Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2DIN - Pioneer AVH-X2600BT czy Kenwood DDX4025BT?

Henry(k) 16 Lis 2014 17:39 1491 0
    Henry(k)
    Poziom 30  
    Witam.

Wiem że to takie "słabe" modele za niewielkie pieniądze, ale takie coś mi wystarczy + interfejs pod kierownicę do Toyoty Avensis.
    Nie mam gdzie "pomacać" przed zakupem, bo po prostu w okolicy zero jakichkolwiek radii 2DIN. Nawet patrząc na MM Wrocław czy inne markety to w/g internetowych stron ich po prostu nie ma na stanie. Bazuję jedynie na "jutubie" i opiniach, które w znakomitej większości to jednak popularny marketing pisany na zamówienie.

Zależy mi na czytelnym ekranie i przyjaznej w obsłudze podczas jazdy, aby nie trzeba było zatrzymywać się na poboczu aby odebrać telefon, zmienić radio na MP3 lub przełączyć stację.
    Stawiam na Pioneera za przyciski na panelu do przełączania ścieżek przód-tył, których nie ma Kenwood. Kenwood ma za to przycisk do telefonu. Nie wiem czy przydatny tak bardzo.
    Trochę znalazłem opinii za to że Pioneer ma nieczytelny wyświetlacz w dzień a w słońcu to już wcale niewidoczny, trochę dziwne. O Kenwoodzie niewiele jest napisane. Są też opinie o zbyt malutkich literkach w Pioneerze. Nie wiem jak z książką telefoniczną i prostotą wyszukania kontaktu/wykonania połączenia. Pioneer się chwali w dokumentacji że akurat mój telefon obsługuje wszystkie możliwe tryby BT. Nie wiem czy zadziała tylko wybieranie głosowe.
    Oglądałem jeszcze JVC KW-V20BT ale ta firma to już całkiem dzicz u nas i zupełnie nic opinii nie mogę znaleźć a i oferta sklepów znacznie mniejsza.

Coś ktoś może po testował z tych modeli? Używa? Opinie?

Nie zależy mi wcale na obsłudze gejfona, bo go mieć nigdy nie będę, androida obytrzy modele też praktycznie nie obsługują więc jest pomijalne. DVD/Divx, kamera cofania też jest porównywalnie. Podłączę fabryczne głośniki, żadnych wzmacniaczy.

PS. Właśnie znalazłem, że pojawia się właśnie Pioneer AVH-X2700BT. No to ciekawie się robi, tylko jakiegokolwiek review nie ma a w jednym miejscu wspomniane, że potrafi jednocześnie 2 telefony po BT obsłużyć.