Widze że nikt nie mógł mi pomuc,ale naszczeście sam znalazłem!!!
Jak ktoś bedzie miał ten sam problem to pokazuje jat to można zrobić w ERA,
pozdrawiam
Pakietowa transmisja danych - GPRS
Telefon obsługuje pakietową transmisję danych GPRS; W obecnej wersji oprogramowania szybkość transmisji danych określa się jako 3+1 ( po trzech kanałach odbiór danych; 3x13,4 kb/s, wysyłanie danych po jednym kanale: 1x 13,4kb/s.)
Funkcja GPRS nie musi być włączana w telefonie; możliwość korzystania pojawia się automatycznie. Oto jak sprawdzić czy można korzystać z GPRS:
Brak zasięgu GPRS lub użytkownik może nie mieć włączonej usługi w BSCS.
Można korzystać z usług związanych z pakietową transmisją danych
W danej chwili nie można korzystać z usługi. Przyczyną może być problem z usługą
I. Konfiguracja e-mail na podstawie ustawień poczty Eranet
Konfiguracja konta danych
Aby korzystać z poczty e-mail należy utworzyć specjalne konto danych w telefonie wg którego parametrów telefon będzie łączyć się z serwerem poczty. Można ustawić dwa typy kont :
wykorzystujące transmisje GPRS
wykorzystujące transmisję CSD ( poprzez numer dostępowy 604010101)
Konfiguracja konta GPRS
Wybierz za pomocą dżojstika w menu telefonu: „Komunikacja” -> „Kom. Danych” -> „Konta danych” -> „Dodać nowe konto?”, a następnie:
1. Wybierz GPRS: dane
2. Nazwa, np. Eranet GPRS
3. APN: erainternet
4. ID użytkownika: erainternet
5. Hasło: erainternet
i zapisz wprowadzone dane. Telefon potwierdzi zapisanie danych poprzez komunikat „Utworzono nowe konto danych GPRS”.
Następnie na podświetlonej nazwie utworzonego konta wciśnij klawisz YES. Na wyświetlaczu ukaże się kilka informacji.
Konto danych zostało utworzone.
Teraz sprawdź ustawienie funkcji Uwierzytelniania. W tym celu należy:
1. Wybrać „Edytuj”, a następnie „Ustaw. zaawans.” i „Uwierzytelnianie”
2. Zaznaczona musi być opcja „Normalne”
3. Przytrzymaj dłużej klawisz NO i wyjdź do głównego menu telefonu
Konfiguracja konta CSD (numer dostępowy)
Wybierz za pomocą dżojstika w menu telefonu: „Komunikacja” -> „Kom. Danych” -> „Konta danych” -> „Dodać nowe konto?”, a następnie:
1. Wybierz GSM: dane
2. Nazwa, np. Eranet CSD
3. Numer telefonu 604010101
4. ID użytkownika: eranet
5. Hasło: eranet
i zapisz wprowadzone dane. Telefon potwierdzi zapisanie danych poprzez komunikat „Utworzono nowe konto danych”.
Konfiguracja konta e-mail
W tym telefonie nie dokonujemy modyfikacji ustawień w związku z uruchomieniem w poczcie Eranet autentyfikacji SMTP. Klient poczty e-mail będzie działał prawidłowo.
Po utworzeniu odpowiedniego konta danych przystąp do skonfigurowania konta e-mail.
Konfiguracja konta e-mail
Należy wejść do menu: Wiadomości -> E-mail ->Opcje -> Edytuj konto -> Dodać nowe?
Następnie należy zgodnie z parametrami konfiguracyjnymi skrzynki należy wypełnić pola w menu:
Konfiguracja dla ERANET
Nazwa Konta: eranet (dowolna nazwa przyjazna dla użytkownika)
Łącz używając (wybór skonfigurowanego Konta Danych Eranet
GPRS lub Eranet CSD- zależnie od tego z jakiego typu połączenia chcesz korzystać (GPRS lub CSD)
Protokół > wybierz POP3 i przejdź do:
Serwer przych: mail.eranet.pl można wpisać też 213.158.194.136
(serwer poczty przychodzącej)
Port przych. 110 (ustawiony domyślnie)
Skrzyn. poczt. 6xxxxxxxx (użytkownik konta pocztowego dla ERANET to numer telefonu np 602xxxxxx; gdzie x to cyfry numeru)
Hasło ****** (prywatne hasło do konta pocztowego każdego użytkownika)
Serwer wych. mail.eranet.pl można wpisać też 213.158.194.136
(serwer poczty wychodzącej)
Port wych. 25 (ustawiony domyślnie )
Adres e-mail 6xxxxxxxx @eranet.pl (pełny adres mailowy)
Nadawca: 60xxxxxx (nazwa nadawcy dla eranet to np. numer telefonu)
Podpis: (dołączanie podpisu - opcjonalnie w zależności czy chcemy korzystać)
Kopiuj wychodzące (według uznania wysyłanie kopii na adres określony przez użytkownika, np na własny)
Okres sprawdz. (*automatyczne sprawdzanie poczty co określony okres czasu- opcjonalnie, zależne od użytkownika)
Nastęnie ustawiamy konto jako domyślne:
Wejdź do menu: Wiadomości -> E-mail -> Opcje ->Ustaw konto -> eranet (wcześniej przygotowana nazwa) -> Yes
*Uwaga może powodować generowanie wysokich rachunków, gdy użytkownik ustawi czas sprawdzania poczty np co 5 minut.
Korzystanie ze skrzynki pocztowej
Aby sprawdzić pocztę należy wejść do menu: Wiadomości -> E-mail -> Wyślij i odbierz
Nastąpi połączenie z internetem, następnie telefon pobierze wiadomości z serwera i wyśle zachowane, wcześniej przygotowane eMaile. Odebrane wiadomości będą dostępne w menu Wiadomości -> E-mail -> Przychodzące
Aby przygotować list do wysłania należy wejść do menu Wiadomości -> E-mail -> Zredaguj
Następnie należy wpisać w pole:
Do: adres odbiorcy;
Dw: adresaci kopii wiadomości;
Priorytet: ważność wiadomości: Wysoki, Niski, Normalny
Temat i treść wiadomości
Po zakończeniu wybieramy Kontynuować?
Aparat otworzy menu wysyłania eMail
Wybierz:
Wyślij teraz - wysłanie przygotowanej wiadomości
Wyślij teraz z załącznikiem - dołączenie zdjęć (z aparatów cyfrowych)
Zapisz do wysyłanych