Witam, niedawno kupiłem nowy komputer i jak już przebrnąłem przez instalkę systemu sterowników itd., zainstalowałem program FRAPS którego odkąd pamiętam używałem do pomiaru ilości klatek/s i jak w temacie natknąłem się na taki problem. Skoki fps są dosłownie sekundowe np. w Battlefield 4 z 60 do 30-40fpsów i potem wraca do normy (bez v-sync to samo tylko z 90 do 60 klatek), nie istotne czy na niskich czy na ultra ustawieniach problem występuje w obu przypadkach co kilkanaście sekund. Natomiast jeśli wyłączę FRAPSa te dokuczliwe objawy znikają stale mam 60fps. Próbowałem zainstalować inny program, wybrałem MSI afterburner ale problem nadal występuje jak w przypadku FRAPSa. Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna... hmmm może to wam coś podpowie gdy w Battlefield 4 wpisuję komendę na pokazanie fps bo w tej grze jest taka możliwość to również brak ścinek.
Poniżej podaję specyfikacje komputera:
Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz
Płyta główna ASRock B85 PRO4
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
Karta graficzna Palit GeForce GTX 970 4GB DDR5
Dysk Western Digital WD Blue WD5000AAKX 500GB
Zasilacz Chieftec CFT-750-14CS
Windows 7 x64 Ultimate (SP1)
Poniżej podaję specyfikacje komputera:
Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz
Płyta główna ASRock B85 PRO4
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
Karta graficzna Palit GeForce GTX 970 4GB DDR5
Dysk Western Digital WD Blue WD5000AAKX 500GB
Zasilacz Chieftec CFT-750-14CS
Windows 7 x64 Ultimate (SP1)