Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 40-42 cale do 2 tyś

11 Paź 2014 16:30 2931 21
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Proszę o poradę jakie telewizor wybrać. Na pierwszy rzut wpadły mi te dwa modele LG 42 LB 650 V lub Samsung UE 40 H 6200
    A moze cos lepszego z innych marek.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5x3,6
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?- 2,5-3
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?- 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?- na wprost oraz lekko z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?- stać na wysokości wzroku
    6. Jak słońce świeci w pokoju?- telewizor w rogu okna balkonowego, od południowej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? -Sharp 32 bez full HD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - WiFi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - NC+
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?- 7
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -nie ma znaczenia, aby był dobry obraz
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?- sport, film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?- Nie duzo , ale Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?- Nie
    16. Preferencje co do marki? - Nie ma
    17. Preferencje co do wielkości?- 40-42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Popołudnie i wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?- 2 tys
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?-Nie wymagam 3D, jesli jednak ma być to pasywne
  • Poziom 8  
    Dzieki za podpowiedź, rozważę propozycję , choc juz za niego trzeba dać ponad 2 tys a ja planowałem na maksa te 2 tys.
    A jesli juz miałbym wybierać pomiędzy tymi co podałem to lepiej LG czy samsung!
  • sprzedawca - konsultant
    Ale chcesz naprawdę natywne 50 Hz.
    Przecież będziesz się cofać...
  • Poziom 7  
    to ja się podłączam do tematu.miłą niespodzianką byłoby jeżeli cena byłaby nizsza niż 2tys. znalazłem coś takiego sony-kdl-40w605 i sony-kdl-42w655a.bhtml
    To sięgałbym po Samsunga 40H6400, Panasonic 42AS650.
    I znów z powodu matrycy natywnej 100 Hz.
  • Poziom 7  
    Ten panasonic to sporo powyżej 2tys.

Dodano po 9 [minuty]:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 8mx8m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?- 4-5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?- 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?- na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?- stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?- po lewej stronie do telewizora jakieś 2.5m dalej w stronę miejsca do oglądania są okna od podłogi do sufitu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam telewizora
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - WiFi, Smart tv i jakieś złącza pod PlayStation
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - jakiś talerz do satelity jest tutaj i jeszcze zwykła antena, nie wiem czy talerz działa więc będę próbował jedno i drugie
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?- 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -nie ma znaczenia,
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?- , film, bajki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?- Tak, dużo YouTube
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?- Nie
    16. Preferencje co do marki? - Nie ma
    17. Preferencje co do wielkości?- 40-42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Popołudnie i wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?- 2 tys
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?-Nie wymagam 3D, jak będzie to chciałbym żeby dało się wyłączyć a po włączeniu oglądać bez okularów (nie wiem czy się da)
    Ale ten Panasonic kosztuje 2200 zł
    Kalibracja gratis
    Radyjko gratis - więc tu oszczędzasz te 200 zł
    A przecież zakup na lata, więc wyjdzie dopłaty 2 zł miesięcznie.
    Albo zaczekaj na świąteczne promocje - może się udać ....
  • Poziom 7  
    No kurcze najtańsza oferta jest za 2200 ale ja będę kupował na raty a w marketach już nie wygląda to tak różowo. Przy mojej odległości oglądania nie lepiej zrezygnować z jakości na rzecz wielkości obrazu? Jak będą jakieś propozycje to proszę brać pod uwagę ceny marketów
    No proszę Cię...
    Chcesz kupować drożej to kupuj ,ale nie żądaj jeszcze żeby sprawdzać ceny w Twojej okolicy.
  • Poziom 8  
    to ten Samsunga 40H6400 ma juz matryce natywna 100 Hz ?
  • Poziom 7  
    A jakieś inne alternatywy? Bo widzę że ten panasonic to w różnych tematach jest proponowany. Jest aż tak dobry czy Panasonic sponsoruje?
    Nie - no sponsoruje .... ha ha
    Poczytaj opinie co do jakości obrazu tych co kupili.
    Panasonic 40AS640 mieści się w cenie i masz nowy interfejs.
    Dlatego ludzie są zadowoleni.
  • Poziom 7  
    Za godzinkę będę oglądał ten telewizor w media Markt. Na co zwrócić uwagę?
    Clouding, banding, podświetlenie, pixele, płynność.. itd
  • Poziom 7  
    A jaka jest cena tego 42AS650 dla forumowiczów. Co z tym radyjkiem i kalibracja. Zrezygnowałem z rat bo drogo strasznie. Będę za gotówkę kupowal
    To dostaniesz extra cenę , kalibracja gratis, radyjko gratis.
    Napisz na PW dostaniesz Info.
  • Poziom 8  
    Witam
    Po dłuższym czasie czytania i przeglądania różnych stron z radami co do zakupu telewizora, w końcu dokonałem wyboru.
    Od kilku dni jestem posiadaczem Panasonica 42 AS 650 i mogę wstępnie podzielić sie swoimi spostrzeżeniami.
    Nie jestem jakimś bardzo wymagającym klientem i nie znam sie na szczegółach i parametrach.
    Ogólnie jestem bardzo zadowolony, obraz NC+ bardzo czysty wyraźny, bez smużenia, jak dla mnie czerń jest w porównaniu do mojego starego sharpa bardzo dobra, kolory bardzo naruralne. Smart działa dość płynnie, bez zacinania się,nie miałem okazji sprawdzić jak to wyglada w innych telewizorach innych firm wiec to tylko moje indywidualne odczucie. Telewizor odpala sie mogę powiedzieć błyskawicznie. Głośniki dla mnie są wystarczające do codziennego oglądania, do filmów można sobie podłączyć głośniki zewnętrzne lub kino domowe. Co do podświetlania matrycy, to jest widoczny efekt ciemniejszych rogów, w moim egzemplarzu mało widoczny i obszar jest tak mały około 3x3 cm , że ciezko to zauważyć i wcale nie przeszkadza to w normalnym oglądaniu, i gdybym o tym nie przeczytał na forum, pewnie bym tego nie zauważył.
    Jedynym mankamentem jest świecąca matryca i zdarza się , że przy ciemnych scenach widać odbicia na matrycy. Myślę jednak, że idzie sie do tego przyzwyczaić i z czasem nie będzie to uciążliwe.
    Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu i szczerze polecam ten model telewizora dla niezdecydowanych.
    Dzięki za wpis.
    Wiele osób nie zwraca uwagi na błyszczącą matrycę.
    Widać że w klasie Panasonic ma swoje miejsce i da zadowolenie tym którzy mają podobne potrzeby.
  • Poziom 7  
    Ja natomiast kupiłem wersje 47 calową tego samego modelu. Uważam że dla mnie mogłem wybrać jakiś tańszy model. Natywna matryca 100hz jest zbędna dla mnie bo programy tv naziemnej telewizji są nadawane z odświeżaniem 50hz. Telewizor jest bardzo ładny:) pilot do multimediów juz się chyba zepsuł:( smart tv to nie jest to czego oczekiwałem. Jestem zadowolony na 4+ (w skali do 6) ale uważam że mógłbym kupić coś tańszego, fainiejszego