Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór używanych głośników do Harman Kardon HK630

kraq123 25 Lis 2014 13:12 939 0
    kraq123
    Poziom 1  
    Witam,

Szukam kolumn lub monitorów (używanych) do mojego zestawu stereo:
    Budżet 500zł-600zł (jak szybko sprzedam wzmacniacz słuchawkowy to nawet do 800zł).

Oto co mam jak na razie w swoim zestawie:
    Wzmacniacz: Harman Kardon HK630
    Gramofon: Dual DTJ-301.1 wkładka narazie budżetowa Audiotechnika - teraz już wiem, że to nie najlepszy wybór (narazie musi zostać, wymienię za jakiś czas na dobrą używkę)
    Dock firmy Unison do iPoda (iPod Clasic)
    Wzmacniacz słuchawkowy: Pro-Ject Head Box II (jak uda mi się go sprzedać to budżet wzrośnie o 200zł)
    Słuchawki: AKG K618 by Harman
    Głośniki tymczasowe firmy KODA 40W 8 Om - konstrukcja zamknięta, brak basu. Wspomagam się chwilowo subwooferem, który docelowo po zakupie kolumn wyleci z zestawu z wielkim hukiem (potencjometr trzeszczy i nigdzie nie mogę znaleźć zamiennika - nawet w autoryzowanym serwisie KODA nie mają)!!!

pokój: 3,7m x 5,4m = 20m2 (w bloku)
    Dobór używanych głośników do Harman Kardon HK630
    Na rysunku:
    A - kolorem czerwonym zaznaczyłem gdzie chcę postawić głośniki (albo podłogówki, albo monitory na stojakach).
    B - kolorem zielonym zaznaczyłem gdzie mam pod sufitem uchwyty z głośnikami Koda 40W 8Om podpięte jako druga para do wzmacniacza - na razie zostaną.
    Mam jeszcze zgrabny fotel z IKEA, który ląduje na środku gdy słucham muzyki.

Pytanie dodatkowe - czy gramofon może stać na wzmacniaczu (jest spory prześwit, bo gramofon ma dość wysokie nogi antywibracyjne i z cyrkulacją powietrza raczej nie będzie problemu a nie bardzo mam gdzie postawić wzmacniacz - obok się nie zmieści).

słucham: najczęściej reggae, ale również wracam do blues'a, rocka, heavy metalu, ale także lata 80-te (w których się wychowywałem) lubię też Vangelisa, Mike'a Oldfielda, Pink Floyd itp.

I teraz pytanie do Was (fachowców), bo ja dopiero raczkuję w stereo - jakie głośniki dobrać by fajnie to zagrało. Zależy mi na tym, by słuchając nie za głośno był fajny ciepły bas (ale nie przesadzony) i nie zbyt ostre soprany (nie drażniące).
    Niestety nie będę miał jak odsłuchać głośników i będę zamawiał w ciemno (na podstawie rekomendacji), ale od czegoś trzeba zacząć swoją przygodę ze sprzętem, zanim zmienię zestaw na docelowy (ale to za kilka lat już w nowym domu z wymarzonym pokojem tylko do słuchania muzyki).

Na razie nie wiem czy iść w podłogówki, czy w monitory. Jeśli podłogówki to raczej jakieś wąskie (żeby żona mnie z domu nie wygoniła).

Oto co na dziś znalazłem z używek (prośba o wasze typy, opinie a może sugestie innych):

ze stajni Mission:
    a) M74i - 550 zł (w kiepskim stanie wizualnym, bo pomalowane paczki na biało ale technicznie podobno 100% sprawne i z kolcami, w sumie to by mi pasowały, bo nie miał bym skrupułów by je przemalować na inny kolor który będzie mi pasował do mojego wnętrza)
    b) M73 - 600 zł
    c) 734i - 825 zł

ze stajni Bowers & Wilkins
    a) DM-500 - 500 zł
    b) DM-309 - 850 zł
    c) DM-303 - 570 zł

ze stajni ELAC
    a) ELX 8070 - 350 zł
    b) SL 100 - 500 zł
    c) EL75 - 360 zł
    d) EL80 - 360 zł

ze stajni BOSE (tak wiem, są dziwni od zawsze, mają nietypowe podejście do reprodukcji dźwięku ale może na początek? nie jestem audiofilem - jeszcze nawet nie aspiruję, może kiedyś)
    a) Interaudio 4000XL - 500zł (ale trochę chyba za duże)
    b) ML3 - 350zł
    c) 301 seria II - 450zł

ze stajni Jamo (tak wiem, to nie jest audiofilski sprzęt a raczej budżetowy, ale znalazłem więc piszę)
    a) Studio 160 - 400 zł
    b) Studio 180 - 280 zł
    c) E350 - 400 zł
    d) E430 - 299 zł

znalazłem jeszcze Dynaudio Audience 20 za 899zł (ale są trochę drogie)

Proszę o Waszą pomoc i pozdrawiam,
    Kraq