Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe podłączenie TV z VGA

oggylwiatko 19 Lis 2014 08:52 1239 3
 • #1 19 Lis 2014 08:52
  oggylwiatko
  Poziom 5  

  Chciałbym podłączyć telewizor do laptopa drogą bezprzewodową, aby móc oglądać na nim filmy, zdjęcia itp z komputera. Komputer posiada wyjście wyłącznie VGA i nie wspiera WiDi. Natomiast TV jest dość stary i ma tylko złącza SCART, S-Video i kompozytowe. Czy w takim układzie jest możliwe takie połączenie.

  Byłoby super gdyby dało się w przyszłości podłączyć TV z HDMI.

  0 3
 • #2 19 Lis 2014 09:47
  oggylwiatko
  Poziom 5  

  Po co od razu ten hejt? To żaden geniusz i nic niezwykłego. Myślę, że mogę kupić transmiter bezprzewodowy DLNA na HDMI (pierwszy lepszy: http://allegro.pl/bezprzewodowy-transmiter-wifi-hdmi-hdmi-stick-i4766402198.html) i podłączyć go przez konwerter HDMI do RCA (http://allegro.pl/konwerter-cyfrowy-do-analog-hdmi-do-3x-rca-cinch-i4807352682.html). Gdy zmienię TV na taki z HDMI to transmiter zostawię, a konwerter włożę do szuflady. Da się? Da się. Koszt całości to ok. 300 zł. Ale chcę się zorientować w sytuacji i poszukać. Możliwe że są lepsze rozwiązania. Przede wszystkim mam pewne obawy co do tego czy będę miał połączenie z internetem. A chciałbym mieć, żeby móc oglądać filmy z internetu na TV.

  0
 • #3 19 Lis 2014 12:00
  cirrostrato
  Poziom 36  

  oggylwiatko napisał:
  Po co od razu ten hejt? To żaden geniusz i nic niezwykłego. Myślę, że mogę kupić transmiter bezprzewodowy DLNA na HDMI (pierwszy lepszy: http://allegro.pl/bezprzewodowy-transmiter-wifi-hdmi-hdmi-stick-i4766402198.html) i podłączyć go przez konwerter HDMI do RCA (http://allegro.pl/konwerter-cyfrowy-do-analog-hdmi-do-3x-rca-cinch-i4807352682.html). Gdy zmienię TV na taki z HDMI to transmiter zostawię, a konwerter włożę do szuflady. Da się? Da się.
  Transmiter przez konwerter napędzany z VGA, zrób i zobacz sam czy zadziała, to naprawdę tak prosto nie zawsze daje radę, zobacz podobne wątki na elektrodzie i brak rozwiązania. Najczęstszym błędem jest zakładanie, że przejście z HDMI na RCA lub odwrotnie to to samo urządzenie potrafi, to nie działa w obie strony (warto na wstępie zorientować się, w którą stronę jest konwersja), samo mechaniczne spasowanie wtyk/gniazdo nie wystarcza. Powodzenia.

  1
 • #4 19 Lis 2014 12:25
  oggylwiatko
  Poziom 5  

  Cytat:
  Najczęstszym błędem jest zakładanie, że przejście z HDMI na RCA lub odwrotnie to to samo urządzenie potrafi, to nie działa w obie strony (warto na wstępie zorientować się, w którą stronę jest konwersja), samo mechaniczne spasowanie wtyk/gniazdo nie wystarcza.

  Jeśli tylko o to chodzi, to konwersja powinna być w dobrą stronę. Na innej aukcji tego użytkownika widziałem takie samo urządzenie robiące konwersję w drugą stronę (RCA do HDMI). Oczywiście nie mam pewności jak to wszystko będzie ze sobą współpracować, dlatego szukam alternatyw. Chociaż podobają mi się rozwiązania oparte o DLNA z uwagi na to, że w przyszłości mogę zakupić sobie dysk z funkcją serwera DLNA.

  Zastanawia mnie tylko jak wygląda parowanie takiego transmitera z komputerem. Transmiter trzeba przecież jakoś podłączyć do domowego WiFi, a według instrukcji wystarczy tylko wetknąć w TV (http://pliki.pearl24.pl/ZX1502_11_139541-instrukcja-PL.pdf). Czy to aby nie jest jakaś ściema?

  0