logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

STX PA-600-8-FR + PA-1000-8-LR – opinie o zestawie kolumn do 2500 zł na imprezy

disco-boys 26 Paź 2014 10:54 1347 16
REKLAMA
  • #1 14074431
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Witam forumowiczów!
    Składam sprzęt którym mam zamiar grać na imprezach kameralnych do 150 osób gdzie będzie królowała głownie muzyka weselna, rocznicowa,
    nic typu "dup, dup, dup".

    Przeglądając różne fora nie znalazłem żadnych informacji które mnie zainteresowały procz opinii na temat firmy STX.

    Chciałbym kupić Dwie górki STX PA-600-8-FR i jeden bass STX PA-1000-8-LR.

    Jaką macie opinie na temat tego zestawu do ceny?

    Końcówki mocy i crossover to osobny temat.
  • REKLAMA
  • #2 14079967
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Narazie nikt sie nie odzywa wiec podaje drugą opcje którą wyczytałem na forum. Nadstawki DIY STX PA-700-8-FR i dwa basy na głośnikach SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC

    Crossover SC-202 STX.
  • #3 14083448
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Cena jak zawsze w STX - dobra. Dodzwonić się nie można co może być zastanawiające...

    Kupuj PA600 i zrób subbasy DIY uBR15 projektu Granata na 15.3.800.

    Ja bym się za sprzętem używanym w tym budżecie rozejrzał - będzie 2-3 klasy wyżej niż STX w podobnej cenie.

    Pzdr
  • #4 14085491
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Czyli mówisz ze PA 600 lepsze od PA 700? i druga sprawa... 15.3.800 w 4ohm czy 8ohm?
  • REKLAMA
  • #5 14085561
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Powiem Ci tak - jeśli będziesz z basami jeździł to po co się z 15" nadstawką ciągać.

    Z drugiej strony jak masz dołożyć te 80zł i mieć 15" zamiast 12" to warto.

    Oporność basów zależy jaką masz do nich końcówkę mocy ;)
  • #6 14092021
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    PANICZKAMIL napisał:
    Oporność basów zależy jaką masz do nich końcówkę mocy ;)


    Możesz mnie oświecić?
  • #7 14092224
    irc205
    Poziom 24  
    Posty: 779
    Pomógł: 36
    Ocena: 43
    Kup nadstawki na 12" i tak będziesz woził basy na imprezę bo bez tego się teraz nie obejdzie. Basy tak jak wyżej uBR15 na 15.3.800 bardzo fajnie gra to na sali. Co do nadstawek to może jeszcze zaproponuje Wharfedale od seri evp-x wzwyż. Głośniki do basu możesz kupić 8r jeśli planujesz rozbudowę zestawu do 4szt wtedy możesz jedną końcówka zasilić 4szt po 2szt na kanał jeśli chcesz kupić głośniki 4r wtedy możesz użyć słabszej końcówki np 2x600w przy 4r będzie taniej niż 2x600w przy 8r.
  • REKLAMA
  • #8 14092956
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    EVP-X to kupa - o ile basy 18B są mega wypas za cenę jaką trzeba za nie zapłacić to pełnopasmówki dopiero od serii LX się zaczynają niestety...

    Najprościej mówią przy zestawie JEDEN bas na stronę i DWIE oddzielne końcówki na basy i nadstawki ---> lepiej brać kolumny o niższej oporności tj. 4ohm - końcówka mocy będzie wtedy tańsza.
  • #9 14094092
    irc205
    Poziom 24  
    Posty: 779
    Pomógł: 36
    Ocena: 43
    Evp-x jeszcze nie jest najgorsza serią tej firmy są gorsze ale tak jak mówisz nowsze serie LX,DLX I DELTA są lepiej wykonane i używane można już kupić w przystępnej cenie. Sam zamieniłem STX PA600 na Wharfedale DLX 12 i jestem zadowolony.
  • REKLAMA
  • #10 14094286
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Fakt SVP jest jeszcze gorsza ale są i gorsze - Vermony, Eltrony ale za to nie wiele ustępujące efektywnością:P
  • #11 14097412
    gharalion
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Na olxie pojawiły się JBL M330. Chyba o niebo lepsze niż te stxy.
  • #12 14097859
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Grają ładnie ale są duże i niewygodne do noszenia. Tylko patrz, żeby oryginalne garnki były w środku. Pozdrawiam
  • #13 14124513
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Narazie zrobie basy na 15.3.800 4ohm. Planuje dwa basy z jednej końcówki, a satelity... sam juz nie wiem z opisu powyżej. Tak na chłopski rozum co najlepiej z nimi współgra?
  • #14 14124715
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Będziesz miał basy na 15" to szukaj satelit na 12" - proste ;)
  • #15 14125142
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    To rozumiem. Satelit na 12" jest milion pięćset sto dziewięćset... nówki STX'y lub mam sie za używkami oglądać. Jakimi? JBL 330 - znam, mało średnich tonów, a o reszcie jeden drugiego krytykuje za dobór. Wiec jak?
  • #16 14125473
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    To kup STX jeśli uwagi innych Cię do M330 zniechęcają... Są głośne te STXy i tanie - pod basy jak znalazł i środka nie zabraknie.
  • #17 14126761
    disco-boys
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    dzieki zamykam temat.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje zestawu kolumn do 2500 zł do grania na imprezach kameralnych, preferując muzykę weselną. Rozważa zakup dwóch głośników STX PA-600-8-FR oraz jednego subwoofera STX PA-1000-8-LR. Forumowicze sugerują alternatywy, takie jak nadstawki DIY STX PA-700-8-FR oraz basy SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC. Wskazują na możliwość zakupu używanego sprzętu, który może oferować lepszą jakość w tej samej cenie. Pojawiają się również rekomendacje dla głośników Wharfedale z serii EVP-X oraz LX, a także JBL M330, które są uważane za lepsze od STX. Użytkownicy podkreślają znaczenie doboru odpowiednich końcówek mocy oraz oporności głośników, sugerując, że 4 ohm jest korzystniejsze dla tańszych końcówek mocy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA