Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szczoteczka Braun,zerwane druciki czy da się naprawić

26 Lis 2014 23:19 2157 4
  • Poziom 2  
    Szczoteczka Braun,zerwane druciki czy da się naprawić

Braun albo typ 4728 (tak napisane na ładowarce) albo typ 4731 (na spodzie szczoteczki)
    na ulotce- Braun Plak Control model D 6011 typ 4728
    akumulator niklowo-kadmowy

małe objaśnienie sytuacji
    Problem nastąpił po podłączeniu do gniazdka nad lustrem, gdzie zamontowane są lampy halogenowe(co chwila się psują, zwłaszcza jeżeli obie są wsadzone). Po podłączeniu do ładowania słychać było bzyczenie (zawsze ładowała się cicho, w innym gniazdku). Została użyta raz/dwa i ponownie włączona do ład. Wtedy coś poszło, po naciśnięciu przycisku przestała działać. Została otwarta i druciki były zerwane(nie wiem czy przy otwieraniu to się stało-nie ja otwierałam). Nie wiem czy akumulator działa.

czy da się naprawić?
    co będzie potrzebne(jaki sprzęt, części)?
  • RenexRenex
  • Poziom 39  
    Sprawdź do których punktów była przylutowana cewka i przylutuj. Jest to zaiste zegarmistrzowska robota ale na pewno się uda.
  • RenexRenex
  • Poziom 2  
    Nie znam się na lutowaniu. Możesz polecić jakiś sprzęt konkretnie. Na co zwracać uwagę przy wyborze lutownicy.
  • Poziom 39  
    Jeżeli kolega nie czuje się na siłach to może warto podejść do zaprzyjaźnionego elektronika który będzie wstanie to ogarnąć. Kupowanie lutownicy na jeden raz to chyba nieopłacalne?
  • Poziom 2  
    to nie to, że "nie czuję się na siłach", nigdy nie lutowałam niczego, chciałabym spróbować mimo tego. Dlatego zapytałam jaka lutownica byłaby dobra, bo nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. I raczej nie na raz, myślę, że warto byłoby posiadać, taka przyszłościowa inwestycja. Niestety żadnego "zaprzyjaźnionego elektronika" nie znam.