Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z1 nie ładuje się

ptasior800 14 Paź 2014 20:42 37278 16
  • #1 14 Paź 2014 20:42
    ptasior800
    Poziom 2  

Witam

Sony Xperia Z1 nie ładuje się po podłączeniu pod gniazdko ani pod komputer (ale nawiązuje połączenie z pc). Gdy telefon jest podłączony do ładowarki nie świeci się dioda, jak jest zablokowany i podłącze to ekran zaświeca się ale nie ląduje się dalej.

4 16
  • #2 19 Paź 2014 01:04
    borken007
    Poziom 18  

sprawdz dokladnie wejscie microusb w telefonie i kabel usb.

-1
  • #3 11 Gru 2014 13:12
    ksmalcuga
    Poziom 21  

Udało się rozwiązać problem? Mam to samo, komputer wykrywa ale nie ładuje baterii.

5
  • #4 12 Gru 2014 04:20
    borken007
    Poziom 18  

Witam. Wyłącz telefon. Podłącz ładowarkę sieciową i przytrzymaj przez 15-20s volume up i power. Pozostaw telefon na jakieś 4 godziny pod ładowarką. Czasami pomaga też wyjęcie i ponowne włożenie baterii.

6
  • #5 12 Gru 2014 10:55
    ksmalcuga
    Poziom 21  

Robiłem tak, dodatkowo potem nowy soft ale bez skutku, wymieniłem gniazdo usb, o dziwo zaczął ładować, dziś chciałem sprawdzić czy ładuje i dalej jest to samo, miga tylko czerwona dioda, ew pokazuje się ikona baterii, ale nie z piorunem tylko z podziałka pojemności. Dodatkowo w teście baterii wychodzi takie coś:

Sony Xperia Z1 nie ładuje się

2
  • #6 15 Gru 2014 12:44
    FredoSZG
    Poziom 10  

uuuu sprawdź czy wina nie leży po stronie samej baterii

0
  • #7 15 Gru 2014 12:45
    ksmalcuga
    Poziom 21  

3 sztuki baterii podstawiałem.

2
  • #8 15 Gru 2014 13:14
    FredoSZG
    Poziom 10  

Pomierzyć napięcia przy porcie oraz przy baterii czy wogóle tam dochodzi

1
  • #9 15 Gru 2014 16:50
    kendzierz1
    Poziom 19  

"Temperatura baterii ma -15,8 C" czyli wychodzi na to ze telefon nie rozpoznaje baterii albo błednie rozpoznaje i dlatego nie ładuje. Podobny problem co w starych Nokiach - komunikat" ładowarka nie obsługiwana" , " nie ładuje" itd"- wymieniało sie warystor na lini BSI i pomagało, tylko tam był schemat a do nowych Sony nie ma... i raczej nic nie zdziałasz bez schematu

0
  • #10 27 Mar 2015 14:52
    slonikdendii
    Poziom 9  

Witajcie to ja Wam opisze mój problem z Sony Z1 Compact. Telefon mam jakieś 4 miesiące. Z początku ładowałem ładowarką oryginalną z zestawu z pudełka i wszystko było okej.
    A teraz się porobiło tak iż, gdy podłączę telefon do ładowania to bardzo często wyświetla (bateria jest rozładowywana i jest słabe napięcie, zmieniałem też do innego zasilania) i nie ładuje.
    Natomiast po podłączeniu kabla z telefonu HTC do mojej ładowarki telefon będzie ładowany, lecz wolniej i nie ma takiego problemu.
    Z kolei moim kablem bez problemu można naładować inne telefony więc ja tu czegoś nie pojmuję.
    Dzwoniłem do Serwisu to powiedzieli że trzeba zrobić reinstalację telefonu. Czy to coś da??? Proszę o jakąś podpowiedź bo pomału mnie trafia.

3
  • #11 27 Mar 2015 15:41
    ksmalcuga
    Poziom 21  

Odpowiedź raczej standardowa na każdą usterkę - wgranie nowego softa. Spróbuj aktualizacji przez PC Companion, jeśli to nie pomoże to na gwarancje.

2
  • #12 27 Mar 2015 22:33
    slonikdendii
    Poziom 9  

Wgrałem nowe oprogramowanie i dalej tak samo. Swoim kablem nie mogę naładować telefonu. Ale dałem się nabrać, że to taki super telefon uuuuuuu

1
  • #13 15 Sie 2016 21:21
    Shuvi
    Poziom 2  

Miałem podobny problem. Rozładowałem telefon do 0, po podłączeniu do ładowarki nie ładował się, nie paliła się dioda ładowania. Otworzyłem tylną klapkę, odłączyłem i podłączyłem baterię. Wszystko wróciło do normy.

3
  • #14 15 Gru 2018 11:58
    lucynakis
    Poziom 11  

Czy komuś udało się zdiagnozować problem i rozwiązać ??
    Za 3 miesiące upłynie 5 lat odkąd mam Xperię Z1 Compact. Wiem, ze to długo, ale nie czuję potrzeby zmiany. Już jakiś czas temu (kilka miesięcy) zauważyłam, że coś jest na rzeczy z baterią (??), bo zaczęła nagle szybko padać. Na poziomie np. 60% naładowania nie byłam w stanie przeglądać internetu, bo telefon po załadowaniu jednej strony po krótkiej chwili się wyłączał (nagle rozładowywał). Tydzień temu zauważyłam, ze po podłączeniu ładowarki nic się nie dzieje w temacie ładowania, a czerwona dioda miga. Czekałam kilkanaście minut i bz. O dziwo zastartował w innym kontakcie i się naładował. Ale wczoraj sytuacja się powtórzyła, a co więcej ... nawet dioda przestała migać. Zero reakcji na prąd.
    Zrobiłam to:

borken007 napisał:
    Podłącz ładowarkę sieciową i przytrzymaj przez 15-20s volume up i power. Pozostaw telefon na jakieś 4 godziny pod ładowarką. Czasami pomaga też wyjęcie i ponowne włożenie baterii.

Rano telefon podpięłam do ładowarki i dioda czerwona się pojawiła. Na początku znowu migała, ale po chwili świeciła się już w trybie ciągłym i telefon się zaczął normalnie ładować.
    Wcześniej zrzucałam winę na baterię, ale po ostatnich incydentach i pobieżnej lekturze na temat wymiany baterii na nową już sama nie wiem czy problem nie tkwi gdzie indziej.
    Piszcie jak macie coś do powiedzenia/ doradzenia. Albo mieliście podobny problem i udało się Wam go rozwiązać ...

0
  • #15 15 Gru 2018 12:31
    nutergsm
    Moderator - GSM

lucynakis napisał:
    Za 3 miesiące upłynie 5 lat odkąd mam Xperię Z1 Compact.

No i po takim czasie bateria pewnie już do wymiany.

0
  • #16 15 Gru 2018 13:49
    Adrian4477
    Poziom 31  

Na 100% bateria do wymiany, najlepiej kupić nową, oryginalną.

0
  • #17 18 Gru 2018 01:40
    CrooCool
    Poziom 4  

Wymien gniazdo w telefonie w najblizszym serwisie ;)

0