Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór używanych głośników do Harman Kardon HK630

kraq123 25 Nov 2014 13:12 1398 0
    kraq123
    Level 1  
    Witam,

Szukam kolumn lub monitorów (używanych) do mojego zestawu stereo:
    Budżet 500zł-600zł (jak szybko sprzedam wzmacniacz słuchawkowy to nawet do 800zł).

Oto co mam jak na razie w swoim zestawie:
    Wzmacniacz: Harman Kardon HK630
    Gramofon: Dual DTJ-301.1 wkładka narazie budżetowa Audiotechnika - teraz już wiem, że to nie najlepszy wybór (narazie musi zostać, wymienię za jakiś czas na dobrą używkę)
    Dock firmy Unison do iPoda (iPod Clasic)
    Wzmacniacz słuchawkowy: Pro-Ject Head Box II (jak uda mi się go sprzedać to budżet wzrośnie o 200zł)
    Słuchawki: AKG K618 by Harman
    Głośniki tymczasowe firmy KODA 40W 8 Om - konstrukcja zamknięta, brak basu. Wspomagam się chwilowo subwooferem, który docelowo po zakupie kolumn wyleci z zestawu z wielkim hukiem (potencjometr trzeszczy i nigdzie nie mogę znaleźć zamiennika - nawet w autoryzowanym serwisie KODA nie mają)!!!

pokój: 3,7m x 5,4m = 20m2 (w bloku)
    Dobór używanych głośników do Harman Kardon HK630
    Na rysunku:
    A - kolorem czerwonym zaznaczyłem gdzie chcę postawić głośniki (albo podłogówki, albo monitory na stojakach).
    B - kolorem zielonym zaznaczyłem gdzie mam pod sufitem uchwyty z głośnikami Koda 40W 8Om podpięte jako druga para do wzmacniacza - na razie zostaną.
    Mam jeszcze zgrabny fotel z IKEA, który ląduje na środku gdy słucham muzyki.

Pytanie dodatkowe - czy gramofon może stać na wzmacniaczu (jest spory prześwit, bo gramofon ma dość wysokie nogi antywibracyjne i z cyrkulacją powietrza raczej nie będzie problemu a nie bardzo mam gdzie postawić wzmacniacz - obok się nie zmieści).

słucham: najczęściej reggae, ale również wracam do blues'a, rocka, heavy metalu, ale także lata 80-te (w których się wychowywałem) lubię też Vangelisa, Mike'a Oldfielda, Pink Floyd itp.

I teraz pytanie do Was (fachowców), bo ja dopiero raczkuję w stereo - jakie głośniki dobrać by fajnie to zagrało. Zależy mi na tym, by słuchając nie za głośno był fajny ciepły bas (ale nie przesadzony) i nie zbyt ostre soprany (nie drażniące).
    Niestety nie będę miał jak odsłuchać głośników i będę zamawiał w ciemno (na podstawie rekomendacji), ale od czegoś trzeba zacząć swoją przygodę ze sprzętem, zanim zmienię zestaw na docelowy (ale to za kilka lat już w nowym domu z wymarzonym pokojem tylko do słuchania muzyki).

Na razie nie wiem czy iść w podłogówki, czy w monitory. Jeśli podłogówki to raczej jakieś wąskie (żeby żona mnie z domu nie wygoniła).

Oto co na dziś znalazłem z używek (prośba o wasze typy, opinie a może sugestie innych):

ze stajni Mission:
    a) M74i - 550 zł (w kiepskim stanie wizualnym, bo pomalowane paczki na biało ale technicznie podobno 100% sprawne i z kolcami, w sumie to by mi pasowały, bo nie miał bym skrupułów by je przemalować na inny kolor który będzie mi pasował do mojego wnętrza)
    b) M73 - 600 zł
    c) 734i - 825 zł

ze stajni Bowers & Wilkins
    a) DM-500 - 500 zł
    b) DM-309 - 850 zł
    c) DM-303 - 570 zł

ze stajni ELAC
    a) ELX 8070 - 350 zł
    b) SL 100 - 500 zł
    c) EL75 - 360 zł
    d) EL80 - 360 zł

ze stajni BOSE (tak wiem, są dziwni od zawsze, mają nietypowe podejście do reprodukcji dźwięku ale może na początek? nie jestem audiofilem - jeszcze nawet nie aspiruję, może kiedyś)
    a) Interaudio 4000XL - 500zł (ale trochę chyba za duże)
    b) ML3 - 350zł
    c) 301 seria II - 450zł

ze stajni Jamo (tak wiem, to nie jest audiofilski sprzęt a raczej budżetowy, ale znalazłem więc piszę)
    a) Studio 160 - 400 zł
    b) Studio 180 - 280 zł
    c) E350 - 400 zł
    d) E430 - 299 zł

znalazłem jeszcze Dynaudio Audience 20 za 899zł (ale są trochę drogie)

Proszę o Waszą pomoc i pozdrawiam,
    Kraq