Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora Tuner AS 946 -montaż brakującego segmentu wyświetlacza częstotliwości.

30 Paź 2014 18:44 1530 4
  • Poziom 10  
    Witam, temat założyłem bo nie mogę zgłębić problemu sam. Przestroiłem w/w tuner według opisu który tutaj znalazłem - działa wyśmienicie. Problem polega na braku pierwszej cyfry na wyświetlaczu i chcę go dołożyć. Opis niby jest dwa rezystory 220 om i segment wyświetlacza, ale do których nóg IC 302 to podłączyć tego już nie napisano. Ze schematu AS 946 też nie wynika żeby ktoś to przewidział, a nota katalogowa SAA1060 to już czarna magia.A czasopisma SE 10/99 też nigdzie nie znalazłem. Gdyby ktoś mógł podesłać skan byłbym wdzięczny. Proszę o pomoc bo chcę to zrobić "po bożemu" a nie jakieś druciarstwo.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  • Poziom 21  
    Należy tylko uzupełnić płytkę o brakujący wyświetlacz LTS5811G, rezystory R316, R317 (220Ω), oraz 6 nogę procesora odłączyć od 5V i zewrzeć ją z masą.
  • Poziom 10  
    Temat przestrojenia i zestrojenia załatwiłem tj. procesor i głowica. Chodzi mi o sam wyświetlacz czyli jest tam miejsce na brakujące rezystory?
  • Poziom 37  
    Jest. Niestety może być problem ze zdobyciem oryginalnego wyświetlacza. Serwis Elektroniki polecał wyświetlacze firmy Kingbright. Ja stosowałem identyczne pod względem barwy cyfry o symbolu HD1131G. W obu przypadkach rezystory, których wartość trzeba dobrać doświadczalnie, należy wlutować jednym końcem do innego miejsca, niż jest na druku- inne wyprowadzenia wyświetlacza.
  • Poziom 10  
    Udało mi się zamówić oryginały Liteon czyli LTS 5811G. Przyjdą po niedzieli mam nadzieję.
    Wyświetlacze dotarły, zamontowane, działają jak fabryka chciała. Temat do zamknięcia.