodzi o przywrócenie do ustawień fabrycznych tylko o cofnięcie do czasu kiedy działał prawidłowo. Nie powoduje utraty żadnych plików.
  • REKLAMA
  • #5 14033013
    safbot1st
    Poziom 43  
    Posty: 21951
    Pomógł: 2719
    Ocena: 1583
    Wklej screena z programu Crystal Disk Info.
  • #6 14033308
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    O takie zdjęcie chodziło ?

    asus x550l - Po kliknięciu ppm na coś windows 8 zawiesza eksplorator windows
  • #7 14033314
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Dysk ok, ale ostrożniej z laptopem, bo dysk już zarejestrował wstrząsy/uderzenie/upadek.
  • #8 14033352
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    czemu tak wnioskujesz ? Nic nim nie robiłem,tylko nosiłem kilka razy w torbie.

    Czemu jak klikam ppm to zawiesza się eksplorator windows ? Do tego jeszcze czasami nie chcę mi się zalogować konto po wpisaniu hasła. Dziś za trzecim razem się udało. Trwało to z 15min.

    Podczas logowania jak te kółko się obraca to słyszę że jakby czasami dysk trzeszczał to może te wstrząsy ?
  • Pomocny post
    #9 14033378
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    ziomek41 napisał:
    czemu tak wnioskujesz ?

    Na to wskazuje atrybut BF, może też wynikać z przesuwania laptopa po stole nawet. Dysk sprawny wg SMART więc:
    Użyj AdwCleaner, opcja Scan i Clean ( Szukaj i Usuń):
    http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner
    Wykonaj pełny skan za pomocą MBAM po aktualizacji bazy wirusów i usuń wykryte zagrożenia:
    http://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/
    Wstaw w załączniku logi z FRST:
    http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogólne-raporty-systemowe/#entry119294
  • #10 14033389
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    a czy mocno ten dysk jest już zepsuty przez te wstrząsy ? Wydaje mi się że nic z nim takiego nie robiłem. Porobię to co napisałeś.
  • REKLAMA
  • #11 14033399
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Nie jest wcale zepsuty wg. SMART którego zamieściłeś, to tylko informacja, że zarejestrował takie niekorzystne wstrząsy.
  • #12 14033410
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    a co one oznaczają ? Czy to źle na coś wpływa ?
  • Pomocny post
    #13 14033425
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Wstrząsy szkodzą dyskowi, ale czasami czujniki są nadwrażliwe i rejestrują wartości w tym atrybucie np przez to, że laptop w trakcie pracy jest przesuwany po stole. To nie jest błąd tylko informacja o wystąpieniu takiego przeciążenia.
  • #14 14034972
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    ten drugi link co dałeś do antywirusa nie działa, możesz dać inny?

    Dodam, że po zalogowaniu się do systemu wyskakuję coś że system nie może połączyć się z usługą windows i przez to zwykły użytkownik może mieć problemy z zalogowaniem się. A ja właśnie mam problemy z zalogowaniem się.
  • Pomocny post
    #15 14035038
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Ten drugi link jest poprawny, i nie jest to antywirus.
  • #16 14035151
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    Co w tym 2 linku mam zrobić ?
  • #17 14035178
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Pobrać MBAM, zainstalować, zaktualizować bazę, przeskanować system pod kątem infekcji.
  • REKLAMA
  • #18 14035825
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    ok zaraz to zrobię. Po zalogowaniu się do systemu mam też taki komunikat:

    asus x550l - Po kliknięciu ppm na coś windows 8 zawiesza eksplorator windows

    Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

    Daje 2 pliki z logów z FRST64:
    Załączniki:
    • FRST.txt (103.14 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Addition.txt (40.03 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #19 14036073
    Acorus 20
    Poziom 43  
    Posty: 10541
    Pomógł: 3247
    Ocena: 1063
    Odinstaluj ASUS WebStorage Sync Agent.Otwórz Notatnik i wklej:

    Cytat:
    HKLM-x32\...\Run: [ASUSWebStorage] => C:\Program Files (x86)\ASUS\WebStorage Sync Agent\1.1.18.159\AsusWSPanel.exe [3576784 2012-12-19] (ASUS Cloud Corporation)
    R2 Asus WebStorage Windows Service; C:\Program Files (x86)\ASUS\WebStorage Sync Agent\1.1.18.159\AsusWSWinService.exe [72192 2012-12-19] () [File not signed]
    2014-10-12 17:25 - 2014-10-12 17:35 - 00000000 ____D () C:\AdwCleaner
    C:\ProgramData\SetStretch.exe
    C:\ProgramData\SetStretch.VBS
    EmptyTemp:


    Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.
    Uruchom FRST i kliknij w Fix
  • #20 14036115
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    ja te logi mam zapisane na pulpicie.

    Napisałeś:

    "umieść obok FRST w tym samym folderze"

    więc mam ten plik notatnikowy nowy też na pulpit wkleić ?
  • #21 14036121
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    ziomek41 napisał:
    więc mam ten plik notatnikowy nowy też na pulpit wkleić ?

    Tam gdzie masz plik FRST.exe
  • #22 14036135
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    odinstalowalem ten program co mowiles i jest caly czarny ekran nie widac nic. Tak samo jest po nowym zalogowaniu. jak to teraz naprawic? dodam ze kursor widac.

    Jednak kolejne uruchomienie systemu pomogło.Laptop ma miesiąc a dziwne rzeczy się dzieje. Czemu mi ten czarny ekran się pojawił ?
  • #23 14037712
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    Aktualnie normalnie działa już jak kliknę ppm na jakiś plik,folder.

    To co podałeś aby do notatnika wkleić to do czego to ma służyć?

    Bo obecnie mam problem z logowaniem, często za drugim razem dopiero zaloguję. A przy pierwszym logowaniu długo się ładuję i potem za drugim razem podaję hasło i przeważnie wchodzi.
  • #24 14037722
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    > To co podałeś aby do notatnika wkleić to do czego to ma służyć ?

    Wykonaj i tyle. Skrypt usunie to co widac oraz zawartosc temp.

    Odinstaluj na razie McAfee i sprawdz czy to rozwiaze problem z logowaniem/dlugim ladowaniem.
  • #25 14037798
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    FRST.exe mam na pulpicie to a pulpicie dać ten plik notatnikowy ?
  • #26 14038218
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    ziomek41 napisał:
    FRST.exe mam na pulpicie to a pulpicie dać ten plik notatnikowy ?

    Tak.
  • #27 14038238
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    Nie stracę przez to gwarancji laptopa? Bo jak odpalałem FRST to wyskoczył komunikat, że może to wiązać się z utratą gwarancji.
  • #28 14039103
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Nic takiego nie wyswietla frst, na przyszloc czytaj ze zrozumieniem.

    Wykonaj to co masz podane i koniec.
  • #29 14040591
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    ok na razie wszystko dobrze działa. Dzięki. Dziś na razie normalnie loguje zobacze jak będzie z czasem.
  • #30 14047219
    ziomek41
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 1
    dzisiaj znów miałem problemy z moim laptopem.

    Najpierw podczas włączania pokazało zdjęcie z ładowaniem asusa, po czym miałem czarny ekran i musiałem wyłączyć i włączyć jeszcze raz przyciskiem laptop.

    Przy wyłączaniu miałem taki problem, że napis zamykanie i kółko pod nim ładowało się z 15min. Laptop się nie wyłączył.A podczas zamykania laptopa przyciskiem podczas uruchamiania i tak pokazywało się ciągle zamykanie. Musiałem wyjąc baterię żeby go wyłączyć.

    Czemu tak mam ? Czy to windows 8 ? Przeinstalować go może ? Tylko jak to się robi ? Dodam, że mam właśnie oryginalny windows 8 na laptopie.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik laptopa ASUS X550L z systemem Windows 8 zgłasza problem z zawieszaniem się Eksploratora Windows po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonach, z wyjątkiem kosza. Po przeanalizowaniu sytuacji, zasugerowano przywrócenie systemu do wcześniejszego stanu, co nie wiąże się z utratą danych. Użytkownik został również poproszony o przeskanowanie systemu za pomocą narzędzi AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware w celu usunięcia potencjalnych zagrożeń. W trakcie dyskusji zauważono, że dysk twardy zarejestrował wstrząsy, co może wpływać na jego działanie, ale nie wskazuje na uszkodzenie. Użytkownik doświadczył również problemów z logowaniem oraz czarnym ekranem, co sugeruje możliwe problemy z systemem operacyjnym. Ostatecznie, po wykonaniu sugerowanych działań, problemy z Eksploratorem Windows zostały rozwiązane, ale użytkownik nadal boryka się z trudnościami przy uruchamianiu i zamykaniu systemu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA