logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

lodówka KG31V310 - Po 10-ciu latach słabo chłodzi i często sama się nie załączy

stasiów 14 Gru 2014 14:08 834 1
REKLAMA
  • #1 14221664
    stasiów
    Poziom 11  
    Posty: 69
    Ocena: 15
    Witam
    Lodówka słabo chłodzi w komorze górnej . Załącza się dopiero gdy termometr pokazuje 14 stopni.Czytałem na forum, że to NTC.Z mojego modułu wychodzą w prawo w głąb lodowki 4 kabelki. 2 brązowe i 2 niebieskie cienkie , pniżej 0,2 kwadrat.
    Domyślam się , że są to 2 czujniki. Gdzie ich mam szukać i jak wyeliminować?
  • REKLAMA
  • #2 14223555
    stasiów
    Poziom 11  
    Posty: 69
    Ocena: 15
    Witam wszystkich zainteresowanych.
    Już działa. Znalazłem przyczynę. oto ona: R pierwszego czujnika-ciepły/pokojowa/wynosił 7Kohm drugiego też. Gdy sztucznie ją wzbudziłem /zwarcie równolegle do czujnika/ to przy temperaturze górnej komory=+3 stopnie oporności wynosiły 20 K oraz 120 K. Wlutowałem rezystor 7K równolegle do tego czujnika z dużą rezystancją.I wszystko już działa jak kiedyś.Domyślam się, że udało mi się zmienić uszkodzoną charakterystykę zmian R=f(Temperatury) termistora .
    Piszę o tym, bo może komuś ta informacja się przyda.
REKLAMA