Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopułka Hikvision - zły obraz po założeniu klosza (IR)

wimm 25 Paź 2014 19:03 1575 8
  • #1 25 Paź 2014 19:03
    wimm
    Poziom 16  

Witam.
    Wystąpił problem przy montażu kopułki 3MP hikvision. Bez klosza scena jest ładnie podświetlona. Po założeniu klosza obraz pokrywa mleczna biała mgła. Nie pomaga czyszczenie klosza, przekręcanie kamery. Wykluczam też wilgoć. Klosz pod światło jest czysty. Co to może być?

• Pomocny post
    #2 25 Paź 2014 19:16
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

wimm napisał:
    scena jest ładnie podświetlona
    Kamera z oświetlaczem? Jeśli oświetlacz jest załączony, to trzeba sprawdzić, czy podczerwień nie odbija się od wewnętrznej części kopułki. Mechanicznie wszystko OK?
    Podaj model kamery i może jakiś zrzut ekranu.

• #3 25 Paź 2014 19:19
    wimm
    Poziom 16  

Tak, jest to wersja z podczerwienią. Model DS-2CD2132-I.

Bez kopułki obraz ostry mimo słabego światła. Po założeniu klosza jest mleko.

Mały zrzut.

Kopułka Hikvision - zły obraz po założeniu klosza (IR)

Tak jakby coś się tam odbijało. Może te miniaturowe diody serwisowe od LAN-u które są w środku?

Zestaw jest kompletny.

• Pomocny post
    #4 25 Paź 2014 19:53
    pkhenr
    Poziom 32  

Na bank się odbija ,obiektyw musi być idealnie odseparowany od podczerwieni ( często są takie pierścienie z gąbki ),a klosz bez najmniejsze ryski. Przerabiałem to wiele razy i nie dotykam się już kamer tak skonstruowanych,zawsze wcześniej czy później taki efekt występuje. Klosz trzeba czyścić bardzo delikatnie.

• Pomocny post
    #5 25 Paź 2014 20:50
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

pkhenr napisał:
    Na bank się odbija ,obiektyw musi być idealnie odseparowany od podczerwieni ( często są takie pierścienie z gąbki ),a klosz bez najmniejsze ryski. Przerabiałem to wiele razy i nie dotykam się już kamer tak skonstruowanych,zawsze wcześniej czy później taki efekt występuje. Klosz trzeba czyścić bardzo delikatnie.

Ostatnio miałem właśnie problem z tymi kamerami z Hika, nie wiem czy to taka partia czy coś, ale po przetarciu ściereczkami do plastiku - klosz do wyrzucenia.
    Identyczny efekt jak w kopułkach ACTi gdzie się przyznali, że brali przez pewien czas tańsze "szkła" .

Do autora, sprawdź czy nie masz rys na kloszu, a później sprawdź czy na 100% obiektyw przylega i jest odseparowany od klosza.

• #6 25 Paź 2014 21:38
    wimm
    Poziom 16  

Problem w tym, że próbowałem już tą tulejkę z gąbki, która jest wokół obiektywu, ustawić tak, aby przylegała maksymalnie do klosza. Efektu brak.

Gołym okiem wydaje mi się ten klosz być OK, przecierałem go jedynie ręcznikiem papierowym. Poza tym, problem występuje nawet po obróceniu klosza - obiektyw patrzy przez inny fragment szkła.
    Kamera jest nowa, 2-3 razy była ustawiana.

Czy można gdzieś dostać klosze do sprzedania z uszkodzonych kamer? Najgorsze jest to, że po zdjęciu klosza obraz jest jak żyleta....

Odnalazłem temat na angielskim forum, widać, że problem się pojawia:

http://www.cctvforum.com/viewtopic.php?f=19&t=40193&mobile=on

• Pomocny post
    #7 27 Paź 2014 08:42
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

W tych kamerach to normalne... hikvision daje tani plastik na klosz i wychodzi taka kicha.

Ja bym zadzwonił tam gdzie kupilłeś, pokaż zrzuty - to nadaje się do wymiany klosza za free.

• #8 27 Paź 2014 22:30
    wimm
    Poziom 16  

Nie rozumiem jak można "zepsuć" obraz tej stosunkowo dobrej kamery takim beznadziejnym kloszem... Swoją drogą udało mi się ustawić kamerkę do poziomu "akceptowalnego" (przemycie klosza płynem do szyb, obrót klosza, regulacja). Jednak pewien niedosyt pozostał.

To chyba ostatnia kopułka tego producenta, którą instaluję. Na domiar złego teraz o zmroku i rankiem są straszne mgły, które utrudniają testowanie podczerwieni...

• #9 28 Paź 2014 19:47
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

wimm napisał:
    (przemycie klosza płynem do szyb, obrót klosza, regulacja)

A teraz pomyśl co sie stanie jak na wiosne wlezą ci pająki.... zrobią pajęczyny, a do tego na***ją muchy - znowu mycie i doprowadzanie do perfekcji.

I nie zepuli... poprostu kupiłeś kamerę tanią, gdzieś musieli znaleźć te oszczędności.

Teraz już wiesz że najlepsze kopułki to kamery z separatorem na szybce ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME