Witam
Mam problem z konfiguracją sieci tak, żeby wszystko chodziło jak sobie tego życzę. Poniżej przedstawiam schemat jak to wszystko mam połączone.
Obecnie jest tak, że mam w domu 2 sieci WiFi i 1. pytanie, czy da się zrobić jedną, ale w taki sposób, żeby oba routery nadawały sygnał(chodzi o lepszy zasięg itp.) ?
Druga sprawa to taka, że PC1 nie widzi DYSKU i DRUKARKI, a na PC2 wszystko śmiga. Co powinienem poprzestawiać w routerach, żebym mógł korzystać z DYSKU i DRUKARKI na PC1 ? Na podstawie tego co wyczytałem to w takich sytuacjach radzą przepiąć ROUTER 2 z WAN do LAN albo wyłączyć DHCP w którymś z routerów, bądź zabawę z IP, ale co dokładnie to już nie wiem.
Dziękuję za wszelkie porady, a jeśli coś niejasno opisałem to proszę pytać.
Mam problem z konfiguracją sieci tak, żeby wszystko chodziło jak sobie tego życzę. Poniżej przedstawiam schemat jak to wszystko mam połączone.
Obecnie jest tak, że mam w domu 2 sieci WiFi i 1. pytanie, czy da się zrobić jedną, ale w taki sposób, żeby oba routery nadawały sygnał(chodzi o lepszy zasięg itp.) ?
Druga sprawa to taka, że PC1 nie widzi DYSKU i DRUKARKI, a na PC2 wszystko śmiga. Co powinienem poprzestawiać w routerach, żebym mógł korzystać z DYSKU i DRUKARKI na PC1 ? Na podstawie tego co wyczytałem to w takich sytuacjach radzą przepiąć ROUTER 2 z WAN do LAN albo wyłączyć DHCP w którymś z routerów, bądź zabawę z IP, ale co dokładnie to już nie wiem.
Dziękuję za wszelkie porady, a jeśli coś niejasno opisałem to proszę pytać.