Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HIKVISION - Jak wysłać obraz z kamer przez internet?

adasiek01992 28 Oct 2014 13:26 9687 6
    adasiek01992
    Level 9  
    Witam! Mam takie problem i szukam porady, otóż mam 16 kamer i rejestrator Hikvision. Chciałem obraz z tych kamer wysłać przez internet, żebym mógł w domu oglądać co się dzieje nad moim stawem. Czy będzie to możliwe wysłanie obrazu przez sieć aero2 ? Czy konieczne będzie podłączenie internetu stacjonarnego lub z innej sieci telekomunikacyjnej i czy to jest opłacalne?
    Co będę potrzebować do tego? Czy jest jakiś router co połączy się z siecią aero2 i wyślę obraz do adresu sieciowego i będę mógł obejrzeć obraz z tych kamer? Czy muszę to zrobić przez komputer i dodatkowo router? Proszę o fachową poradę?
  • Helpful post
    mikan4
    Level 26  
    AERO sobie raczej daruj, bo z tego co się orientuję to wyciąga max 512kb w obie strony, więc to trochę mało (nawet jak obetniesz bitrate w rejestratorze). Spróbuj z plusem, z tego co wiem to działa (tylko nie wiem czy załatwisz zewnętrzne IP na os. fizyczną). Co do sprzętu to będziesz potrzebował routera (dostępne są już z zabudowanymi modemami), do tego jakiś dyndns (nie wiem czy hik nie ma swojego odpowiednika dynca) i po sprawie.
    Jeżeli jesteś zielony w tym temacie, to lepiej będzie jak znajdziesz sobie jakiegoś instalatora z Twojej okolicy, żeby CI to wszystko fajnie skonfigurował.
  • Helpful post
    jpl
    Level 34  
    Aero odpada z innego powodu - a mianowicie że co parę godzin musisz wklepać kod z obrazka captcha - rejestrator tego nie zrobi, więc masz wtedy po internecie.
    Z tego co pamiętam usługę zewnętrznego adresu IP mają PLUS i T-mobile... ale tylko w sieciach 3G (zapomnij o LTE). Za tą usługę się płaci (10pln), i jest chyba tylko w ofertach biznesowych.
    Wtedy potrzebujesz zwykły router z możliwością podpięcia routera 3G - przekierowujesz porty, ustawiasz APN - i gotowe. Rejestrator będzie zawsze dostępny pod danym adresem IP.

Natomiast inna możliwość to rejestratory z funkcją cloud / p2p - one w ogóle nie potrzebują adresu zewnętrznego - ale u ciebie opcja z wymianą rejestratora chyba odpada.
    adasiek01992
    Level 9  
    Tak jak napisaliście. Skontaktowałem się z fachowcem i powiedział, że moje 16 kamer uciągnie tylko jakaś miejscowa sieć. I znalazłem fajną ofertę bezprzewodowego internetu w mojej okolicy. I teraz tylko pozostaje czekać na router i odblokować porty dla kamery z tego co czytałem tak ? Czy wystarczy tylko jakieś oprogramowanie teamview, czy coś podobnego? Jak to dalej tak ogólnie wygląd? O portach już sobie czytałem coś tam... lubię grzebać zawsze samemu, dobry poradnik i sklecę coś. Orientujecie się ile może taka transmisja video z 16 kamer wymagać prędkości wysyłania internetu?
  • Helpful post
    mikan4
    Level 26  
    Musisz przekierować porty, teamviewer nie będzie działać. Zostaje Ci tylko przekierowanie portów, jak dobrze zagadasz z dostawcą netu to może Ci skonfiguruje router do Twoich potrzeb.
  • Helpful post
    jpl
    Level 34  
    Jeżeli masz w tej samej sieci komputer (tej sieci gdzie jest rejestrator) - to jeżeli zainstalujesz teamviewer - to router sobie spokojnie zdalnie skonfigurujesz.

Jak komputera nie ma - to nie bedzie dzialac
  • Helpful post
    IGS

Level 21  
    1. nie musisz nić rzeżbić
    hikvision posiada dobrze napisana dokumentację dostępną na swoje stronie głównej, lub na stronie tylko z dokumentacją / oprogramowaniem: http://www.hikvisioneurope.com/portal/index.p...Software/00%20%20%20Software%20Tool%20Package
    2. co do konfiguracji routera to otwierasz/przekierowujesz tylko 2 lub 3 zestawy portów (zaleznie od wykorzystania portu 80 w twojej sieci lan) czyli port http, port sdk, port rtsp
    wszytko jest w instrukcjach, lub pytaj
    3. hik posiada także rozwiązanie "cloud", przetestowałem z jedną kamerą, nie chodzi to o zapis w chmurze, a właśnie o dostęp do lanu bez konfiguracji routera - działa
    portal EZVIZ https://auth.ezviz7.com:8443/signIn?from=4e41...7cbd81&r=6516905832603315501&returnUrl=plugin
    4. co do pasma jakie potrzebujesz aby wysłać obraz z twoich 16tu kamer to sparwa jst zarazem prosta i złożona
    generalnie maksymalny bitrate twojej kamery x16 = twój upload
    ... widzisz tę cyfrę ?
    ale nie martw sie, hik i nie tylko hik ma możliwość pracy w tzw drugim strumieniu
    dodatkowo rejestratory hik-a mają tzw kanał "zero" gdzie widać prawie zero :) ale i strumień z 16 kamer może być skompresowany do 512 czy tam ile zaznaczysz kb
    oczywiści ei tak decyduje rozdzielczość kamer, ich prędkość klatek na /sekundę oraz dynamika sceny - czyli są to wartości zmienne
    pamiętać musimy także o deklaracji na etapie instalacji czy kamera ma generować strumień zmienny dynamicznie czy zajmować takie pasmo
    - tego nikt nie określi za Ciebie, od tego są kalkulatory, także w hiku (znajdziesz je także na stronie hikvisioneurope - odpowiednie opcje kalkulacji posiada oprogramowanie instalatora "tools" )