Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki laptop za 2500 zł kupić?

dcp115ccc 22 Nov 2014 01:18 1851 15
    dcp115ccc
    Level 8  
    Witam.
    Poszukuje od kilku dni laptopa do 2600 zł MAX.
    Laptop ma służyć do codziennego użytku: pracy, rozrywki, filmow, muzyki, czasami jakaś gra. Rozmiar ekranu ma mniejsze znaczenie.
    Chciałbym, żeby parametry były jak najlepsze z możliwych w tej cenie.
    Znalazłem taki
    model http://allegro.pl/laptop-lenovo-g710-i7-4702qm-8gb-1tb-ssd-gt820-gry-i4802382034.html

Dość dobre parametry no i bez systemu. myśle ze na tym troche zeszli z ceny.
    system moge sobie zainstalować swój.

w drugiej kolejności mam jeszce ten laptop na oku:
    http://allegro.pl/hit-laptop-lenovo-g510-core-i7-4gb-1tb-hd8750-alu-i4819295902.html

Proszę o wasze opinie, sugestie, propozycje. Chciałbym jak najszybciej podjąć się zakupu.
    dcp115ccc
    Level 8  
    Napisz dla kogo ma być przeznaczony (płeć, przybliżony wiek), na firmę czy osobę prywatną, na raty?
    Odp:
    mezczyzna 25 lat, osoba prywatna

Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem (Windows 7/8.1/9) ? Masz własny (BOX czy OEM) lub z uczelni (DreamSpark) lub wgrasz wersje demonstracyjną Windows lub będziesz używać Linuxa - napisz.
    Odp:
    mam juz własny system windows, wiec celuje w laptopy bez systemu, czyli tańsze nawet kilkaset zł

Jaki rozmiar cię interesuje 10”-18” - sprawdź miarką (szerokość z parametrów) jeśli nie jesteś pewien. Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg?

Odp:
    rozmiar jaki mnie interesuje; 15,6 lub 17,3

Czy laptop ma być z SSD czy HDD. W 95% sprzedawanych modeli z dyskami SSD są one dokładane przez sklepy (HDD są wyjmowane i wsadzane do obudowy USB 3.0). Jeśli chcesz dokupić SSD oddzielnie - jak maja być zamontowany na SATA (2,5”) mSATA lub M.2. Czy zależy ci na napędzie DVD i ewentualnie montażu w jego miejsce z HDD za pomocą “HDD Caddy”?
    Odp:
    do laptopa ktorego link wkleillem dodają dysk SSD 8 GB - wiec jest to hybryda
    1000 GB HDD + 8 GB SSD, wiec najczescniej uzywane dane beda kopiowane na SSD. wiec to chyba dobre rozwiązanie moim zdaniem.

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co w tej cenie ma się znaleźć. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć (jakby trafił się “zestaw” żeby było wiadomo od razu czy go pomijać) np. torba/plecak, myszka przewodowa/bez przewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) i inne. Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop, komputer z i5-i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.).
    Odp: Cena to max 2600, nie chce wiecej przeznaczac na komputer. chce zeby w tej cenie byly jak najlepsze parametry, wiec rezygnuje z gratisowych systemów i akcesoriów typu myszka, torba itp. które ewentualnie podwyższają cenę komputera. Zainteresował mnie procesor i7 4702 lub i7 4700 (4 rdzenie, 2,2 - 3,2 GHz / 2,4 - 3,4 GHz)
    Skoro w tej cenie mozna miec juz 4 rdzeniowy, niewiele tansze laptopy posiadają i7 2rdzeniowy, lub i5.

Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie
    Odp:
    oczekuje najwyższej wydajnosci w tej cenie, choc milo byloby zeby jakosc rowniez byla zadowalajaca.

Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi)....
    Odp:
    rozdzielczosc ma mniejsze znaczenie, rozwazam prace na zewnętrznym monitorze oraz na TV (hdmi)

Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie?
    Odp:
    głownie w domu.

Zastosowanie
    jakie gry określ według podanych wymagań (pomiń jeśli nie grasz w nic) - podaj tytuły przykładowe albo określ ich wymagania
    klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5 ?
    niskie wymagania: League of Legends, DOTA2, Counter-Strike 1.6, The Sims 3, Minecraft
    średnie: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4
    duże wymagania: Crysis 3, GTA IV, Battlefield 4
    największe wymagania: Assassin’s Creed Unity, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V
    konkretne programy (napisz w “odp”) - jeśli AutoCad to 3D czy 2D, Sony Vegas (zawodowo)
    inne (napisz w “odp”) multimedia, praca biurowa, akceleracja sprzętowa dla programów profesjonalnych …
    Odp:
    miło by było zagrac w takie gry: duże wymagania: Crysis 3, GTA IV, Battlefield 4

Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer etc.)
    Odp:
    nie mam takich wymagań

Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo konkretny kolor, etc.)
    Odp:
    brak

Własna propozycja (model wybrany samemu)
    Odp:
    http://allegro.pl/laptop-lenovo-g710-i7-4702qm-8gb-1tb-ssd-gt820-gry-i4802382034.html
    wariato
    Level 43  
    dcp115ccc wrote:
    Dysk raczej HDD - wieksza pojemnosc i tansza zabawa. poza tym do laptopa ktorego link wkleillem dodają dysk SSD 8 GB - niebardzo rozumiem czy tak mała pojemonsc ma sens, skoro nawet system win. 7 sie tam nie zmiesci.

To nie jest SSD tylko pamięć express cache w dysku HDD, Windows przechowuje tam niektóre (najczęściej używane) pliki systemowe po to aby miał do nich szybszy dostęp, więc podnosi to trochę jego wydajność.

Co do G710 to do gier się on kompletnie nie nadaje (za słaba grafika), to jest model typowo multimedialny. Poza tym nie wiem czy jest sens pchać się w grzałki typu i7, procesor często się przegrzewa i ma skłonności do obniżania wydajności w celu schłodzenia się.
    Z w miarę wydajnych notebooków to można się zainteresować y510p http://allegro.pl/okazja-lenovo-y510p-i5-8gb-1000gb-gt755m-2299zl-i4824007057.html lub Z50-70 http://allegro.pl/laptop-lenovo-z50-70-i7-fhd-4gb-1tb-gt840-razer-i4816533095.html
    dcp115ccc
    Level 8  
    To pewnie te 2 GB pamieci karty grafiki to tylko chwyt marketingowy, skoro mowisz ze do gier sie nie nadaje. W gry gram rzadko, ale od czasu do czasu gdybym odpalił GTA IV to było by fajnie.
    no szukam jak najlepszych parametrów dlatego znalazlem i7 4rdzeniowy.
    parametry laptopów, które mi podałes troche odbiegają.
    procesory są 2krotnie słabsze.
    Sam juz nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupię.
    wariato
    Level 43  
    dcp115ccc wrote:
    procesory są 2krotnie słabsze.

Skąd taka teza? i5 jest kilka % wolniejszy, nie grzeje sie tak i nie wpada w throttling.
    dcp115ccc
    Level 8  
    Po prostu myśląc logicznie wydawało mi się ze i7 4 rdzeniowy (4*3,4 GHz=13,6 GHz) będzie ponad 2 razy szybszy, niż ten z Lenovo Y510P - (i5 2*2,6 GHz = 5,2 GHz)
    i skoro za podobną cene moge miec nowszy model procesora z 4 rdzeniami to czemu nie.
    Ale nie znam się, dlatego tym sie kierowałem. Skoro grafika jest tak słaba, to raczej procesor i7 4rdzeniowy nie wykorzysta swojej calej mocy.
    Więc porównując 2 laptopy: lenovo z mojego linku a Lenovo Y510P, w każdym zadaniu, grze, programie ten drugi będzie szybszy? ponieważ ma lepszą kartę graficzną?
    Czy np. dzięki SSD ten pierwszy okaże się lepszy przy innych zadaniach?
    wariato
    Level 43  
    dcp115ccc wrote:
    wydawało mi się ze i7 4 rdzeniowy (4*3,4 GHz=13,6 GHz) będzie ponad 2 razy szybszy, niż ten z Lenovo Y510P - (i5 2*2,6 GHz = 5,2 GHz)

No właśnie wydaje ci się. Przecież ten i7 ma niższy zegar od i5 bo 4x 2.4GHz (3.4 w trybie turbo na jednym rdzeniu). Poza tym kto mnoży częstotliwość rdzeni skoro to tak nie działa :lol:
    Y510p będzie tak samo szybki w większości typowych zadań biurowych, w grach będzie jeszcze szybszy za sprawą 2x szybszej grafiki.
    dcp115ccc
    Level 8  
    a net lenovo Z50-70 ?
    jak tu z kartą graficzną? i który byłby lepszy z tych dwóch?
    dcp115ccc
    Level 8  
    Z tego co widzę, to Y510 są za ok 3 tys, niestety wiecej niz pozwala moj budzet.
    moze jakies jeszcze inne propozycje?

kolejny dzień poszukiwań i czytanie już mnie doprowadza do szału, bo łatwo nie jest wybrać.
    W takim razie zmieniam wymagania:
    Teraz poszukuje laptopa do 3000 zł z dyskiem SSD.
    (niestety w tej cenie lenovo Y510p nie ma dysku SSD)
    w takim razie proszę o jakies konkretne inne propozycje
    dcp115ccc
    Level 8  
    Wariato, możesz coś więcej napisać na temat tego komputera?
    Jaki jest w porównaniu z y510p?

Fxjerzy, tak można czekać, kombinować w nieskończoność.
    Poza tym jak dyski SSD potanieją to wtedy można wymienić na większy.
    fxjerzy
    Level 17  
    Quote:
    2013-01-21 11:20:09
    OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB 560/430 MB/s 120k IOPs
    449,90 zł

mój pierwszy

Osobiście czekam na 512GB ale pod PCI-E ;-)
    Ale w przyszłym roku powinny po koniec Q1 być już za 300zł 256GB dostępne.
    wariato
    Level 43  
    dcp115ccc wrote:
    jaki jest w porownaniuz z y510p?

Różnica w tym że ma wydajniejszą grafikę i dysk SSD zamiast HDD jeśli chodzi o parametry.
    dcp115ccc
    Level 8  
    po tygodniu szukania i czytania wziąłem pod uwagę 4 modele, jednak w każdym z nich jest jakieś ale, dlatego nadal nie mogę się zdecydować.

http://allegro.pl/la...4820233497.html
    MSI gp70
    - plastikowa obudowa, gruba
    - dysk HDD
    + 17 cali!

http://asus.strefama...gtx850-g24.html
    ASUS R510jk
    - sprzęt jak w MSI, ale ekran 15,6

http://allegro.pl/le...4822297173.html
    Lenovo y50-70
    - brak napedu DVD
    - brak dysku SSD