Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikser zelmer Robi 281.64  - ścina zębatki

nasy 11 Lis 2014 10:54 1437 3
 • #1 11 Lis 2014 10:54
  nasy
  Poziom 8  

  WITAM
  mam mikser zelmer Robi 281.64 od kilku lat. Do tej pory chodził bez zarzutu, ostatnio podczas pracy trzepaczki przestały się obracać. Rozkręciłem i okazało się ze zostały ścięte plastikowe zębatki. Zakupiłem nowe i wymieniłem. Mikser chodził jakąś godzinę bez problemów po czy znów zębatki zostały ścięte. Proszę o poradę co moźe być przyczyną.

 • #2 11 Lis 2014 11:42
  Teres5
  Poziom 18  

  To prosta konstrukcja - przekładnia typu ślimakowego. Nie piszesz czy zębatki zostały zniszczone przy krawędzi czy równomiernie po środku, czy zniczczone kilka zębów na obwodzie. Po wyglądzie zniczczonego koła ślimacznicy można wnioskować o przyczynie.
  Po założeniu nowych zębatek sprawdź jak pracuje mechanizm bez "trzepaczek". Może być sytuacja, że elementy "trzepaczek" przyblokowują się na wskutek np. ich zniekształcenia -wygięcia. albo osadzenie kółek ślimacznicy tzn. zębatek w gniazdach jest przesunięte.

 • #3 11 Lis 2014 13:06
  nasy
  Poziom 8  

  Obie zębatki zostały ścięte po środku na całym obwodzie równomiernie. Podczas ich wymiany sprawdzałem jak chodzą nic nie wskazywało że coś jest nie tak a mimo to znów zostały ścięte. Podejrzewałem że to moźe być wina krzywych trzepaczek, które sie blokują ale wygladają na proste.

 • #4 12 Lis 2014 20:47
  Teres5
  Poziom 18  

  Piszę po raz drugi, bo chyba moja obszerna odpowiedź chyba nie poszła tak sądzę z obserwacji tego tematu. A więc krótko: średnica i ilość zębów zębatki nie zgadzają się
  z oryginałami. Inne przyczyny to niewłaściwy materiał (plastyk) zębatek. Sprawdż jeszcze, czy po złożeniu całości nie ma dużego luzu osiowego ślimaka (czy nie pracują w skrajnych położeniach zarysu ślimaka).Mało prawdobodobne ale możliwe uszkodzenie zarysu zębu ślimaka (albo jakieś zanieczyszcenia)

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME