Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar LTS 885 głośna praca podczas wirowania

bićkun 27 Lis 2014 14:05 1161 8
  • #1 27 Lis 2014 14:05
    bićkun
    Poziom 6  

Witam!
    Proszę o pomoc w diagnozie.Po wymianie łożysk w pralce Polar Lts 885 pralka głośno wiruje i cała mocno drga podczas wirowania.Diagnozowałem stan krzyżaków były dobre.Może coś uszło mojej uwadze?Dodam, że podczas prania pralka chodzi cicho.Zastanawia mnie dlaczego po zakręceniu bębnem ustawia się on cały czas w tym samym położeniu (zrobiłem znak na kole pasowym) tak jakby bęben był nie wyważony.Może w bębnie jest problem? Proszę o poradę.

0 8
  • #2 27 Lis 2014 14:45
    gabares
    Poziom 18  

Bęben nie jest wyważony ..i tak ma być.

bićkun napisał:
    .Diagnozowałem stan krzyżaków były dobre
    o jakie krzyżaki ci chodzi? Pewnie chodzi Ci o tz.Kryzy łożyskowe z osią.Owszem trzeba by sprawdzić czy się nie przekrzywiły i nie wyszły z osi.Poskręcałeś dobrze obudowę? Jakie dałeś obciążenie do bębna?

0
  • #3 27 Lis 2014 15:33
    bićkun
    Poziom 6  

Tak chodziło mi o kryzy łożyskowe tylko źle to nazwałem.Sprawdziłem stan mocowania kryz do bębna, było dobre i sprawdziłem stan obu osi pod względem równości powierzchni (nieznacznie przeczyściłem). Natomiast nie sprawdziłem czy nie wyszły z osi ale skoro mocowanie przy bębnie było dobre i nie pogięte to chyba powinny zachować współosiowość (nie wiem czy dobrze nazwałem). Obudowę skręciłem tak samo jak przed rozkręceniem (zrobiłem znaki). Obciążenie przykręciłem takie samo jakie było.

Dodano po 9 [minuty]:

Podejrzewam, że problem będzie tkwił w mocowaniu lub osiowości tych kryz pewnie coś przeoczyłem.Czy sprężyny i amortyzatory mogą mieć wpływ na tak duże wibracje?Ściskałem sprężynę podczas wirowania to bęben mniej drgał.

0
  • #4 27 Lis 2014 18:39
    gabares
    Poziom 18  

bićkun napisał:
    Ściskałem sprężynę podczas wirowania to bęben mniej drgał
    do wirowania ma być skręcona obudowa..inaczej pralka jest bardzo niestabilna .Czy wirujesz jak sprawdzasz, z pustym bębnem ?

0
  • #5 28 Lis 2014 10:04
    bićkun
    Poziom 6  

Pralka tak samo się trzęsie jak jest cała skręcona.Sprawdzam przy pustym bębnie nie wkładam ubrań.

0
  • #6 28 Lis 2014 16:20
    gabares
    Poziom 18  

Muszą być gdzieś luzy ..Poruszaj bębnem ( nie mylić ze zbiornikiem) od środka .,potem kołem pasowym .Jeżeli nie wyczuwasz luzu to OK.Sprawdź czy koło równo chodzi ,,Sprawdź pasek..i takie tam..amortyzatory :D

0
  • #7 29 Lis 2014 10:39
    bićkun
    Poziom 6  

Luzów nie ma bo ruszałem samym bębnem, koło pasowe obraca się równo ma zachowaną osiowość.Kolego Gabares jak sprawdzić pasek?Popękany nie jest, może jest rozciągnięty, nie widziałem by się ślizgał.Czy pasek może mieć wpływ na duże drgania?Jeżeli koło pasowe kręci się równo i nie ma bicia to wniosek, że kryza do tego koła jest dobra.Albo przeoczyłem coś na drugiej kryzie albo zawieszenie jest zużyte.Nie wiem jak zdiagnozować zawieszenie.Górne sprężyny wydają się trochę rozciągnięte, natomiast amortyzatory dolne są ślizgowe i nie wiem jak je sprawdzić czy są dobre i czy dobrze trzymają.Dziękuję Ci kolego Gabares za zainteresowanie się moim wątkiem.

0
  • #8 29 Lis 2014 13:06
    gabares
    Poziom 18  

Otwórz bęben i pociągnij brzeg lewy (od strony lewej osi) w górę i w dół..potem prawy.Może druga oś ma luz.Naciskając od góry na bęben sprawdzasz amortyzatory czy nie klepią

1
  • #9 02 Gru 2014 15:21
    bićkun
    Poziom 6  

W pralce wymieniłem wkładki ślizgowe amortyzatorów,gumy trzymające amortyzatory i sprężyny trzymające bęben.Efekt pralka ładnie pracuje podczas wirowania.Dzięki kolego Gabares za pomoc.Temat zamykam.

0